Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Melyikünknek van igaza? Ti...

Melyikünknek van igaza? Ti mit tennétek? Etetés téma

Figyelt kérdés

Kisfiam 22 hónapos. Mostanában szokása lett, hogy kimászik az etetőszékből. Ma telt be a pohár, letettem a földre, és mondtam neki, hogy ennyi volt az ebéd, legközelebb csak uzsonna lesz. A leves 1/2-nél tartott. Párom nem helyeselte a döntésemet, szerinte ilyenkor tegyen vissza a székbe és egyen tovább, majd leszokik róla. Eddig ezt csináltuk, de azt hiszem vérszemet kapott, hogy neki mindent szabad, és egyre többször mászott már ki a székből.

Szerintetek?


2010. aug. 1. 13:45
1 2
 1/18 Mr. Idegen ***** válasza:
50%
jaj, lehet hogy amikor kicsi voltál még rosszabbat is csináltál, a szüleid mégis szerettek
2010. aug. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Én szeretem a fiamat, de nagyon zavar, amikor étkezés közben felmászik az asztalra.
2010. aug. 1. 13:54
 3/18 anonim ***** válasza:
50%

Evésmegvonással büntetsz egy két éves gyereket????

Legyél szigorú és következetes. Ha kell, rakd vissza százszor, de lássa rajtad, hogy dühös vagy.

2010. aug. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
78%

épp akkor nem lenne következetes, ha visszatenné az etetőszékbe, miután azt mondta neki, hogy ennyi volt az ebéd.


Én neked adok igazat kérdező, ez nem evésmegvonás, hanem nevelés.

2010. aug. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem is neked van igazad kérdező. Ez nem éheztetés, de így a gyerek megtanulja, hogy ha evés van, akkor nincs móka, különben éhen marad.
2010. aug. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
65%
Ugyan mit érne el vele, ha a gyerek látná, hogy dühös? Annál inkább csinálná, hiszen gyerek:) Ha nem akar normálisan enni, akkor nem éhes. És mivel szabályok kellenek, így majd megtanulja. Ha meg éhes lesz egy óra múlva, akkor megkaphatja az ebédet, ha megül a fenekén. Ha nem, akkor továbbra sem.
2010. aug. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Eddig azt csináltuk, hogyha kimászott, akkor elmondtam neki, hogy majd csak akkor megyünk el az asztaltól, ha befejeztük az evést. Voltak alkalmak, amikor 15-20 alkalommal is vissza kellett tennem az etetőszékbe.
2010. aug. 1. 14:31
 8/18 anonim ***** válasza:
81%

Egy cipőben evezünk... :) Az én 23 hónapos fiam dettó ugyanezt csinálja, nem bír 10 percig a fenekén maradni evés közben sem. Nekünk is elegünk van már abból, hogy nem eszik, mert minden fontosabb. Mi már eleve a tévé elé ültetjük be enni, hátha az lefoglalja addig, míg eszik, de már ez sem válik be. A minap gondoltam kitolok vele, mikor én befejeztem a vacsimat, nekiálltam Túróvarázst enni, persze ő egyből jött, hogy neki is kell. Mondtam, hogyha megeszi a saját kis vacsiját, akkor kap ő is. Erre elkezdte előbb a levesébe rakni a másodikat, mikor azt elvettem, az apját kezdte etetni. Mikor ismét rászóltam, hogy ne apát etesse, hanem ő egye meg, körbenézett, és szólt a kutyának, hogy jöjjön és elkezdte neki a földre szórni az ennivalót... na ekkor már mi is röhögőgörcsben törtünk ki. :) Tehát simán érti, hogy el kéne tüntetni a kaját a tányérjáról, de már nem éhes... Így én is azt csinálom mostmár, hogy amíg ül a helyén, addig tart az evés. Nem hinném, hogy ezzel éheztetem, de ennek tényleg gátat kellene szabni!


Szóval, szerintem neked van igazad!!! :D

2010. aug. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
56%

szerintem is jól csinálod, kedves kérdező! valóban ez a nevelés, később eldurvulna a helyzet, és akkor már ágyő következetesség.

....válaszolónak: a GYEREK NEM FOG ÉHEN HALNI!


kitartás

2010. aug. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 siva79 ***** válasza:
60%

Szerintem jól tetted, de legyél kövekezetes.

És valóban, a gyerek nem fog éhen halni.

2010. aug. 2. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!