Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek leküzdhető egyedül...

Szerintetek leküzdhető egyedül a depresszió? Vagy minden esetben szakember segítsége szükséges?

Figyelt kérdés

Évek óta depressziós vagyok, de mióta megszületett a kisfiam, aki e hónap végén lesz 1éves, azóta tönkrementem idegileg. Nincs hozzá türelmem, nincs kedvem vele játszani, nem érdekel mit csinál, egyszerűen bármilyen csúnyán hangzik is, de tehernek érzem. Sajnos többször kicsúszott a számon, hogy minden jobb volt, míg nem volt itt velünk. Tudom, hogy ez nagyon csúnya, és megértem, ha elítéltek, de nem tehetek róla, hogy ezt érzem! :(

Emlékszem pár éve, mikor még sulis voltam, tele voltam energiával, életerővel, boldogsággal, vidámsággal. Szerettem a barátaimat, szerettem hülyéskedni, rengeteget nevetni, alig vártam a hétvégéket, hogy bulizni menjünk, benne voltam minden jóban-rosszban. Aztán ahogy megismertem a párom, a barátokkal megromlott a kapcsolat, és fokozatosan mindenki eltávolodott tőlem, és én is tőlük. Maradt 1-2barátnőm, de mivel nekik még nincs baba, ezért már ők sem keresik a társaságom, mert ugye babával már nem olyan sem beszélgetni, sem iszogatni, kikapcsolódni. Tehát mondhatom, hogy teljesen magamra maradtam. Egyedül, ami feldob azok a hétvégék, amikor végre hazamegyünk a szüleimhez, és kicsit kikapcsolódhatok az állandó mókuskerékből. Ilyenkor ugye szüleim foglalkoznak a picivel, nekem is van kivel beszélgetnem, mert a párommal nem igazán lehet. Nagyon jó ember, soha nem veszekedne velem, nem hangzott el még egy csúnya szó sem a szájából felém, mindenben segít, legyen az főzés, takarítás, ablakmosás, vasalás... tényleg bármi. De egy baj van vele, hogy nem tudunk elbeszélgetni. Én beszélek hozzá, ő meg csak hallgat, de többnyire egyik fülén be, másikon ki. Ezt onnan tudom, hogy ha vissza kérdezek soha nem emlékszik semmire, és állítja, hogy ,,nekem ezt nem mondtad,,. Úgyhogy hiába segít mindenben, mégsem érzem úgy, hogy boldoggá tenne. :( A gyerek többemberes, az biztos. Rettenetesen akaratos, sírós, nyafogós. Nincs hozzá türelmem. Én folyton fáradt vagyok, alapvető dolgokat nem tudom sokszor elvégezni, mert vagy annyira nullán vagyok, hogy nincs energiám, vagy egyszerűen nincs kedvem, inkább bebújok a sarokba és nyomom a netet. Tudom hosszú lett, bocsi érte, pedig még reggelig tudnék írni.

Mi a véleményetek? Miben kellene változtatnom, és, hogy segíthetnék magamon? Minden választ előre is köszönök.



2017. szept. 8. 18:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
azt látni, hogy intelligens nő vagy, szépen, összeszedetten írsz, lejön a problémád. Meglep, ha azt írom, hogy nem veled van a baj, te teljesen normális vagy? Félve írom le, de a párkapcsolatoddal, és nem a gyerekkel van gondod.
2017. szept. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

sajnos, igen, a párkapcsolatoddal van gondod, hány éves vagy amúgy?

a gyereknek ne mondj ilyeneket, mert nekem is meg a tesómnak is ilyeneket mondtak, aztán nagyon nem úgy alakult az életünk, ahogy kellett volna.

2017. szept. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jót tenne, ha beszélnél egy pszichológussal. Neki bátran elmondhatod minden félelmedet, rossz érzésedet és sikerülhetne kilábalni ebből a rossz időszakból, hogy aztán élvezhesd az anyaságot. :)
2017. szept. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 szenes43 ***** válasza:
Utólag könnyű okosnak tűnni de nem tudom mennyi ideje ismertétek egymást mikor úgy döntöttetek hogy összeházasodtok. Előtte miről beszélgettetek? Bulizós volt a párod is? Volt közös érdeklődési pontotok? Rengeteg kérdés vetődik fel,mert ha Istennek hála fogamzásképesek vagytok akkor nem kell a gyerekcsináláshoz nagy tudomány. Fogadok hogy nem terveztétek de ha már jön hát jöjjön. A kisgyermekes depresszió még azokon is kijön akik mentálisan,egészségesen s tudatosan akarták és várták a kisgyermeket. Otthon a négy fal között a főzés mosás,pelenkázás és egész nap a férj hazavárása a munkából...Máról holnapra elmaradtak a munkatársak,kolléganők akikkel volt témátok. Az is egy külön fejezet hogy mi az ami két embert összeköt s egymás mellett tart. A "kenyérkereső" az ember ugye akinek kijár a "jó kis" feleség tisztelete és becézgetése. Egyenlőre ennyi jutott eszembe az írásodat olvasván.
2017. szept. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a depresszió nem küzdhető le egyedül, bár nem derül ki, hogy voltál-e már szakembernél, diagnosztizálva vagy-e. Mindenesetre valami új élmény mindenképp jót tenne neked, a családodnak is. Ha megengedhető anyagilag, menjetek el valahová egy hétvégére, ahol van wellness, babának is elfoglaltság.
2017. szept. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 szenes43 ***** válasza:
Amit fentebb leírtam az a depressziónak a tünete.Maga a depresszió betegség amit szakorvossal(pszichiáter) diagnosztizálni és kezelni kell. Az elfojtás az egyént roncsolja szét belülről,a kontrollálatlan spontán kitörés pedig tragédiába torkollhat.
2017. szept. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
párterápia
2017. szept. 10. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A depressziót egy igazán odafigyelő, szerető férj, barát, partner jobban oldja, mint bármilyen piszológus. A gyerek nem tehet semmiről, csak a közönyös férj.

Le kell cserélni, mert a mostani nem változik, maximum rosszabb lesz.

2017. szept. 10. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 szenes43 ***** válasza:

Mikor nagyon magam alatt voltam a depresszió miatt nekem mindegy volt hogy simogatnak vagy korholnak,csak itt ültem egy zsámolyon és (férfi létemre) sírdogáltam.

Ettől függetlenül persze egy megértő társ aki meghallgat és türelmes az az igazi. Aki már most magának való belsőleg az külsőleg is idővel olyanná válik.

2017. szept. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
én jártam pszichológushoz depresszió miatt, de egy év után abbahagytam, mert nekem nem segített. Végül, amitől jobban lettem, az a párkapcsolat volt (bár az már a depresszió alatt elkezdődött, de mégis az idő segített, ahogy jobban elmélyedt a kapcsolat). Másrészt a feladatok, a munka, az állatok segítettek. De nagyon sok más is, mert youtube-ról, internetről tanultam sokat, hogy hogy legyek jobban. Nagyon akartam és nagyon igyekeztem, pedig nagyon nehéz volt, alig bírtam néha megmozdulni, olyan mázsás súly volt rajtam. Én sírni sem tudtam, pedig az segített volna egy kicsit.
2017. szept. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!