Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy készítettétek fel a...

Hogy készítettétek fel a gyermekeiteket az ovikezdésre?

Figyelt kérdés
Egyke a gyerekünk.Nem lesz tesója így most azt gondolom ő fog szeretni oviba járni.Az utóbbi időben láthatóan mindenkivel jól el van, nem hiányol ha hirtelen eltűnök.Mikor érdemes ezt a témát felhozni? 1-2 hónappal előtte?Vagy teljesen felesleges erről beszélni?
2020. máj. 26. 15:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kell róla beszélni.

Mi például egy hónappal előtte vettünk ovis párnát (2 darabot + hozzá egyforma huzatot).

Egyet egyből megkapott és onnantól kezdve az az ovis párna (ez a neve) ezt használja itthon és az óvodában is pont ilyen van neki.


El lehet mondani, hogy sok gyerekkel lesz együtt, van játszótér, esetleg torna terem, lesznek barátai, kedves óvónénik.


Ezen kívül pl többször, ha arra sétáltunk, akkor megmutattam neki, hogy ide fog járni, felemelték, hogy lássa az udvart. Egy kis érdeklődést keltettem benne.


2,5 évesen kezdett, ő volt a legkisebb, de semmi gond nem volt a beszokással, sosem sír, mindig jókedvűen megy oviba.

Az elmúlt két hónapban minden reggel megkérdezte mikor mehet már oviba? Tegnap óta újra jár. Most 3,5 éves.

2020. máj. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Persze, h kell. Tavaly mi nyiltnapon is voltunk, bar tudtuk, h csak iden megy. Jatszorol ismer 1-2 gyereket akik mar januartol jarnak, es mondom neki mindig, h majd o is veluk fog jarni. Ovi mellett ha elmegyunk, bekukucskalunk az udvarra, milyen jatekok vannak. Van 3-4 olyan mesekonyve mar, ami az ovikezdesrol szol. Ha epp valahogy szobajon az ovi, mindig mondom, h ott nagy jo lesz es magyarazom, h milyen lesz. Mar varja:)
2020. máj. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Párszor meg lett említve, de nem vágta miről van szó, mi gyerek társaságba sem jártunk, játszótérre is kb 3 havonta 1x, de már az első nap alig tudtam elhozni oviból! Teljesen jól elvolt
2020. máj. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Mi is így vagyunk, ahogy ti voltatok 3 válaszoló. Van ugyan játszótér, de senki sem használja csak nagyon elvétve találkozunk sajnos gyerekekkel. Igénye volna a gyerektársaságra, ezért is gondolom, hogy jól fogja érezni magát.

Köszi a válaszokat! Mentek a zöld jelek mindenkinek.1-2 hónappal előtte fogjuk kicsit emlegetni neki, meg nézek valami könyvet is ha találok.

2020. máj. 26. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!