Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, az angolon kívül...

Anyukák, az angolon kívül melyik idegen nyelvet választanátok gyermekeiteknek?

Figyelt kérdés
Hány éves kortól "tanulnak" angol, ill. második nyelvet?
2018. máj. 30. 09:10
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
29%
Születésétől fogva angolul és olaszul beszélünk hozzá. Olaszországban élünk így az olasz az anyanyelve, utána az angol. Most 6 éves, ismerkedik a magyar nyelvvel
2018. máj. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
81%

Olasz, dallamos és könnyen tanulható, van rá kereslet.

(tanultam én is, használtam is munkámban, csakúgy mint a franciát, de az olasz sokkal könnyebben tanulható.)


Nagycsoportos ovitól ismerkedés oviangolon az angollal, de csak játékosan, majd kisiskolás kortól komolyabban, ha már ír-olvas magyarul helyesen. Az olaszt ráér kezdeni ha már van angol biztos alaptudása. Nem vagyok a híve a pici kortól százféle dolog trenírozásának.

2018. máj. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
80%
Az olaszt vagy a spanyolt én is mondanám,illetve most újra terjed az orosz.A balatonon már nem a németet kérik a szállodákban,illetve a boltokban dolgozóktól,hanem az oroszt.Szóval lehet,hogy újra érdemes lesz azt tanulni.
2018. máj. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
85%
Majd választ magának. A második idegen nyelvet jellemzően 9.ben kell kiválasztani (esetleg 8.ban, hogy majd jövőre mit akar). Addigra már elég nagy lesz, hogy el tudja dönteni mit szeretne. Előtte meg elég az angol, nem kell leterhelni.
2018. máj. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
81%

Elsős, játékos angol van heti 1 órában.

Én németes vagyok, így nekem az volna a könnyebbség, ha az lenne a második nyelv majd, mert abban tudok segíteni, és szerintem kereslet is van rá.

De ha nem, hát nem, majd kiderül, mit szeretne tanulni.

2018. máj. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
41%
Talán a németet mert abban tudnék segíteni. De ha csak a hasznosság alapján kéne választani, akkor kínai, arab vagy orosz.
2018. máj. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, inkább arra gondoltam, a mai világban melyikkel ér többet. Az orosz szerintem is hasznos lehet, igen én is a spanyolra gondoltam még. Persze szép és dallamos az olasz, de szerintem arra nem igazán van kereslet, max. olasz cégeknél.

Várok még válaszokat.

2018. máj. 30. 09:36
 8/26 anonim ***** válasza:

Angolt általános suli 1. osztálya óta.

A második nyelvet még nem tudom, majd ő eldönti, hogy mi érdekli a választható nyelvek közül.

2018. máj. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Német. Bár nálunk fordított a sorrend. Nemet nemzetiségi oviba járnak, két tannyelvű általános iskolába, így logikus volt, hogy nyolc osztályos gimnáziumban is német lesz a fő nyelv.

Az is szempont volt, hogy így könnyebben felveszik, mert mindenki angolra akarja íratni. Nehezebb is. Az angolt középfokig fejleszteni egy-két év alatt is sikerül. A német után kimondottan könnyű.

2018. máj. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Spanyol, francia, orosz.

Később kínai.

2018. máj. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!