Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan reagáltok, amikor a...

Hogyan reagáltok, amikor a kisgyereketek játék, birkózás közben megüt titeket, de nagyon?

Figyelt kérdés

21 hónapos a kisfiam és ez egyre gyakrabban előfordul sajnos. Ma este kis híján a szememet verte ki. A játék hevében lendítette a kezét hogy behúzzon egyet és történetesen a cumisüveget szorongatta. Mivel nem hajoltam el elég gyorsan, úgy eltalált, hogy percekig nem láttam a jobb szememre. Persze nem tudja még felmérni az erejét, nem szándékosan ken le egyet-egyet, de azért mégis. Ráadásul jó erőben van, komoly fájdalmat okoz.

Ilyenkor ti leszidjátok a gyerekeket, vagy balesetként kezelitek és nem csináltok belőle ügyet?


2010. júl. 29. 21:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én rá szoktam szolni hogy nem durvulunk mert befejezzük.Ha nem szolsz rá oviban vagy bölcsiben is megütheti a másik gyereket és lehet neki komolyabb baja lesz mint neked.

Épp azért szolok rá mert nincs tisztában az erejével.

2010. júl. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Rászólok, de nem haragosan,csupán figyelmeztetem, hogy vigyázzon, mert ez fáj, veszélyes. Ügyet nem csinálok belőle, de azért tudnia kell, hogy nem tehet bármit. Egyébként az ő mozgásuk még nem annyira összerendezett, hogy minden esetben tudják irányítani,de ha odafigyelnek, nem vadulnak, már ügyesen megy.
2010. júl. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, akkor én is így fogok tenni. Eddig szó nélkül hagytam, de én is félek hogy más gyerekeket is megüt ill. ahogy nő és egyre erősebb lesz, majd mi szülők is egyre nagyobb maflásokat kapunk. Nagyon nem lenne jó.
2010. júl. 29. 23:24
 4/7 anonim ***** válasza:
55%
figyelemebe kell venni, hogy ő tényleg nem tudja még kontrolálni az erejét meg nem szándékosan üt.Így én le nem zoktam szidni, hanem elmagyarázom neki, hogy ez fájt, ekkorát nem ütünk. Gyakorolni is szoktuk, hogy mekkora az az ütés ami belefér.
2010. júl. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hogyan gyakoroljátok?
2010. júl. 30. 21:19
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én alkalmazom a "szuperdada" műsorban alkalmazott büntiszéket,vagy elmagyarázom neki,hogy "anya bibis lett,és nagyon fáj neki,amit csinált",és meg kell simogatnia ott,ahova ütött.

Ő is mutatja,ha valahol fáj neki,és meg kell puszilnom az ujját például,ha becsípi.

2010. júl. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

mivel úgy gondolom, hogy a kontrollal is baj van és nem érzi az erejét, ezért én mondom neki, hogy üssön meg és mekkora az az erő amivel ha üt nem okoz fájdalmat. És mondom neki, igen az ekkora ütés jó, de ha nagyot üt akkor mondom ez már fáj, így nem ütünk. Ugyanígy minden eszközzel, ha bottal kardozunk, ha labdát dobunk vagy bármivel ütögetjük egymást megmutatom elöszőr mekkorát szabad ütni. De akár harapni is, mert szokott kutya lenni aki harap, és akkor is odatartom a kezem, hogy harapjon meg és szólok mekkora erővel lehet még. És megegyezünk így lehet, de ezt már nem.

És így nyugodtan játszunk "erőszakos" játékot is mert tudja a szabályokat, persze ha túllépi azonnal befejezzük.

2010. aug. 1. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!