Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak a gyerekemmel?...

Mit csináljak a gyerekemmel? Ilyen még a dada sorozatokban se volt?

Figyelt kérdés
5 éves. 4 évesen már wc- be kakilt,egyszer 6 napig nem kakilt mert félt,kapott szirupot. A bilibe sose akart ülni,most se. Már fél 1 éve rendben volt,de most a legrosszabb.napi 10 nadrágot cserélek,napi mosás,mert van hogy 5 percenként vagy félóránként szól hogy kakiltam... és tényleg kakis a nadrág,mindig jön egy pici,de közben mást csinál,csak ugy kijön de csak épp foltos lesz a nadrág és mindig ki kell törölni.szirupot adtam hátha az összes kijön de nem hat.bilire nem ülne ,wb be se ,fél kakilni,pelenkával fenyegetem,egyszer adtam rá de sírt és levette,de ha ugyhagyom a kakis nadrágba addig sír meg orditana egyre jobban mig ki nem cserélem,ki nem törlöm. De amugy se akarom ugy hagyni.Kúpot vegyek? Mit tegyek hogy nagyot kakiljon? Lassan 8 napja ez van,neki se jó,meg nadrágcserék, másnál volt ilyen gond?
2020. ápr. 20. 14:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Orvost, védőnőt hívd fel, egy dolog ha becsúszik 1-2 baleset, de ennyi idősen naponta többször bekakilni nem normális. Vagy valami testi, szervi oka lesz, vagy lelki. Miért fél kakilni? Az biztos nem tesz neki jót ha kúpot dugdosol egy olyan testrészébe amivel egyébként is gondjai vannak, meg fenyegeted, pelenkát adsz rá, benne hagyod a piszkos nadrágban.
2020. ápr. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

Minek hajtod tovább a hasát? Biztos folyton székelési ingere van szerencsétlennek, széntablettát, csokit, krumplit normafloret neki!


Azért foltozgat, mert nincs benne széklet, ami kezd termelődni, egyből megy is ki.


Ne hajtsd túl a hasát szegénynek! Ha normál széklete lesz, megint rendben lesz.

2020. ápr. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Fél kakilni, ezért lassan, kis részletben "adagolja" ez pszichés dolog lehet. Nem történt vele valami trauma? Olyan, ami a fűrdőhöz, vagy wc hez kötődik?
2020. ápr. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Valószínűleg lelki oka van, ne fizikai dolgokkal, kúp, szirup kísérletezz. Fenyegetni meg főleg ne fenyegesd, ne büntesd. A kiváltó okot kell feltárni.
2020. ápr. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
Ez lelki eredetű. Talán megviseli a karantén meg az ovi hiánya. A fiam a testvére születése körül volt így. Idővel elmúlt.
2020. ápr. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Már bocsánat, de te szoktál napi tízszer kakálni? Gondolom, nem.

A fiadnak van valami baja, vidd el orvoshoz!

Valószínűleg nem is érzi az ingert, azért nem tud wc-re ülni.

Jó esetben egy kisebb hasmenéses betegsége van, úgy hogy ahelyett, hogy cs.eszteted, inkább gyógyszert kellene neki adni, hasfogot!

2020. ápr. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Tanácsokat kértem kösz a nagy segitséget...csak egyszer fenyegettem,wc től eddig nem félt,gyogyszert már sokadik nap után adtam. Valaki segitene is nem csak szidalmazna? Tudom hogy ilyenkor mindenki mintaanya ,de aki szidott tanácsot nem adott...
2020. ápr. 20. 18:22
 8/11 A kérdező kommentje:
Már azóta nem kakilt,csak apránként folyamatosan. Nagyot kakilni nem akar. Ez biztos.
2020. ápr. 20. 18:24
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Adtunk tanácsot, hívd fel a gyermekorvost vagy a védőnőt, ez a kérdés a gyakori szintje felett van, ide szakember kell. Nem vagyok orvos, úgyhogy meg sem próbálok ötletelni mi baja lehet, de valami biztos van. A doki (velünk ellentétben) esélyesen látott/hallott már ilyet, vannak reális, orvostudomány által alátámasztott elképzelései hogy mi lehet a gond, vagy legalább ötlete hogy hova adjon beutalót, mert nekem hirtelen a dietetikustól a gyerekpszichológusig minden eszembe jutott, de lehet hogy egyik sem kell.

Az, hogy valahogy kihajtod belőle a kakit hosszú távon nem megoldás, az okát kéne megkeresni, mert mint mondtuk ez biztosan nem egészséges, és nem úgy néz ki mintha magától megszűnne a dolog.

2020. ápr. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia! Mindenképpen hívd fel a gyerekorvost!!! A fiamnál így derült ki, hogy tejfehérje allergiája van.

( 3 évesen). Egyszer fel volt fújódva, máskor meg a kaki jött, de nem is érezte, hogy jön, csak a bugyin vette észre, hogy kakis lett megint. Kis mennyiségű széklet távozott egy nap rengeteg alkalommal. Mióta tartja a tej diétát, megszűntek a problémák. Ennek már 7 hónapja.

2020. ápr. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!