Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akikhez Jézuska, karácsonyi...

Akikhez Jézuska, karácsonyi angyalka, Télapó, húsvéti nyuszi, fogtündér jön, de a gyerek már közösségbe jár (pl. ovis) és megbeszélik, hogy kinek mit hozott, ők hogyan magyarázzák meg a gyerekeknek az eltérő értékű ajándékokat?

Figyelt kérdés
Persze a gyerekek nem tudják, hogy valami 4500-ba vagy 9800-ba került, de azt látják, hogy a Pistikének a Télapó csak diót és szaloncukrot hozott a csizmába pedig jó gyerek volt, míg Zolikának aki olyan mint az égedelem, annak meg távirányítós helikoptert. Van akihez jár a fogtündér, van akihez pedig nem. Pusztán kíváncsiságból kérdezem mert az enyémek már nagyok, hogy más szülő hogyan magyarázza meg, ha az ő gyerekei sokkal nagyobb vagy kisebb értékű ajándékot kapott mint az ovistársak vagy az unokatestvér.
2013. dec. 24. 01:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, az én gyerekem még soha életében nem kérdzett rá az ajándék értékére, csak a hasznossága/érdekessége érdekli. Ezért nekem még "magyarázkodnom" se kellett soha.
2013. dec. 24. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nekem két ilyen eset volt, amikor az öööö...izé...ööö nem tudom-nál értelmesebbet nem tudtam kinyögni.


Az egyik a fogtündérrel volt. Én nem terveztem, hogy fogtündérezünk, nekem ez kissé idegen volt. De első mozgó fogánál a nagyobb kész tényként közölte, hogy akkor jön a fogtündér, mert az oviban ehhez és ahhoz is ment. Én meg azt hittem, hogy le vagyok maradva, így gyorsan kikérdeztem, hogy hogy is van ez és beszereztem egy kis ajándékot. Utána derült ki, hogy nem tartja mindenki, akik fogtündéreztek, azok adták a többieknek a technikai tanácsokat, hogy hogyan levelezzenek vagy hová tegyék a fogacskájukat.

Én bevezettem azt, hogy a fogtündér csak és kizárólag szép, egészséges fehér fogacskáért hoz ajándékot. Az egyiknek már mozgott egy szép foga, de nem mosta, nem engedett semmit, mire kiesett, egy csúnya fekete lyuk lett rajta, amiért egy fogkefét hozott a fogtündér. A barátnője csodálkozott is, hogy hozzánk milyen szigorú fogtündér jár, mert náluk nem volt ilyen feltétel.


A másik eset a Télapóval volt, náluk a családban egy pici ajándék és némi édesség a szokás. De hallottam beszélgetni barátjával az egyiket, hogy ő csak némi édességet kap a Télapótól (amúgy nem anyagi okok miatt, náluk ez a szokás). De vannak a baráti körben, akiknek meg egészen komoly ajándékokat hozott, így volt év, amikor a gyerekek a Télapónak írt levélben kissé túllőttek a célon és szólnom kellett, hogy a Télapó azért ilyen drága ajándékokat nem fog hozni. Akkor néztek boci szemekkel, hogy de X-nek is hozták ezt meg azt, csak kérni kell, nyugi anya, neked nem kell rá költened, majd megbeszéljük a Télapóval...

2013. dec. 24. 02:08
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"nyugi anya, neked nem kell rá költened, majd megbeszéljük a Télapóval..."

nagyon aranyos!!!!:))))))

2013. dec. 24. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
17%
Egy normálisan nevelt gyerekben nem merül fel, hogy x vagy y miért kapott drága ajándékot. Sőt, tovább megyek: szerintem egy normálisan nevelt gyerek nem fog hisztizni, ha nem hozta meg neki a Mikulás/Jézuska azt, amit kért. Ezt meg lehet beszélni. Én se hisztiztem soha, a tesóm sem, a gyerekem most kezdte az ovit, és nem követelődzik ő sem. Ezen csak a felnőttek kattognak szerintem, és ha ezt átveszi a gyerek, ott már valami eléggé el lett szúrva.
2013. dec. 24. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
oviba ez nem volt téma amikor fiaim ovisok voltak ,gyerekeket nem az áruk ,érdekli hanem maga az ajándék.
2013. dec. 24. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Amikor én kicsi voltam a szüleim csak azzal magyarázták, hogy most szegény a Mikulás/Jézuska. Akkoriban a barátnőm mindig érdekesebb ajándékokat kapott mint én.
2013. dec. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a Jézuska hozza az ajándékot. Még a nagyoknak is. ;)
2013. dec. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

4:Teljesen felreerted a kerdesem. Nem hisztizesrol meg draga ajandek kikoveteleserol van szo. Hanem hogy ha a fel oviscsoport lelkesen meseli, hogy mit hozott a fogtunder, akkor hogyan lehet megmagyarazni hogy a masik felenek nem hoz. Tok mindegy melyik gyerek kerdezi. Az enyemeknek es masoknak jott, ok adtak tanacsot a tobbieknek, hogy tegyek a parnajuk ala, stb. Az megsem lehet mondani, hogy kislanyom, a Norika anyukaja szerint hulyeseg a fogtunder es ok ezzel nem foglalkoznak.

Minden csaladban mas a szokas, van ahol a feldiszitett fat a Jezuska hozza, van ahol a csalad disziti kozosen. A kozossegbe jaro gyerekek ezt megbeszelik. A kerdesem nem a hisztis kovetelozo gyerek kezelesere vonatkozott, hanem a kulonbozo csaladi szokasok(elvbol vagy anyagi okokbol) kommunikalasara.

2013. dec. 24. 10:01
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Amikor a nagy gyerekeim jártak oviba még volt náluk karácsony és anyák napja.Nem értem miért de most a kicsinél nincs az oviban.Szóval,akkor volt náluk egy Jehova kislány.Ő nem ment ilyenkor oviba.Gyerekek kérdezték,én annyit mondtam,hogy ők nem a Jézuskában hisznek,illetve ők csak kettesben szeretnék anyát ünnepelni.

Fogtündér nem volt,szerintem most sem lesz.ha kérdez azt fogom mondani,hogy biztos nagyon félt,fájt neki és ezért kapott valami bátorítót.Ha fogorvosnak kell kihúzni,bár ilyen még nem volt,akkor viszont biztos veszek neki valami kis vacakot.

2013. dec. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 zabmester ***** válasza:
100%

Ez érdekes kérdés, de nem tapasztaltam még ilyet, a fiam 6 éves, tehát ez a harmadik éve az oviban, de még sosem hasonlítgatta így össze, hogy mások többet kaptak nála, vagy esetleg kevesebbet.

Ellenben a fogtündér érdekes sztori, mert azt eldöntöttem, hogy nálunk lesz, hiába, hogy van, aki szerint ez majmolás vagy akármi, de nekem tetszik, már gyerekkoromban is tetszett (pedig nekem nem hozott egy garast sem :D ). A fiam meg látott egyszer olyan mesét, amiben volt fogtündér, és rákérdezett, hogy ilyen van-e, és mondtam, hogy ha majd kiesik a fogad, akkor meglátod :) Mondjuk még mindig nem esett ki neki egy sem, iszonyúan várja már, nem is csak ezért, hanem mert a többieknek is már esett ki foga. Na szóval, pont a napokban kérdezte, hogy a barátjának hogyhogy nem hozott pénzérmét a fogtündér. Én ezt úgy magyaráztam, hogy aki hisz benne, és aki bedugja a párna alá a fogat, annak hoz, aki nem teszi be, annak nem tud hozni. Mondtam is neki, hogy amikor én voltam gyerek, nekem nem hozott, mert nem tudtam, hogy van, és hogy mit kéne csinálni, csak később hallottam róla.

2013. dec. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!