Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy 10 éves fiú gyermeknek...

Egy 10 éves fiú gyermeknek mekkorának kellene lennie ? Cm/kg

Figyelt kérdés
Szerintem kórosan fejletlen a gyerek ,130cm és 26 kg....hozzá teszem 8 hónapja is ennyi volt,semmit nem nőtt,vagy hízott.Borzasztóan vêkony,olyan a lábszára mint nekem a csuklóm..Pár napja egy családnál egy 7 êves kisfiú volt,aki magasabb volt mint ő,illetve egy 6 éves kislány is pár cmel kisebb csak mint ő aki 10 éves ..mielőtt szét szedtek,NEM az én gyerekem ,párom fia,én párszor pedzegettem már neki hogy szerintem nem okés a gyerek de ő ezt természetesen nem így látja .

2020. júl. 16. 12:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

A fiam mindig is kicsi volt. 46 cm-rel született időre.

6 évesen 112 cm és 18 kg volt.

12 évesen 140 cm és 30,5 kg volt.

10 évesen olyan 130 cm lehetett...és nem hiszem hogy volt 30 kg

Az állóképessége kiváló. Sportol ovis kora óta.

Tavaly az iskolaorvos elküldte endokrinológiára a lelassult növekedés miatt. De nincs semmi gond, serdülés előtt állt, ezért lassult le a növekedése.

Szerintem ha az iskolában nem találták kórosnak, akkor nincs gond!

2020. júl. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Kislányom 142 cm és 32 kg.

Vékony alkat, de nem sovány.

10,5 éves.

2020. júl. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
79%
10,5 éves fiam 35 kg és kb 150 cm. Most nőtt nagyot egy fél év alatt.
2020. júl. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
41%

Lányom még nincs 10 éves és kB 146 cm 35 kg.

Fiúnak rendben van a széklete Pl? Ez tényleg kevés súly..

2020. júl. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
76%

Ez tényleg nagyon kevés, pont ekkora a pont 8 éves fiam (130 cm de csak 25 kiló) és még ő is kisebb és vékonyabb a korosztálya nagy részénél.

De nem feltétlen kóros, 10 évesen már nagyon különbözőek a gyerekek, már sokszor látható mire számíthatunk később, lehet hogy ő szimplán csak egy nagyon alacsony és vékony férfi lesz.


A gyerekorvos aki ismeri ő látná ha valami nem stimmelne.

Mekkorák a szülei? Simán lehet hogy esetleg a nagyon pici anyjára ütött.

2020. júl. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Fiam 56cm-el született. Oviban kiscsoportban a legmagasabb volt, nagycsoportban már akkora volt mint az átlag, most 11évesen az osztályban a kicsik között van, 140cm. Férjem 14éves fia is alacsony, 154cm és 42kg. Az osztályában mindenki már nagyon magas.Sokan már lehagyták a szüleiket is.
2020. júl. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
33%
A súlya és a magassága is benne van a normál tartományban. Foglalkozz inkább a saját gyerekeid fejlődésével.
2020. júl. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
77%

Sajnos én csak ezt találtam:Kérjük, olvassa el a kalkulátor alatt belinkelt cikkünket. A könnyebbség kedvéért álljon itt egy további példa:


11 és fél éves kisfiú, 145 cm magas, 30 kg testtömegű. Ha az adatait megadja a kalkulátornak, a következő eredményt kapja:


A korhoz tartozó testmagasság percentilis: 25th-50th

A korhoz tartozó testtömeg percentilis: 5th-10th

A testmagassághoz tartozó testtömeg percentilis: 3rd-5th


Az első azt jelenti, hogy fiú kortársai 25-50%-a alacsonyabb ennél a kisfiúnál. Informatív lehet, ha egy-két centivel többel vagy kevesebbel is kipróbáljuk a kalkulátort – megtudhatjuk, hogy a 10-25% vagy 50-75% tartományhoz van-e közelebb, azaz inkább az alacsonyabbak (10-25%) vagy inkább a magasabbak közé tartozik (50-75%).


A második azt jelenti, hogy fiú kortársainak csupán 5-10%-a alacsonyabb testtömegű, tehát példának hozott kisfiúnk elmarad a hasonló korú fiúkhoz képest, de még mindig a normál eloszlásba tartozik.


A harmadik pedig azt jelenti, hogy a korosztályába tartozó és hasonló magasságú fiúknak csupán 3-5%-a kisebb testtömegű, tehát 145 cm magas fiú kortársai között vékonynak számít, de önmagában természetesen ez sem kérdőjelezi meg az egészségét.


A percentilis informatív, de értékelése szakember feladata, ahogy egy esetleges kivizsgálás szükségességének megítélése is.

2020. júl. 17. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti ,egyáltalán nincs benne a normál tartományban ,mert egy 6-7 éves magasságának súlyának felel meg.és köszönöm a kedves és barátságos tanácsod,majd ha lesz saját gyermekem ,foglalkozni fogok vele hidd el..
2020. júl. 17. 11:42
 10/19 A kérdező kommentje:
Szülők nem kicsik,sőt párom kifejezetten nagy darab,majdnem 190 cm és 90 kg.anyja 160 cm normál alkat.apa családjában mindenki magas ,párom nővére 195 cm.anya családjában átlagos méretek vannak ,férfiak sem kicsik.
2020. júl. 17. 11:46
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!