Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tanítsam meg a 2,5...

Hogyan tanítsam meg a 2,5 éves fiamat öltözködni? Nem mutat hajlandóságot rá. Mikor tudnak a gyerekek egyedül vetkőzni és öltözni?

Figyelt kérdés
2010. dec. 9. 11:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát a lányom ennyi idősen már egyedül öltözött,de a fiam nem.

Én versenyeznék vele,hogy ki öltözik/vetkőzik hamarabb ő vagy te.:)Vagy valami öltöztetős mondókát tanítanék neki ami játékossá teszi.

(én a két gyerkőcöm versenyeztetni szoktam amikor elengedik magukat öltözés terén)

2010. dec. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az én lányom is 2,5 éves, ő már több, mint fél éve rendületlenül próbál egyedül öltözni, a zokni már megy, a kabát is, sapka is, de a nadrág szárai még nem, a body többnyire igen, cipő mindig, de kacsalábként.

Ő egyedül kezdte el, egyszer csak nem engedte ,hogy segítsek. Esetleg ha valamit egyedül csinál, nagyon dicsérd meg.

2010. dec. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ennyi idősen nem kell ezt erőltetni, ha ő nem szeretné.

Kislányom 3 éves, már ovis október óta, és most kezdte azt, hogy nem engedi, hogy segítsünk neki.

Persze eddig is csinált ezt-azt, de nem akkor, amikor "kellett", hanem amikor kedve volt. Vagy maximum sapkát vett fel egyedül.

Az ovi ilyen szempontból (is) jó motiváció, ahol látja, hogy a többiek már egyedül csinálják...

2010. dec. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az en lanyom 2 eves es azota probal oltozni egyedul, amiota latta Halasz Judit Csiribi koncertCD-jen a Marci oltozik cimu klippet. Millioszor megnezte. Gyakorol szorgalmasan.
2010. dec. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!