Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Logopédus szakember segítségét...

Logopédus szakember segítségét kérném? A fiam 7,5 éves, szeptemberben kezdi az 1. osztályt. Nehány betűt hibásan ejt.

Figyelt kérdés
Az oviban foglalkozott vele logopédus,de a jelen helyzetben otthon van a gyerek, így kimarad a logopédiai feladatok gyakorlása.A S,R,Zs betűkkel küzdünk.Otthon ,hogy gyakoroljunk,hogy mire kezdődik a suli addigra javulna a helyzete?Köszönöm.
2020. ápr. 13. 21:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Öcsém nem tudta az R betűt mondani ovis korában, nagymamámnál nyaraltunk vagy 1 hónapot és ő minden nap elmondta vagy 1000x a répa,retek,mogyoró mondókát, nem erőltetve csak úgy játékosan.Mire hazamentünk már mondta tisztán:D


De amúgy nem tudod akár telefonon megkérdezni az ovis logopédust ,hogy mit tanácsol? Szakember biztos tud olyat mondani ami hasznos és hatékony lehet otthon is.

2020. ápr. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Logopédus vagyok, de ilyen kevés információból borzasztó etikátlan lenni módszertani javaslatot tenni...

A fiad logopédusával kell felvenned a kapcsolatot. Neki pedig fel kellene ajánlania az online oktatást és a feladatok rendszeres küldését. Ha ez nem megoldható, akkor ha van, a füzetéből gyakoroljátok az eddigieket.

2020. ápr. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekunk kuld emailt a logopedus gyakorlatokkal.
2020. ápr. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
46%
ja, szerintem is írj a logopédusnak, mondjuk ő is csak azt mondja majd valszeg hogy gyakoroljon otthon. mondjuk ha esetleg nem lesz meg szeptemberre mindhárom betű se akkora probléma szerintem, én úgyis leérettségiztem hogy a mai napig valami köztes hangot tudok csak r és l között.
2020. ápr. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Suliban majd folytatják a logopédiai fejlesztést.

De a logopédusnak kéne feladatokat küldenie most.

2020. ápr. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!