Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 éves Kisfiamnak tüszős...

4 éves Kisfiamnak tüszős mandulagyulladása lett mára, a szájpadlásan hólyagok vannak, a folso inye is meg van dagadva. A fájdalomcsillapítók nem használnak. Volt mar valakinek ilyen?

Figyelt kérdés
Tegnap voltunk orvosnál, akkor meg nem volt neki tüszős a mandulaja de be volt gyulladva. Kapott antibiotikumot is,el is kezdte szedni, de mara csak rosszabbodott a helyzet. Ejjel alig aludt,mert a nyalat sem tudja lenyelni. A szajpadlasan a hólyagok,es a megdagadt inye is mara lett. 3 ora utan viszem vissza az orvoshoz. Ha esetleg addig irna valaki valamit, hogy mi lehet meg ez, Megköszönném.
2013. dec. 17. 13:40
 1/7 anonim ***** válasza:

A kislányom hólyagos mandulagyulladással 40,5 fokos lázzal kórházban volt 15 hónaposan. Szerintem elküldhetne a doki gégészetre esetleg. Az antibiotikum amúgy nem hat egy nap alatt.


Arra a kérdésre, hogy mi ez: szerintem lehet szövődmény, de okozhatja közvetlenül a betegséget kiváltó kórokozó is.


Honnan tudod, hogy tüszős, ha ma még nem voltatok orvosnál és tegnap még nem volt tüszős?

2013. dec. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Koszonom.

Onnan tudom, hogy látom neki. Tele van fehér foltokkal a mandulaja. A kézfeje is tiszta pötty. Azt állandóan a szájához rakja, ahogy sír. Azert nem vagyok nyugodt, mert a fájdalomcsillapítók sem hatnak neki egyáltalán....csal sir egész nap....

2013. dec. 17. 14:26
 3/7 anonim ***** válasza:
Mi lett veletek? Remélem, már hat az antibio :(
2013. dec. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Ezek a tünetek inkább fertőző hólyagos szájfertőzésre utalnak, van ennek valamilyen másik neve de nem jut eszembe.Jellemző tünete a magas láz, hólyagok a szájban, sajnos nincs ellene gyógyszer, az orvos sem ad semmit. Jellemzően nem is tudnak enni ez idő alatt és rendkívül fájdalmas egy betegség. Nekünk nem volt de a bölcsin már végig söpört, az anyukák elmondása szerint rémes, mivel sem enni, inni, nem tus, fáj és emiatt nem is igen alszanak még éjszaka sem. Az egyik ismerős anyuka injekciós fecskendővel adta a vizet is a gyereknek.

2013. dec. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a válaszokat!!! Igazad van, fertőző hólyagok lettek először a 4evesem, majd a kétévesem szájában is. Pont ugy zajlott ahogy leírtad. Szörnyű volt, mert a nagy kapott antibiotikumot is, es csak fenyegetés árán tudtam beleimadkozni. 3 nap alatt 2 banant tudtam vele megetetni nagy szenvedések árán. A kicsi jobban evett, de neki volt 39,6 fokos laza is. Nagyon nehez napokon vagyunk túl, szörnyű volt,hogy a gyermekeim szenvedtek,én pedig tehetetlen voltam,mert semmi nem hatott Nekik.
2013. dec. 21. 19:01
 6/7 anonim ***** válasza:
Sziasztok, első vagyok. Én is beleestem ebbe a nyűves betegségbe, már túl vagyok a lázas-torokgyulladásos részen, most tartok a hólyagos szájas - fullasztós köhögős szakasznál. Az érdekelne, tudjátok-e esetleg, hogy meddig lappang ez a betegség, meddig féljek tőle, hogy elkapta a család. Köszi.
2013. dec. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mi eddig 3an kaptuk el, 2 Naponta lett vki új beteg. Es az a baj, h nemcsak a szájban vannak hólyagok,hanem a kezeken is megjelennek. A 2 Kisfiam mar jol van, a nagy kezdte mult het vasarnap, keddre lett hólyagos, es pénteken tudott először enni. A kicsi csütörtökre lett hogalyos, Nála volt h 39,6 fok is volt a láza. Soha nem találkoztam meg ilyen vírussal, ami holyagokat is produkál. Alattomos. Kitartást neked! Nekem a legszörnyűbb az volt sz egészben, h semmivel sem tudtam segíteni a gyermekeimen.
2013. dec. 22. 23:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!