Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan segítsek neki felkészül...

Hogyan segítsek neki felkészülni az oltásra?

Figyelt kérdés
Kérlek hasonló tapasztalatokkal tudnátok abban segíteni, hogy egy hatéves, aki már egy kötelező oltására sem emlékszik, hogyan birkózzon meg az élménnyel, hogy oltást fog kapni? Azért izgulok, mert a kisfiam hát sajnos elég nyápic, mivel olykor egy nem túl nagy esés, apró karcolás után szerintem elég túlzóan reagál. Egy baba elszenvedi, megkapja a kötelezőt, valamelyik sír egy kicsit, megnyugszik, másik észre sem veszi, de a nagy fiút nem tudom megfogni, és felrakni az oltáshoz, azon izgulok, hogy rendesen drámázni fog már a bemenetelkor is. A slusszpoén pedig az hogy a pár hónaposunknak is esedékes az oltása, így egyszerre kell vigyük őket.. A nagyobb szerintem hangosabb lesz.. Bár nagyon reménykedem abban, hogy tévedek. Szerintem egy jó kommunikáció talán szintén segíthet, van valami, ami nálatok bevált, amit mondtatok a gyereknek, esetleg hasonló okokból kifolyólag? Köszi!

2020. jún. 3. 10:30
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Sehogy. Nem kell felkészíteni rá, nem egy komoly operációról van szó. Ott majd szólsz neki, vagy az orvos mondja neki, hogy kap egy szurit és ennyi.
2020. jún. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát mi még nem járunk ugyan itt és nem tudom mennyire fog ez segíteni, de én mindig viszem magammal vérvételre ha tudom. Fél évente vesznek tőlem.

Most talán annyit tudsz, hogy ő kapja előbb az oltást ne a kicsi. Ha a kicsi kapja és elkezd sirni, tuti hogy ő is rákezd

2020. jún. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A fiam 6 hónaposan annyira sírt oltás után, hogy a másik "dokinéni" bejött és megnézte, hogy miért sír ennyire. Mikor megszerette volna fogni a fiam kezét és kedvesen beszélni hozzá a fiam mégjobban sírt. Látta, hogy esélye sincs vígasztalni, úgy inkább kiment :-)

Felkészítés: én jelenleg annyit teszek (bár még valószínűleg nem érti), hogy elmondom neki, hogy most dokinénihez fogunk menni, ahol fog kapni egy injekciót, amire azért van szükség, hogy ne legyen beteg és másokat is megóvjunk a betegségektől.

Amikor az injekciót kapja, akkor pedig igyekszem nyugodt maradni és mosolyogni rá. Persze eddig mindig sírt és sírni is fog mindenbizonnyal, de ne azt lássa /érezze, hogy én is nyugtalan vagyok.

2020. jún. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%

Nem hiszem, hogy túl kell ezt spilázni, és semmi baja nem lesz tőle. Megyünk oltásra, igen, lehet, hogy egy kicsit fájni fog, de ha ügyes vagy, a végén ad a doktor néni matricát, utána pedig megyünk fagyizni.

Max annyi, hogy ha egyszerre kapják az oltást, szerintem először a nagy essen túl rajta, mert ha előbb végig kell néznie a kicsin, tuti nagyobb küzdelem lesz utána neki beadni.

2020. jún. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%

Valamikor alsóban 2 osztálytársam is kifutott a teremből a kötelező oltásnál. (Az iskolában volt, hogy ne kelljen mindenkit elvinni a háziorvoshoz) Én meg csak azért nem akartam az első lenni, hogy ne lógjak ki mégjobban a sorból. Így az osztály hülyéjét küldtük elsőnek, én meg mentem másodiknak. :D


A kérdésre válaszolva: sehogy. Te semmivel se tudod rávenni, hogy ne féljen, ha ő fél.

2020. jún. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
26%

Kifejezetten lehet segíteni. Kevésbé, vagy egyáltalán nem fog sírni, ha meg van a bizalom a gyerek és a szülő között, ami a szülőn műlik, hogyan nevelte addig, és eközben eljátszod vele pl bábokkal a szurit úgy, hogy ő irányíthatja, ah akarja, pl ceruzával beadja a plüssmacijának a szurit. Megdícsérheted, ha nyugtatja is a macit, de inspirálhatod, ha magától nem teszi: nyugtasd meg a macit, egyszerű, nyugodt módon. Szuri után dicsárd meg, hogy hősies volt.

Beszélni is kell erről a számára, egyszerű módon: más gyerek is megy stb.


Hangsúlyozom: válaszom gyermekpszichológiai, és nem pedig eg.ügyi vonatkozású volt. Az egészségügyel igen komoly gondok vannak, aki nem látja így, szívesen veszem, ha kifejti, bár talán az itt off volna.

2020. jún. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
71%

szerintem ezzel nem tudsz mit csinálni, ha kikészül tőle kikészül. az öcsém elsőben meg is harapta a doktornénit, nekem meg égett a pofám nagy ötödikesként, hogy te jó ég, ez az én öcsém... gyerekfüggő, de nem tudsz mit kezdeni vele. majd kiheveri.

(megnyugtatásul megjegyzem: kisöcsém ma már 17, nem lett életre szóló traumája, el mer menni az orvoshoz, egyedül is képes beadatódni az oltásokat, nincs szüksége matricára, és nem harapja meg a háziorvosunkat. szóval hosszú távú fejlődésre nem volt hatással)

2020. jún. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Menőcsajszi72 ***** válasza:
Én adnék utána neki valami szép játékot!😉
2022. aug. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!