Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 27 hónapos gyerekek tudnak...

27 hónapos gyerekek tudnak egyedül vetközni, és öltözni, motorozni, biciklizni?

Figyelt kérdés

Teljesen magam alatt vagyok. Kicsi fiam napok óta fájlalja a fejét. Elvittem orvoshoz, nem talált semmi betegségre utaló jelet nála,szerinte fel akarja hívni magára a figyelmet. Említettem neki, hogy mostanában elég sokat elesik, erre már bele tettem a bogarat a fülembe, hogy figyelgessem, mert ha csak úgy esik, akkor MRI vizsgálatot kell csináltatni.

Nagyon ideges vagyok, koraszülött baba, semmi gond nem volt sem szüléskor, sem utánna, rendesen fejlődött, időben elkezdett járni, már beszélget is..

Az orvos szerint az sem jó, hogy sokat alszik (este 10-reggel 7-ig,közben 1x ébred).

Viszont nem öltözik és vetközik, a kismotort sem tudja lábbal hajtani, csak 1-1,5 métert. Nem tudom mire gondoljak, én eddig ezt megmagyaráztam magamnak azzal, hogy ügyetlenebb.


2010. júl. 29. 13:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Az én fiam fél évvel fiatalabb, a kérdéseid közül ő motorozni tud önállóan, öltözésben, vetkőzésben partner, ha van kedve persze, emeli a kezét ha mondom. Öltözni most próbálkozik, akár fél órát is el van azzal, hogy a cipőjét próbálja felvenni. Más ruhadarabot nem.

Az alvása szerintem nem sok, az én fiam fél 9-7-ig, fél 8-ig alszik. előfordul, hogy ébredés nélkül, de általában 1-2* ébred, iszik, megkapja a cumiját, egy-két percig simizem, ott maradok és utána alszik.

Ha nyugtalan vagy, keress fel másik orvost is!

Remélem minden rendben!

2010. júl. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
38%

21 és fél hós...


a nadrágját és a felsőjét a zokniját egyedül leveszi és ha a derekán van a trikó azt is fel tudja venni

a nadrágba is próbál belebújni a térdéig fel is húzza


triciklit a kezdeti rossz aztán a nagyon meleg miatt nem használtuk túl sokszor de másfél métert neki is megy a tekerés és a kis lábbal hajtós is ügyesen megy neki.


lépcsőzik és csippent az ujjaival rajzol szóval ügyes nagyon ...

2010. júl. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Nekem is 27 hónapos a kisfiam. Nem öltözik, vetkőzik egyedül. Nem tud még biciglizni, motorozni tud, bár sétálni jobban szeret. Ő is elég sokat esik, képes a saját lábába hasraesni:). Szerintem ne aggódj túlságosan figyelni nem árt, de szerintem minden kicsi esik-kel ebben a korban. Kis kajlák nem figyelnek egy kicsit és már esnek is. Az én kisfiamnak miióta bejött a jó idő csupa seb a térde, meg tele van kék-zöld foltokkal a sok eséstől. A dokinéni meg a védőnéni is csak mosolyogva megjegyezte amikor meglátta, hogy látszik egészséges eleven gyerek.
2010. júl. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
35%
Az enyém öltözik és vetkőzik is.Motrozni kb másfél éves korától nagyon profin tud,de ő mindent nagyon korán csinált már!
2010. júl. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is tudott motorozni ennyi idősen, öltözni egyedül csak három évesen.

Azért én elvinném szemészetre, lehet, hogy nem lát jól, azért fáj a feje, meg nem érzi biztonságosnak a motorozást és az esésekre is magyarázat lenne. Ha az orvos javasolja, MRIre is elvihetnéd, megnyugodnál utána.

2010. júl. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne idegeskedj!

A lányom 26 hónapos. Vetkőzni még csak-csak tudna, de nem akar. Öltözködés ilyen idősen még nem várható el, max feltesz a fejére egy kalapot szórakozásból)!

Ő fél 10-kor kerül este ágyba, van hogy 9-ig alszik, sőt délután is 2- 2,5 órát, igaz olyankor reggel korábban kel.

Motorozás szintén kb.5 méter erejéig érdekli, aztán otthagyja. Ezek NEM tünetek!

Az más, ha gyakran fáj a feje, sokszor elesik (bár sok az ilyen gyerek). Szerintem is első körben talán szemészet, csak a biztonság kedvéért. Ha a gyerekorvos jónak látja a további vizsgálatot, akkor menjetek.

Én csak amiatt írtam, mert amiket csinál, ill. nem csinál a fiad, az életkorának megfelelő.

2010. júl. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
NEm tudom, miről beszél az orvosod, mert szerintem reggel 7-ig aludni este 10-től nem túl sok.A mi 24 hónaposunk is ennyit alszik, + napközben 2és fél órát.
2010. júl. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 28-hónapos,de ő sem tud egyedül öltözni,vetkőzni.Sőt az enyém nem hajlandó csak cumisüvegből inni,hiába tud már pohárból.Lábbal hajtós motor megy neki a pedálos nem..

Az én fiam is így alszik mint a tied sőt még később is kel 8-9 között.Sokat esik szerintem ebben a korban minden gyerek.Szerintem így a leírtak alapján nincs semmi baj a fiaddal nyugi!!

2010. júl. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

27 hós a kisfiam - egyedül nem tud még rendesen vetkőzni, csak ugy ha mondom neki h mit hogy kell, de ez is csak akkor ha van hozzá kedve. Öltözni nem tud, csak annyi h tesz a fejére sapit, meg fel tudkja venni a papucsot - na jo ez egyszerü :)

bicajozni nem tud, azaz megy neki a tekerés, de csak max 1-2őt hajt a háromkerekün és utánna ugy hajtja lábbal mint a motort. kismotorral és bobycarral megy mint a villám. iszik egyedül pohárbol szépen de a cumisüveg is kell este lefekvés előtt.


a fejfájás miatt én i selvinném szemészhez, és egy MRIre is. mert az viszont nem feltétlen jo h soxor elesik.

ja elfelejtettem h az én fiam is koraszülött volt, de semmi baja, szépen fejlődött mindig - most is. csak beszélni enm akar még , csak alapszavak vanak.

2010. júl. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek!

Nagyon bízom benne, hogy csak kétségbeesésemben, figyelek fel most mindenre amire egyébként nem figyel az ember. Mindenesetre figyelem őt 1000-el!!

2010. júl. 29. 14:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!