Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A párom (23) nagyon megilletőd...

A párom (23) nagyon megilletődött. Hogy kezelje a helyzetet, mert most nem ért semmit? Sétált a kislányunkal aki 4éves és az erdőnél jártak mikor megszólalt a gyerekünk hogy az ott a dzsungel? Mondta igen az!

Figyelt kérdés
Mentek tovább és az erdőnél volt egy kutya, és akkor meg azt mondta hogy az pedig egy oroszlán, és a párom megrémült hogy mívan a lányunkkal.Egyből rávágta hogy az nem hanem kutya.
2010. júl. 30. 14:16
 1/8 A kérdező kommentje:
Hogy kezeljük ezt a helyzetet, sajnos én sem tudom hogy lehetne!
2010. júl. 30. 14:18
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
Én nem egészen értem mi itt a probléma.
2010. júl. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
szokványos ez a gyerekeknél?És a párom hogy reagáljon.
2010. júl. 30. 14:23
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

én sem értem a problémádat.

mitől ijedt meg a párod?

milyen helyzetet kellene kezelni?


a gyerek teljesen logikusan reagált az adott szituációra...

2010. júl. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ezt mé a szexualitáshoz írjátok?xD
2010. júl. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
95%

hát figyelj:

[link]

ez rám teljes mértékben igaz volt kiskoromban..:D mégis normális lettem. ;)

2010. júl. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

A kislány fantáziája teljesen normálisan működik, keresi a mesét, a máshol látott dolgokat a valóságban, maga körül is.


A párod problémáját nem nagyon értem, de arra megpróbálok válaszolni, hogyan reagáljon. Elmondja, hogy ez nem oroszlán. Az oroszlán, az sokkal nagyobb, kicsim, ha most itt lenne, a farkától a fejéig "ilyen" hosszú lenne, látod? Stb. Aztán hazamennek, együtt kerestek képet oroszlánról, meséltek róla neki. Hogy Magyarországon nem laknak oroszlánok, csak az állatkertben. Legközelebb, ha tehetitek, el is mentek együtt állatkertbe.


Nem kell megijedni. A gyerek honnan tudná, mi a különbség a dzsungel és az erdő között? Miért ne játszhatná azt, hogy oroszlánt lát? Azt is kérdezhetné, az a szép lány tündér-e, vagy hogy belőle lehet-e királynő, ha megnő, az is természetes lenne. Korrektül, a korának megfelelően és érdekesen kell válaszolni.

2010. júl. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
91%
Hát ha apuka ettől így megijedt,mi lesz vele később?Nem nagyon értem a rémületet.Millió dologra fogja azt mondani h az valami más amikor játszik,úgyh szedjétek össze a bátorságotokat.:)))Bocs,nem akarok bunkó lenni,csak nem értem miért kellett ettől megijedni.:)
2010. júl. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!