Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 4 és fél évesen még mindig...

4 és fél évesen még mindig bepisil éjjel, mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

2 éves kora óta szobatiszta nappal. Sőt még nem volt kettő, mikortól bilibe kakilt. Nem erőltettük, csak jött a jó idő, spóroltam a pelussal, sokat voltunk kint egy body volt csak rajta. Párszor rákakilt a járdára, és onnantól bent is szólt ha kakilni kell.

Az éjszakai pisiről nem tudom leszoktatni, már mindent próbáltam. / keltettem éjjel kétszer, nem adtam neki már délutántól inni, stb../


2013. júl. 7. 13:26
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

adjál rá pelenkát éjjel, ennyi

teljesen normális 5 éves korig az éjjeli bepisilés

2013. júl. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Tegyél az ágyára gumilepedőt, és mindig legyen kéznél tiszta ágynemű.

Szerintem nagyon költséges már egy ekkora gyerkőcnek a pelus.

Ráadásul nyár van, belesül a pelusba.

2013. júl. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

2. válaszolónak csak annyit írnék, hogy nem költségesebb napi 1 db pelenka, mint naponta ágyneműt mosni. A gumilepedő nem csodaszer, a matracot megvédi, de a huzat pisis, mosni kell. A paplanról meg ne is beszéljünk, azt nem is lehet naponta mosni:(


Bocsánat, csak azért írom, mert nálunk is ez van, csak éjjelre kell pelenka. Bár az enyém még "csak" 3,5 éves.

2013. júl. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3-as!

Lehet igazad van, ha mindennap bepisil.

De valahol el kell kezdeni.

Az enyém is 3 és fél éves, másfél éve pelusmentes, és néha bepisil éjjel.

Vastag plédet rakok alá, ha véletlen becsúszna.

2013. júl. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Textil pelenka a legjobb megoldás éjszakára hamar felkel legmélyebb álmából is a gyermek érzi a bőrén bepisilt. Naptárat kéne készíteni 30 naposat dátumtól és hónaptól függetlenül. Mosolygos arcocska kerül nagy üres kockába miden reggel száraz textil pelenkával ébred. Szomorú arcocska kerül akkor reggel pisis textil pelenlenkával ébredne. Mosolygos arcos napon apró ajándékot kapna a gyermek. 30 nap után több mosolygos arc után mellett kerékpárt, állatkerti látógatást kapna a gyermek. És 31. napon pelenka nélkül feküdhetne le. Több szomorú arc mellett újabb 30 napos probálkozás jönne.
2013. júl. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Gumi lepedőt én is tettem alá, most is van, mert van hogy kifolyik a pisi. Hónapok után elegem lett abból, hogy éjjel új lepedőt feltenni, stb...

Vagy épp fel sem ébredt rá, reggel meg majd meghaltam a szagtól.

A mosásról nem is beszélve. Állandóan ágyneműt mosni, na ezt sem csinálnám még egyszer. Sajnos ő minden éjjel bepisil. Ígértünk már mindent.


Az a baj, hogy látom is rajta hogy szeretne szobatiszta lenni, mert havonta egy alkalom van, hogy szárazon ébred, és nagyon boldog olyankor!

2013. júl. 7. 19:42
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Egyik ismerosunk lanya ugyanigy volt. Mas masfel eves koratol bilibe kakilt, 2 evesen teljesen szobatiszta lett nappalra. Viszont majdnem 5 eves koraig pelenkaztak ejszakara mert ejjel bepisilt. Szerintem nem gond ha meg ejjelre kell a pelus, a mi orvosunk szerint 6 eves koraig az.

Az en fiam csak 3 evesen lett szobatiszta nappalra de egybol ejszakara is az lett.

2013. júl. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!