Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi lehet a baj, hogy 7 évesen...

Mi lehet a baj, hogy 7 évesen még bepisil?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2 évesen lett szobatiszta éjjelre és nappalra egyaránt.


Most 7 éves, és nem is tudom, hogy pontosan mióta, de 1 éve biztosan szinte naponta- kétnaponta előfordul, hogy annyira nevet, hogy bepisil.

Éjszaka nincs gond, nappal sem, ha épp nem nevetteti a bátyja, akkor megy a WC-re időben.


De ez a nevetéses dolog már kezd aggasztani. Ma konkrétan háromszor pisilt be nagy jókedvében.


Lehet ennek valami szervi oka? Vigyem orvoshoz? Vagy egyszerűen csak nem veszi komolyan a dolgot?


Szeptembertől kezdi az iskolát - mi lesz ott vele?

Kérdeztem, hogy oviban nem szokott-e bepisilini, mert óvónők sose szóltak. Azt mondta, de ott is, amikor nagyon nevettette valaki, csak szégyellt volna szólni óvónéninek, a pisis nadrágban maradt.


Valakinek esetleg hasonló tapasztalata?


2020. jún. 5. 20:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az én 7 éves kisfiamnak akkor csurog be (ez is ritka és csak egy-két csepp), ha annyira belemerül a játékba, hogy 'nincs ideje' vécére menni.

Ilyen nevetéses bepisilésről még ilyen pici gyerek esetében nem hallottam. Szerintem vidd el orvoshoz mihamarabb, zongorázzátok végig a dolgot még most nyáron, hogy a suliban ne legyen ezzel gondja.

2020. jún. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jobb, ha látja doki! Ez azért nem jó. Sok sikert!
2020. jún. 6. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
75%

Ebben az esetben szervi kivizsgálás nem árt első körben, legalább kizárjátok, ha mégse. Amikor indokolt, jó ha a szervi ok az első, aminek utána járunk. Viszont általában érzelmi probléma okozza a legtöbb megbetegedést. Ahogy írták, gyakori az ovisoknál, hogy annyira belemelegedik a játékba, hogy "elfelejt" pisilni menni, és becsurog. Nevetés esetén nem tapasztaltam még ilyet gyerekeknél, de ha ez jellemző, az is lehet lelki eredetű, vagy szervi.


Az óvónőknek említsd meg, mivel a jó pedagógus nem örül, ha nincs meg a megfelelő komfortérzete a gyerekeknek (pisis nadrág), és inkább kicserélik, ha van rá idejük (de általában a dajka), mintsem úgy hagyják szegény gyermeket. A gyermekeddel meg beszéld meg, hogy nyugodtan szóljon a felnőtteknek az oviban, ha bepisilt, mert neki is jobb így, a felnőtteknek is, és magyarázd el neki, hogy bár sok mindent tud ő már, de a bepisilés olykor még kisiskolásokkal is előfordul, nem kell szégyellnie.

2020. jún. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!