Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez normális? Elvagyok keseredve

Ez normális? Elvagyok keseredve

Figyelt kérdés
15 hónapos a kisfiam. 2honapja egyedül megy nagyon ügyes, de olyan helyzet állt most elő hogy nem érdekli semmi. Hiába ülök le vele játszani, olvasok neki, vagy pl.: mutogatom a testrészeimet kiröhög és ott hagy. Viszont ha csinálom a dolgomat főzök, házimunkát csinálok stb... Akkor jön kapaszkodik szeretné, hogy felemeljem. Szavakat nem mond csak ilyen tatatata meg babababa és sokat gagyog. Ha esetleg rászolok hogy ha valami olyat csinál akkor "vissza pöntyög" tudni kell hogy születése után meg mütötték 2honapos volt mire hasra tudtam tenni, így dévényeshez jártam vele. Kezdeg kicsit aggódni mennyire normális ebben a korban ezek a dolgok?
2020. máj. 30. 20:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem a 9 hósom ugyan ez. Ő még csak bútorok mellett lépeget. Ha vele foglalkoznék, olvasok neki vagy ilyesmi akkor le se.... 😂😂 Nekiállok mosogatni vagy valami, jön utánam és mászik rám
2020. máj. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Állj le a fejlesztéssel. Ekkora gyereket még nem kell fejleszteni és felesleges "tanulni" vele. Hagyd, hogy magától felfedezze a világot, ha látod hogy valami jobban érdekli, akkor abban el lehet mélyülni, de most még nem kell tudnia sem a testrészeket, sem beszélni!
2020. máj. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%

Oviban is dolgoztam (egyelőre nem tervezek), tapasztalatból mondom, hogy amit írsz, teljesen természetes ebben a korban.


"mutogatom a testrészeimet kiröhög és ott hagy. Viszont ha csinálom a dolgomat főzök, házimunkát csinálok stb."


Pontosan erről van szó. NE tanítsd! Tilos. Játssz vele! Még hat évesen is ez a legfejlesztőbb tevékenység. ÉS NEM a játékos tanulás. Hanem a szabad játék, és persze kapcsolódj be a játékába amikor ráérsz, és amikor hív. Indirekt módon tanul az ovis és totyogó, a tanulásuk formája pedig SPONTÁN utánzás, SPONTÁN játék folyamán. Alig szabad csak kiegészíteni pl öltözés tanulással, avval, hogy kicsim, ha akarod, pakolhatod a lábasokat most", vagy pl ovisnak naposi feladat stb - ezek csak kiegészítések kell legyen, máskülönben tilos a tanít(gat)ás, hét éves korig, tilos a játékos tanulás-tanítás is! Egyébként meg 15 hónaposan már megjelenHET a dackorszak, ezért röhög ki, esélyesen. Fontos, hogy megélje a dackorszakot, mert az én-tudat érésének jele, és így tanul meg nemet is mondani akkor, amikor arra van szükség.


Némi szakmai idézetet is mellékelek neked, kedves kérdező, és az idézet érvényes babákra, és totyogókra is, a maguk játékmódján:


A helyi programok kiegészítik az ONAP-ot, ebből eredően százával léteznek

Magyarországon óvodai programok.

Az ONAP az viszont, ami egységesen kötelező minden

magyarországi óvodai nevelésre nézve (ez, szerencsére szakmailag megalapozott és valóban alapvető ismeret a hét év alattiak nevelése kapcsán!).


AZ ÓVODAI NEVELÉS ORSZÁGOS ALAPPROGRAMJA

363/2012. (XII. 17.) Korm. rendelet

(módosítás: 137/2018. (VII.25.) Korm.rendelet rendelkezési alapján)


RÉSZLET:


"V. AZ ÓVODAI ÉLET TEVÉKENYSÉGI FORMÁI ÉS AZ ÓVODAPEDAGÓGUS FELADATAI

JÁTÉK

1. A játék a kisgyermekkor legfontosabb és LEGFEJLESZTŐBB tevékenysége, s így az óvodai nevelés leghatékonyabb eszköze. A játék - szabad-képzettársításokat követő

SZABAD JÁTÉKfolyamat

- a kisgyermek elemi pszichikus szükséglete, melynek mindennap visszatérő módon, hosszantartóan és lehetőleg zavartalanul ki kell elégülnie. A kisgyermek a külvilágból és saját belső világából származó tagolatlan benyomásait játékában tagolja. Így válik a játék kiemelt jelentőségű tájékozódó, a pszichikumot, a mozgást, az egész személyiséget fejlesztő, élményt adó tevékenységgé.


[...]


4. A játék folyamatában az óvodapedagógus tudatos jelenléte biztosítja az élményszerű, elmélyült gyermeki játék kibontakozását. Mindezt az óvodapedagógus feltételteremtő tevékenysége mellett a szükség és igény szerinti együttjátszásával, támogató, serkentő, ösztönző magatartásával,

INDIREKT

reakcióival éri el.


5. Az óvodában előtérbe kell helyezni a

SZABADJÁTÉK TÚLSÚLYÁNAK

érvényesülését. A játék kiemelt jelentőségének az óvoda napirendjében, időbeosztásában, továbbá a játékos tevékenységszervezésben is meg kell mutatkoznia."

2020. máj. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát én pedig azt hallom mindenhol, hogy ilyen idősen már a mutogatással fejezik ki magukat. Akkor ez nem így van? Az 1éves státuszon kérdezték, hogy mutogat e de akkor se és most se csinálja
2020. máj. 30. 20:41
 5/6 anonim ***** válasza:
Nagyon nagy különbségek vannak kisgyerekek között!!! A státuszhoz tartozó kérdések csak általános felmérést csinálnak. Ez ugyanolyan, mint 3 évesen szobatiszta -e. Van, aki már 2,5 évesen, de van, aki 4 évesen felel meg a kérdésnek. Ez persze a két szélső határ, de ezen belül normális. Szerintem még felesleges aggódni :)
2020. máj. 31. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mit értesz mutogatás alatt? Hogy megmutatja a testrészeit, vagy amit kérdezel tőle? Mert nem, azt nem kell csinálnia. Ha csinálja jó, ha nem akkor nem. Vagy azt, hogy szeretné a kiasutót a polcról, és rámutat? Mert azt tényleg szokták ilyenkor már, se az enyém speciel inkább össze-vissza mutogatott, sosem bírtam rájönni, hogy valójában mire is mutat, csak mtogatott és ö-ö-zött hozzá. Ne aggódj, a leírás alapján tök normális a gyereked. Ebben a korban nem ülnek le tanulni, és nem beszélnek még, a sok gagyogás tök jó!
2020. jún. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!