Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért hitetik el a gyerekekkel...

Miért hitetik el a gyerekekkel, hogy léteznik Mikulás, Jézuska, fogtündér, húsvéti nyúl, stb?

Figyelt kérdés
Miért kell már fiatalon hazugságokat mondani nekik? És ezekután miért csodálkoznak azon, hogy valaki hisz a homeopátiában meg az ezotériában..

2020. ápr. 24. 13:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%
Mert a gyerekeknek szüksége van csodákra. Emlékszem én is mennyire imádtam ezeket. Mindig vártam a mikulást meg ilyenek. És semmilyen törést nem okozott mikor megtudtam, hogy valójában nem léteznek.
2020. ápr. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%
Ez nem hazugság, hanem játék. Ilyen logika alapján a tündérmesék és a szerepjátékok is hazugságok, akkor mesét se mondjak a gyereknek és ne engedjem, hogy papás-mamást játsszon?
2020. ápr. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
78%
Mert a gyerekeknek szükségük van mesékre, csodákra (nem csak a gyerekeknek). Ez nem hazugság.
2020. ápr. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%

Kicsik még, kell nekik ugyanúgy mint egy estimese, szeretik a csodákat, tündéreket, kedves titokzatos manókat, misztikus lényeket, titokzatos jótevőket.

Én azt mondom addig jó nekik amíg hisznek és tudnak álmodni, Vekerdy is azt mondja kellenek a tündérmesék. Azon a véleményen van, hogy így fejlődik igazán a képzelőerő, ami a későbbiekben is fontos készség a gyerekeknek (főleg ha nem felolvasott mese, hanem a szülő saját szavait használja).

Szerintem nem függ össze, hogy aki hisz a Mikulásban, az hinni fog a homeopátiában (én is itt vagyok példának, sokáig hittem és hinni akartam a Mikulásban és Jézuskában). 3 éves a kisfiam és most karácsonykor tudatosan készültünk a Mikulásra, Jézuskára, hatalmas élmény volt neki, és főleg nekünk is ahogy csillog a szeme, amikor valóra válik a csoda.

2020. ápr. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%
Ha jól sejtem nincs gyereked. Vagy ha mégis, akkor pelenkás korától kezdve adagolod neki, hogy az élet kemény, ő csak egy a sok közül, nincs benne semmi különleges, lehet majd beszar a házassága és készüljön a lehetséges 3. világháborúra? :D Ugye hogy nem...
2020. ápr. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
72%
Én hiszek a homeopátiában meg az ezotériában is, de nem hiszem, hogy köze van ahhoz, hogy 2 éves koromban azt mondták, hogy a mikulás hozta a csomagot.
2020. ápr. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
69%
Mondjuk én eleve azt sem értem, mi a baj azzal, ha valaki hisz az ezotériában meg a homeopátiában. Én egyikben se hiszek, de nem háborodok fel azon, hogy valaki igen, mert nem gondolom azt, hogy mindenkinek szabványszerűen ugyanabban kell hinnie, amiben én.
2020. ápr. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
21%

És úgy gondolom hogy ha a gyerekeknek ezeket meséljük, akkor soha nem fogják tudni és megérteni az ünnepek valódi arcát. Karácsonykor Jézus születését ünnepeljük, habár ezt legtöbben nem tudják. Ennek alkalmából ajándékozz meg gyermekeinket, ahogy a kis Jézust is megajándékozták.

Húsvétkor pedig szintén Őt ünnepeljük, hogy az életét adta értünk. Nem is értem, hogy mikor és miért jött képbe a nyuszi...

Mikulás pedig nincs, hanem Szent Miklós, aki ezen a napon sok szegény családon segített.


Mi az ünnepekkor felolvassuk a valódi történetét, jelentését és ennek örömére megajándékozzuk egymást. Nem akarjuk, hogy olyan tudatlanok legyenek hogy nem is tudják, hogy miért jött létre az a bizonyos ünnep. Sajnos már rég nem azt ünneplik az emberek, amit kéne.


Homeopátia és ezotéria... Nos mintkettő humbuk. Aki utánaolvas a homeopátiának, az tudja, hogy a hatóanyaga annyira minimális, hogy már placebó.

Az ezotéria pedig csak a tömeges butaságra késztet. Nincs olyan, hogy csak 12 féle ember létezik és a csillagképek a születés időpontjával összefüggne. Illetve senkinek a 'sorsa' nincs előre megírva. Te alakító a tetteiddel.


Mielőtt megkérdezné bárki, igen ANYA vagyok!

2020. ápr. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
77%
Hatalmas lélektani jelentősége van! Semmi köze ahhoz, amit írtál! Akkor ne legyen meseolvasás se... ilyen hozzáállást!
2020. ápr. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
23%

Keresztényként igen, ilyen a hozzáállásom!

És a meseolvasásnak semmi köze ezekhez a dolgokhoz. A mese kell a gyermeket fejlődéséhez és persze a sok szeretet és törődés, nem a hazugság.

Én rosszul éltem meg ezeket, számomra csalódás volt az igazság, de olyat még nem hallottam, hogy a meseolvasástól hamis képe lenne. Nyilván mellette tanítani kell a helyes dolgokra, mert ha csak ez a kép marad előtte, akkor igen, ez is rossz hatással lehet rájuk.

Én reális, igaz képet szeretnék a gyermekeim elé tenni. Mert ezek az ünnepek sajnos a legtöbb embernek nem arról szól, mint amiről kéne.

Gondolom itt sok mindenki azt se tudja, hogy ezek az ünnepek honnan erednek. Ha meg azzal jön valaki elő, hogy a kereszténység értelme hogyan jön ide, annak miért fontos a karácsony és a húsvét?

2020. ápr. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!