Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi lehet a baja egy 6 éves...

Mi lehet a baja egy 6 éves kislánynak, aki ilyen?

Figyelt kérdés

A többség szerint nagyon tehetséges, a rajzai sokkal realisztikusabbak, mint a korosztályának. Sokkal másabb sémákat használ, szépen fest, vág, ragaszt, képregényeket rajzol, ha felnőttekkel kell lennie, akkor fel tud oldódni és szeret beszélgetni, de a gyerekekkel állítása szerint elunja magát és túl zsibongónak tartja őket. Jól kommunikál, érti a vicceket, rámosolyog másokra, de kerüli a szemkontaktust.

Oviban is inkább elül magában és alkot vagy az óvónénik társaságát keresi, a gyerekekkel nem vegyül annyira. Sosem tudták elaltatni sem az oviban és nem is vesz részt semmi ilyen programon. Nagyon ragaszkodik az anyukájához, de mikor otthagyják, nem igazán sír utána. Talán mintha szégyellne sírni. Enni sem szívesen eszik a többiekkel.



Mi lehet a baja ennek a kislánynak? Ha van egyáltalán baja...


2020. júl. 4. 11:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%

Mintha engem jellemeztél volna, félelmetes.

Engem 1 évvel tovább tartottak oviban mert visszahúzódó voltam, de semmi bajt nem állapítottak meg, igaz, nem is kerestek. Tömegben most sem érzem jól magam, mindig az idősebbekkel jöttem ki jobban és nem a korosztályommal, szépen rajzolok, gyakran kerülöm a szemkontaktust idegenekkel meg azokkal akik nem szimpatikusak. Ő csak ilyen. Rám most sokan mondják, hogy furcsa vagyok, de szerintem az emberek többsége nehezen viseli, ha valaki nem pont ugyanazt csinálja amit a tömeg. Ez nem betegség, csak egy típus. Szerintem nem lenne szabad éreztetni vele, hogy más, mert ettől csak rosszul fogja érezni magát, de ugyanilyen marad.

37N

2020. júl. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
84%
semmi baja nincs :)
2020. júl. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
78%
Semmi.
2020. júl. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
71%
Rám is igaz volt minden, amit leírtál, csak én sírtam majdnem minden nap az oviban, büntetésként éltem meg azt, hogy a többi gyerekkel kellett egy légtérben lennem. Azt hitték, hogy autista vagyok. Aztán a pszichológus rádöbbent, hogy én 4 évesen tudtam olvasni, és agyilag egy másodikos gyerek szintjén álltam. Semmi bajom nem volt, az iskola első 4 évében voltak barátaim, simán elvoltam. Végül introvertált lettem, ami egyáltalán nem baj, de az viszont az, hogy ez egy brutálisan toxikus osztályközösségnek köszönhető. Aztán ahogy az otthoni bántalmazás felerősödött, teljesen bezárkóztam, jelenleg is ebből próbálok mentálisan felépülni. Tehát magyarul semmi bajom nem lenne, ha pár dolog nem történt volna meg. Valószínűleg semmi baj nincs a kislánnyal, bár arra lehet esély, hogy introvertált marad, amivel szintén semmi baj nincs. Ne aggódj miatta, nem vagyunk egyformák. Kissé talán érettebb a koránál.
2020. júl. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
87%
Csak egy típusa az embereknek, adott esetben gyereknek. Nem beteg, de nem is különleges. Nem kell így túl reagálni, hogy uh kerüli a szemkontaktust. És? Én 24 vagyok, mégis kerülöm. Ennyi.
2020. júl. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitok. :) Ez a kislány én voltam 20 évvel ezelőtt és azóta is furának érzem magam. Sokat gondolkodtam ezen és úgy érzem, hogy ez az egész ott kezdődött, de nem tudom, hogy pontosan mi is "az az egész". Ezért most próbálom keresni a válaszokat és úgy érzem, hogy talán ha a gyerekkori énem próbálom megfejteni, akkor könnyebb a mostanit értelmezni.

Anno a szakember Asperger gyanúsnak tippelt, de hivatalosan sosem lettem ilyesmivel diagnosztizálva.


Akkor csak ilyen vagyok és kész :)

2020. júl. 4. 12:25
 7/19 anonim ***** válasza:
87%
Hányszor voltam én is kirekesztve,mert nem a Barbie baba meg az egyéb kislányos dolgok érdekeltek. A biológiai és az állatok érdekeltek. Díszhalat tenyésztettünk apával,majd, amikor nekem is sikerült, akkor abból kaptam egy kis zsebpénzt. Megfigyeltem a tyúkokat, kacsákat. Keltettem keltetővel. Neveltem kisfecskét,verebet, galambot,stb. Rengeteg természetfilmet néztem,ilyen jellegű könyveim is voltak.Nem szerettem színezni,rajzolni semmi érzékem nem volt ezekhez a mai napig sincs. Nem babáztam,nem kötöttek le a társasjátékok sem.Sosem sírtam mások előtt,nem szerettem a többi gyerekkel játszani,mert komolytalannak tartottam őket. Az egész életemet végig kísérte ez a másság,de nincsen semmi bajom. Valószínűleg a kislánynak sincs, ő csak ilyen.
2020. júl. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
79%
Semmi.
2020. júl. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
78%
Semmi, csak fejlettebb a többinél. Ha te tudós lennél, gondolom nem a pénztáros társaságát élveznéd a legjobban.
2020. júl. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
86%
Muveszlelek, ennyi. Így nehezebb az élet, én is tapasztalom :D
2020. júl. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!