Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig adhatom a fájdalomcsill...

Meddig adhatom a fájdalomcsillapítót, hgoy biztosan ne ártsak vele?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeretnék más anyukáktól, esetleg orvostól tanácsot kérni. Múlt hét pénteken volt a 3 éves kisfiamnak orr+garat mandula műtét. Azóta is fájdalmai vannak, muszáj neki gyógyszert adnom különben folyadékot sem iszik. Péntek-Sz-V-H napi 3 cataflamot kapott, utána még két napig csak reggel adtam neki, a többit nurofennel próbáltam kiváltani. Most van ugye szombat, próbálom csak reggel adni a nurofent de még kell egyszer délután is alvás után. Természetesen ezt a gyerekorvosunk is tudja, tehát tényleg csak plusz tanácsot szereték kérni. Nagyon félek nehogy ártsak neki. Le kellene állni vele de nemtudom hogyan kellene, esetleg valami más hatóanyagút (panadol nem használ sajnos) adni még pár napig. Csütörtökön lesz kontroll. Köszönök bármilyen segítséget.
2020. júl. 4. 09:56
 1/3 anonim ***** válasza:
75%
Szia! Érdmleges választ nemhiszem, hogy tudok adni, véleményt csak. Szerintem kevésbé árt, ha most még pár napig adsz neki fájdalomcsillapítót, mintsem hogy hagyod szenvedni. (Én a homeopátiában nem hiszek) A gyógyszeres papírokon általában rajta van, hogy egyhuzamban meddig szedhető/adható. Lehet, hogy ahogy múlnak a napok, egyre kevesebb kell, de szerintem az sokkal rosszabb ha fáj neki, főleg, hogy említetted, hogy inni is nehezen iszik. Inkább szedjen gyógyszert, de tudjon inni szerintem :)
2020. júl. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha még mindig fájdalmai vannak, még pár napig nyugodtan adhatod. A lényeg, hogy egyen előtte, ne bántsa a pocakját.
2020. júl. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek a válaszokat!
2020. júl. 5. 08:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!