Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi lenne a helyes megoldás?...

Mi lenne a helyes megoldás? Játszóteres téma.

Figyelt kérdés

21 hónapos fiammal általában délelőtt és délután is megyünk játszótérre.

Viszek neki kismotort, homokozót (lapát, forma, kanna- bár ezeket amolyan cserejátéknak csak, mert abszolút nem érdekli az efféle homokozás)és persze kisautókat, markolót, mert ugye "fiúból van".

Az a problémám, hogy hiába viszem a saját kisautókat, egyáltalán hozzá sem nyúl, mindig a másé kell... Tudom, hogy ebben a korban ez természetes, hogy a másé szebb és jobb, DE látok hasonló korabeli gyerkőcöket, akik szépen eljátszanak a saját játékkal.

A másik pedig, hogy az én fiam szeretne a másikéval játszani, viszont a másik (éppen az enyém, enyém korszakát élő)gyerek meg nem akarja odaadni fiamnak az autót, stb...

Van, hogy egymás után több kisfiú is "megtagadja" tőle a játékát.

Na ilyenkor jön sírás, üvöltés, pedig próbálom rávezetni, elmagyarázni, hogy azzal most a másik kisfiú játszik,(illetve van, hogy nem is, csak szorgalmasan őrzi) keressünk másikat és persze ott az övé... De az nem kell, csak dobálja, elvágja...

Ma például egy ilyen szituáció miatt jöttünk haza 15 perc után...sehogy nem tudtam lenyugtatni.


Vagytok/voltatok hasonló helyzetben?

Mit szoktatok ilyenkor tenni?


2011. jún. 15. 22:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell szoknia, hogy ami nem az övé, annál nem neki van elsőbbsége. Türelem, nyugalom, idővel jobb lesz. Nem is rossz megoldás amit tettél, ha hisztizik, haza kell menni a játszóról. Rá fog jönni, hogy műsor és hazabandukolás helyett játszhatna a sajátjával is.
2011. jún. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Pont azt, amit te.

Esetleg majd amikor ő is eljut az "enyém" korszakba, emlékeztetheted rá, milyen rossz, ha neki nem adják oda, amit kér. De ettől még joga van nem odaadni.

2011. jún. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Félreértés ne essék, nem az a gond, hogy nem adják mások oda, mert biztos, hogy mi is elérjük ezt a korszakot...

Leginkább az, hogy asajátja nem érdekli egyáltalán. Már nem tudom, hogy mit vigyek neki.

2011. jún. 15. 23:54
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

szia,


ez nálunk is így volt (és még sajnos biztosan lesz is), vittük a két zacsi játékot, de Neki pont nem az kellett. végtelen türelem, két könyvnyi magyarázat és amikor jött a hisztivel 3x elmagyaráztam Neki, hogy ha nem hagyja abba indulunk haza!! amikor pedig nem fejezte be minden kiabálás vagy rángatás nélkül összepakoltam, beraktam az ülésbe és jöttünk haza. 3x kellett ezt megcsinálnom, az óta sokkal jobb a helyzet!! nagyon sok türelem kell ehhez a korszakhoz, de hidd el megéri!! hónapokon át be nem állt a szám a sok magyarázattól, hogy mit miért ne, miért igen és hogyan. sokan rávágták, hogy ugyan már, csapjak rá, majd megtanulja!! na persze... inkább büntettem 2 percig, nem nézhetett mesét, nem játszhatott tovább, ha hisztizett. valójában tegnap tudatosult bennem, hogy kezd beérni a sok türelem :) az óvó nénije félrehívott és agyba-főbe dicsérte a kicsit!! annyira büszke voltam, majd nem sírtam :) mert azért jó fiúnak nem nevezném, egy eleven kis rossz csont :) de annyira jól estek a dicsérő szavak. szóval egy újabb lökést adott a nevelés hosszú útján, hogy a türelem mindennél többet ér!!


Ági

2011. jún. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen nehéz.Mindenki tudja ezt akinek hasonló korú gyermeke van. Én azt szoktam csinálni, hogy a mi játékunkat felajánlom annak a gyereknek akitől valamit szeretne az enyém. Pl: te a markolót. Mondom a másik gyereknek, hogy nem e cserélünk egy kis időre. Általában bejön.
2011. jún. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen, a csere játékot én is fel szoktam ajánlani, de nem igazán jön be. Volt rá példa, hogy egy kisfiú nem akarta a sajátját odaadni, de közben a fiamét is elvette...az enyém meg hagyta.

Igazándiból tudom, hogy ezt át kell vészelni és sok-sok türelem kell hozzá (ami sajnos néha fogytán van), de gondoltam, hátha tudtok valami frappáns tanácsot adni:)

2011. jún. 16. 22:15
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy még kicsi, de nálunk beválta következő. ESte, elalvás előtt el szoktam vele beszélgetni az aznapi dolgainkról, pl. milyen okosan viselkedtél a doktor néninél, kaptál matricát, megsimizted a kutyust, ilyenek. Ilyenkor előhozom a konfliktusokat is, elmondom, hogy ha mászókázik, azért még más gyerek is elfér azon a mászókán, nem kell emiatt sírni, meg hogy adja kölcsön a játékát másnak, és ha ő akarja a másét, mondani kell, hogy kérem szépen, stb stb. Szokta a végén kérni, hogy mondjam el még egyszer, így 3x-4x is elmondatja, mint egy esti mesét. Ez nálunk beválik. Ma pl már hívta a másik kisgyereket, hogy másszon fel vele ő is a mászókára.


Persze ha beszédből jól lehetne lakni, akkor nálunk nem kéne kajára költeni :), szal sokszor-sokszor kell elmondani. És ami még működik, hogy gyorsan ki kell találni elterelő hadműveleteket, pl. gyere szedjünk virágot, fogjuk meg a galambot stb.

2011. jún. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ötleteket! Ki fogjuk próbálni, ha nem is elalvás előtt, de mondogatni fogom neki, hátha lesz valami foganatja...

Sajnos az elterelés nem igazán vált be:(

2011. jún. 17. 22:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!