Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bántja a kislányom,de a...

Bántja a kislányom,de a barátjaink gyereke, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kislányom 3 éves, a szomszéd fiú pedig 6 éves. Nagyon jó kapcsolatban vagyunk a szülőkkel, jó barátok.

A fiú sajnos nagyon sokat bántotta az elmúlt időben a kislányomat. Játszani hívja, de a vége mindig vita. Nem akartam beleszólni,próbáltam tiltani tőle, de mivel falun lakunk és szomszédok is vagyunk így nem tudják elkerülni egymást a gyerekek.

Többször megütötte, fellökte, megkékítette.

A kislányom sajnos nagyon befolyásolható, nem tudja átgondolni, hogy bántja. Csak 3 éves.

Nem teheti rá a kezét a fiú játékaira, ha látogatóba megyünk a családhoz morrogva ránkförmed és meg-meg lökdösi a lányom. Nagyon rosszul érzem magam, de sajnos a szülei nem szólnak rá. Egy elkényeztetett kisfiú, gazdag szülők. A faluban szinte már senki nem barátkozik vele, a szülők többször küldték haza, hisz nem tud viselkedni.


A kislányom féltve őrzi a babáit, játékait. De ő teszi tönkre. A kerékpárjait lopja el, dugja el otthon. Az elektromos autóját eltörte. (jelenleg újat vásárolnak, hiszen nem lehetett megjavítani)


Tudom, hogy gyerek, és, hogy nem szabad beleszólni a gyerekek közti vitába. De sajnos ebben a helyzetben az én gyerekem az elszenvedő és fáj nézni azt, hogy kesergeti.


A szülei a gyereket védik, annak ellenére is, hogy látják, hogy milyen, de félnek, hogy megsértik a lelkét a büntetéssel. Szóval eszük ágában sincs megnevelni.


Viszont és és a férjem szeretjük őket, jó barátok és szeretjük az időt együtt tölteni. De a gyereknevelési elveink nem találnak.

Elmondam a véleményem a gyerekükről és felvázoltam, hogy nem fogom engedni a lányom a gyerekük közelébe. És én lettem a fekete bárány.


Mi a véleményetek,mit érdemes tenni? Nem engedhetem, hogy bántsák a gyerekem.



Nem túlzok, ez csak töredéke a valóságnak.



2020. máj. 20. 18:47
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Itt nincs gyerekek közti vita egy nagyobb bánt egy fele annyi idős kislányt aki gyengébb is ,eszem ágában se lenne lányomat oda vinni verekedös 6 éves fiúhoz.és fiú sem jöhetne át hozzánk .
2020. máj. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem is ertem, hogy engeded hogy egy 6 evessel jatszon felugyelet nelkul?

Neked kellene eszednek lenni, es nem engedni egyutt jatszani oket.

2020. máj. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Nem, nem jár már hozzánk. Igyekszünk távolságot tartani.

Nálunk falun más a helyzet. A gyerekeket nyugodtan kiengedhetjük az utcára, csendes és nyugodt környéken élünk. A gyerek kérezetlenül szokott jönni menni a háztájon, így tudta elvinni a lányom bicikliét. Kerestük, de nem találtuk. Majd a férjem megkapta. Na de akkor sem volt semmi, szó nélkül lemosolyogták a szülők.


A másik meg: számomra a legfontosabb a gyerekem. Én sosem tenném ki választási alanynak, semmi körülmények között.

Reménykedem az aranyközépútban, hogy sikerül megértetnem a szülőkkel ezt a bonyolult helyzetet. Nem csak barátok, hanem családtagok/rokonok. A teljes kapcsolatot úgysem szakíthatnánk meg, hiszen itt élünk egymás mellett.

Nem értik meg a helyzetet. És ez számomra nagyon nehéz.


Már a gyereket nem engedem be hozzánk. Próbálom óvni a lányom.

2020. máj. 20. 23:22
 14/14 anonim ***** válasza:
Ha simán átjár a kisfiú, akkor valószínű nincs kerítés. Én a helyetekben csinálnék kerítést először is hogy ne tudjon átjönni bármikor amikor akar. Másrészt egyet értek az előttem szólókkal. Ez nem gyerekek közti vita hanem bántalmazás. Gyerekek közt ugyan de közbe kell lépni a felnőtteknek. Ha a saját szülei nem szólnak rá, szólj rá te. Nem bunkón, nem kiabálva csak mint egy felnőtt egy gyereknek, hogy ezt vagy azt nem szabad. Ha megsértődnek a szülők akkor se foglalkozz vele. Legyen a saját lányod a legfontosabb. Nekem egy fiam van. Én bizos ezt tenném a helyedben. Főleg hogy ha kislányom lenne.
2020. jún. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!