Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tettem? Mit tehetnék?

Mit tettem? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Kisfiam 3 éves. 7 hete dadogni kezdett ami folyamatosan változott. Először a szavak közepét ismételgette, aztán az elejét húzta, most még el sem tudja kezdeni a mondatot, annyira erőlködik, hogy az első szót ki tudja mondani hogy néha teljesen bevörösödik a feje és csak azt hajtogatja nem-de-nem-de akadozva 20szor és utána tudja kimondani ekkor már hibátlanul az egész mondatot. Látott már valaki ilyet? Megyünk pszichológushoz, ha vége a vészhelyzetnek, de addig is a szívem megszakad. Bántja őt nagyon. Köszönöm

2020. máj. 3. 13:21
 1/10 anonim ***** válasza:
21%
ebben a korban ez normális
2020. máj. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem, első. Ez egyáltalán nem normális.

Kérdező! Amint tudod, vidd szakemberhez! Sajnos, a fiúknál sokkal maradandóbb a dadogás.

Én sokáig jártam logopédushoz. Mivel én nő vagyok, elmúlt. De a fiúknak megmaradt, akiket ismertem.

Pont ebben az életkorban kezdődhet el.


Nem biztos, hogy maradandó, de az esélye megvan. Légy hozzá nagyon türelmes!

2020. máj. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Nem, nem normális egyáltalán. Vidd el logopédushoz minél előbb. Amúgy pedig ki kéne deríteni, mi hozta ezt ki belőle, milyen pszichés hatásra kezdődött ez el Ezen a ponton érdemes őszintének lenni és nem elhazudni a dolgot a “dehát semmi nem érte, minden ok” maszatolással, hanem tényleg meglátni a problémát. Ha nem jut eszedbe semmi, akkor még mélyebbre kell ásni, addig, míg meg nincs a megoldás. Javasolnám itt is szakember véleményét, amennyiben szüksèges.
2020. máj. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem elég egyértelmű, hogy mi érte 7 hete. A csapból is a korona vírus miatti riogatás folyik. Még a nagyobb gyerekekkel is leültem többször beszélgetni, ők se értik (Mi se), hogy mi zajlik, több megnyugtatásra van szükségük.

Szegényke 3 évesen azt se tudja elmondani, hogy mi nyomasztja.


Kérdező, logopédust keress fel elsőre, és ha szükséges, ő javasolni fogja a gyerekpszichológust.

De addig ne parázd túl te se, simán lehet, hogy csak "egyszerű, hétköznapi" dadogás áll a háttérben.

2020. máj. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
20%
4-es te talán ismered a kérdező családot? Ha nem, akkor nem tudhatod mi történik náluk. Lehet igen a vírus de könnyen lehet vmi családi probléma is nem kell ennyire magas lóról oszatni az észt csak azért mert a te életedben a vírus okozta pánik van.
2020. máj. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A dadogás oka 80%-ban nem szokott kiderülni, szóval ezt szerintem hagyjuk!


Vidd szakemberhez, aztán az fog tudni segíteni! Minden jót kívánok!

2020. máj. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem szokott kiderülni, mert nem fordítanak elég figyelmet rá az illetékesek. Ennyi. Ha megadnák az idejét - akármennyi is az-akkor kiderülne. De hát a hajszoltság évszàzadàban erre sem érünk rá és inkább “hagyjuk” ugye...és utána csodálkozunk, hogy “jé, hát maradandó lett a probléma, nem értjük miért” ugye...


Kérdező, az biztos, hogy egy szakemberre és a türelmedre szükség lesz.

2020. máj. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A dadogás oka 80%-ban nem szokott kiderülni, szóval ezt szerintem hagyjuk!


Pedig ki kène, h derüljön és elég baj, ha ez nem történik meg! A tünetet (ami itt a dadogás) akkor lehet hatékonyan és eredményesen kezelni, megszüntetni, ha a kiváltó okot dolgozzuk fel. Anélkül ne csodálkozzunk az eredményen (vagy épp eredménytelenségen)

2020. máj. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A nagyobb lányom is dadogott 3 évesen néhány hétig (a kicsi is pont ebben az időszakban van), de semmi bajuk, csak túl gyorsan akarnak beszélni. Mindkettő összetett mondatokban beszélt 2 éves kora óta, de valahogy 3 évesen annyira felgyorsult az agyuk és annyira közlékenyekké váltak, hogy megakadt/akad a nyelvük.

A naggyal és a kicsivel sem tettünk/teszünk semmit, csak nyugodtságra intjük és kivárjuk, amíg elmondja, amit szeretne.

Egy próbát megér!

2020. máj. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Amire gyanakszunk, hogy fél éve halt meg az anyukám, aztán pár hónapra rá az egyik kutyusunk. Apuka is feszült a munka miatt. Tehát lehet sok ez neki.
2020. máj. 3. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!