Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig lesz még ilyen "zsák...

Meddig lesz még ilyen "zsák bolha" a kislányom?

Figyelt kérdés

19 hónapos. Újszülött korától fogva nagyon mozgékony, érdeklődő. Kisebb korában a mozgékyonség egyenesen zavarta az alvában, a saját kéz-láb mozgása miatt nem tudott elaludni, vagy felébredt rá, a bebugyolálást meg nem tűrte.

Állandóan jön-megy, megülni kb. addig tud, amíg eszik, meg még 5 percre, amikor pl. cipőt próbál a lábára, mert azt nagyon szereti vagy esetleg rajzolunk. De ennyi. A hintában nem ül meg, a kezemben, ölemben 4 hónapos kora óta nem marad meg, még az esti mesénél is úgy van, hogy nézegetjük a képeskönyvet, ő mutogat, meg én mesélek, de akkor sem ül, hanem felguggol, feláll, izeg-mozog....van valakinek hasonló gyereke? csökkenni fog ez a sok mozgás majd? azt átlátom, hogy sose lesz egy nagy fenékenülő higgadt gyerek, de azért néha úgy érzem, már túlzás, ami van, és nagyon fárasztó még nézni is....ja, nem hiperaktív, ez nem merül fel, mert el tudja magát hosszasan is foglalni.


2010. júl. 30. 12:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Segíteni nem tudok, de az én lányom (másfél éves) is ugyanilyen... Egy másodpercig nem marad nyugton. Igazolványképet sem lehet róla csinálni, mert nem marad 3 mp-re se a seggén. Jön-megy, még álmában is mozog. Ő is kicsi kora óta ilyen. Ráadásul jön a kistesója, gondolhatod mit rohangászok utána. Könyvolvasás nálunk is kilőve...

Mondjuk én is ilyen voltam. Még ha le is ültem egy székre, akkor is harangoztam a lábammal, tette-vettem-szöszmötöltem a kezemmel. A mai napig ha a férjem "beállít" a sorba a hipermarketben tuti lehet benne, h 15 mp múlva már 2 sorral arrébb kolbászolok. Azt mondja őrjítő, hogy én magam sem vagyok képes 2 percig sem megmaradni. Akkor mit várjak a gyerektől :DDDDDDDDDD

2010. júl. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
én 10 éves vagyok de én is hiperaktív vagyok..Kiskoromban ugyan nem mert akkor még akkor is aludtam mimkor ettetek..:D De ha este rajzolok vagy játsszok és leoltják a villany t nem érdekel odamegyek a tévéhez és ennyihh..vagy fényt keresek..
2010. júl. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! 16 hónapos a kislányom és ugyan ez van amiket te is leírtál. Amikor a cipőjét vagy a csizmáját húzkodja fel a lábára na egyedül akkor ül meg. Ha leültetem ebédelni az asztalhoz keze-lába jár, most éppen az a divat hogy felpakolja a lábait a kisasztalra, hiába szólok kb. 50x hogy nem oda való a tappancs. Viszont könyvnézésnél van olyan hogy egy helyben marad, ülve sosem nézi, mindig feláll, billeg a popó jobbra balra meg ilyenek. Hát nem tudom ez kinek mennyire zavaró, őszintén szólva még fel sem merült ez bennem, mert valahogy megszoktam az elejétől fogva. Míg cumisüvegből itta a teát addig sem maradt nyugton fél percre sem, állandóan a lábival rúgkapált, piszkálta, forgott ide-oda.
2010. júl. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

engem csak azért "zavar", mert mivel az alvása se kielégítő, meg nincs semmi segítségem, nem tudok soha még egy órát se külön tölteni tőle, amit pihenéssel töltenék, ezért őszintén szólva "kicsit" már fáradt vagyok. plusz nem nagyon látok a környezetemben hasonló típusú gyereket. vannak mozgékonyak, de nem ennyire. alapvetően már én is megszoktam, hogy ilyen, el se tudnám képzelni, hogy egy nyugis gyerekem van. a múltkor a játszón kézbe fogtam kicsit a barátnőm 11 hónapos kisfiát, és csak néztem, hogy ez a gyerek, ilyen is van??? meg se moccant a kezemben, csak nézett, kicsit mosolygott, aztán annyi. :)))

2010. júl. 30. 16:43
 5/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok:


Hidd el ,engem is totál kipurcant az hogy ilyen kétemberes gyerek, de ugyanakkor meg szeretem, hogy nem egy málé, bamba, használat előtt felrázandó gyerek.

Én akartam ilyet, férjem minden alkalommal elmondja mikor panaszkdni merek :DDD

A másodikat már szeretném, ha legalább kicsit bamba lenne :DDDD 26. héten vagyok vele...

Amúgy én sem látok a környezetemben még egy ilyen gyereket, az enyém is még tápszerevés közben is párnát dobál a feje fölött, iváskor is táncol, pakol, az etetőszékben is ficereg-táncol, szóval tök ugyanez.

Én a GEKKO honlapján megcsináltam a hiperaktivitás tesztet és aszerint "nagy valószínűség szerint hiperaktív", de ugyanakkor meg rácáfol azzal, hogy ő azért soem céltalanul bolyong ahogy a hiperaktyvak. Neki mindig van célja. Most ott tartok, h elkezdtem vele Csiri-biri tornára járni.

Nyugi, én sem tudok mellett még csak leülni sem, pedig marha szívesen pihennék, így terhesen... Ja, és nekem is bazi furcsa mikor látom a körülöttem levő sok kisgyereket, akik 10-ed annyit nem mozog, meg csinál mint az enyém. Pironkodva írom le de volt már olyan, h mondtam is a férjemnek egy-két környezetünkben lévő nyugis babára, hogy lehet, h agyilag nem teljesen oké a baba??? Aztán kiderült, h de csak nekem nem ilyen egy "normál" gyerek...

Amúgy korához képest sok szót tud, be nem áll a szája, értelmes gyerek. Ranschburg szerint a különösen értelmes, intelligens és érzékeny gyerekek gyakran ilyen túlmozgásos, ingerkereső "hiperaktív" szerzetek.

Ja, elaludni is csak úgy tud, h dumál egyvégtében és addig fetreng az ágyban míg el nem dől. Sokszor hány is amiatt a kiságyában mert fejen áll és bukfencezik, stb.... Aztán meg jön a róka...

2010. júl. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

szia az én 1,5 éves kis fiam is ilyen de ő még evéshez se áll meg. Éjszaka álmába le mászik az ágyról. Ma kapta az oltását, más gyereket le ver fáradt ,lázas lesz ő egész nap szaladgált.

Kislányod nem volt oxigén hiányos születésekor?

mert nekem azt mondta a doki hogy ne számítsak jóra mert ő nagy korába sem lesz más. oxigén hiányos volt :(

2014. márc. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

szia. kedves utolsó! :)

amint látod, elég rég írtam ki a kérdést. azóta sokat változott a kislányom. már tud nyugton lenni, aludni stb. de azért most is izgága fajta.

amúgy igen, oxigénhiányos volt, jártunk midnenféle fejlesztésre is. de lassan már 5,5 éves lesz, sokat finomodott. persze tettünk is érte. ;)

2014. márc. 27. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!