Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyermek-kardiológia: Hogyan...

Gyermek-kardiológia: Hogyan zajlik? Miként nyugtassam meg a gyereket?

Figyelt kérdés

Kislányom beutalták a gyermek-kardiológiára vizsgálatra. Mire számíthatok, hogy zajlik a vizsgálat egy 7 év körüli gyereknél?

Van rá valahogy mód, hogy eljátsszam vele, megmutassam neki, mi fog történni? Csinált már valaki ilyet? Ha igen, hogyan?



2020. máj. 20. 13:47
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell nagyon felfújni. Ha elkezded extrán "felkészíteni", azt fogja hinni, hogy valami nagy és komoly dolog fog történni. Nyugodtan mondd el neki, hogy semmi olyan nem fog történni vele, ami fájdalmas, mert ez igaz is. Maximum kicsit csikis lesz. Persze elmondhatod, hogy meghallgatják, kicsi tappancsokat fognak rátenni, ami egyáltalán nem fáj, nem fogják megszúrni. Tényleg az egyike azon kevés vizsgálatoknak, ami nem fáj, nem kellemetlen.
2020. máj. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

3 évesen volt először kardiológiai vizsgálat, nem nagyon kellett felkészíteni, csak annyit mondtam, hogy sokkal érdekesebb lesz, mint eddig bármikor.

Az EKG színes, mintás tappancsos volt, tetszett neki, hogy "megcsipeszelték", az uh alatt mesét olvashattam, de ő inkább a képernyőt figyelte, így a doki folyamatosan magyarázta, épp mit lát.

Jó élményekkel távoztunk.

2020. máj. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 DakotaDamon ***** válasza:

Nekem is kellett járnom kardiológiára gyerekkoromban, évente volt kontroll. Visszagondolva csak pár konkrét emlékem van a vizsgálatokról, de alapvetően pozitív élményként maradt meg bennem. A tappancsokat pl kifejezetten szerettem :D Ami kellemetlen volt, hogy a zselé hideg, meg mikor ultrahangoztak, akkor volt, hogy kellemetlenül nyomta a bordáimat a doki.

De maga a hely, meg az ott dolgozók is tök barátságosak voltak.

Szerintem nem kell erre különösebb felkészítés, hiszen semmi komoly beavatkozás nem történik, elég, ha felkelted a kíváncsiságát azzal, hogy megnézitek a szívét, majd látja a monitoron, meg rajzolja a gép a görbéket. :) Szívesen fog menni, csak nem kell ráijeszteni.

2020. máj. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Elmondhatod neki hogy semmitől nem kell tartania. Mintha kis matricákat ragasztananak rá, az ultrahangot pedig meg sem érzi csak hideg lesz.

Viszont szerencse hogy a kiscsaj még csak 7 éves, mégiscsak könnyebben vetkőzik mint egy 16, akinek már vannak bőven mellei.:)

2020. aug. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!