Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vállaltatok kis korkülönbségge...

Vállaltatok kis korkülönbséggel gyerekeket csak azért, hogy túllegyetek a kezdeti nehéz időszakon minél előbb?

Figyelt kérdés

Évekig nem aludni, aztán újrakezdeni mindezt egy újabb gyerek miatt, vagy inkább gyorsan letudni a nemalvós részt? Mit gondoltok erről?


Majdnem 4 év a korkülönbség a két gyerekünk között, szeretnénk egy harmadikat, de nem tudunk dönteni, hogy mikor lenne “túl sok”, minél előbb bevállalni, és túllenni ezen a nehéz, keveset alvós időszakon (mindkét gyerek ébred, a nagy is 2-3x, a kicsi 4-5x), vagy örülni, hogy luk van a sejhajunkon, és inkább újra kivárni a 3-5 évet?


Mindketten aktívan résztveszünk a gyerekek nevelésében, altatásában, segítségünk viszont nincs, távol lakunk a családtól, meg itt van ez a vírusmizéria is. Akik hasonló dilemmában voltatok, hogy döntöttetek végül? Újra így döntenétek?



2020. júl. 16. 14:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
86%
Őszintén szólva nem.Nálunk az első gyerek születése után dőlt el, hogy nagyobb korkülönbséggel fogjuk a másodikat bevállalni.Nem volt jó alvó,most 3 évesen már néha sikerül végigaludnia egy éjszakát, mellé egy kisbaba aki hasonlóan rossz alvó esetleg felért volna egy öngyilkossággal, kapcsolati ,emberi és érzelmi szinten is.
2020. júl. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszod. A racionalis enem nekem is ezt sugja.
2020. júl. 16. 14:59
 3/20 anonim ***** válasza:
88%
Váratlanul jött a 3. nem volt tervben. Viszont ő volt az aki olyan volt születése után-mint ha mindig velünk lett volna. A legkevesebb gond volt vele az első 3 évben-az összes gyerekhez viszonyítva.Evett-aludt picinek, néha-néha amikor a foga jött akkor éjszakáztunk. A másik kettő meg babázott vele:D
2020. júl. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
88%

Én sem. Nekem a kezdeti időszak idézőjelesen a legkisebbről szól. Érts ezalatt, nekem szükségem van arra, hogy tudjak figyelni rá és látni a fejlődését. Természetesen nem fogok különbséget tenni a gyerekek között, nem hagyom, hogy féltékenység legyen a családban, de igenis szeretném megélni a csecsemőkort úgy, hogy oda is tudok figyelni rá.

Most várjuk a tesót és 4 éves lesz a fiam. Nagyon örülök, hogy ennyi idő lesz köztük, mert a nagyobbik már "önálló", tud segíteni - szeret is, és ovizik majd napközben, nekem pedig lesz lehetőségem nyugodtan egy gyerekre koncentrálni közben (plusz a háztartás). Lehet hülyének néztek, hogy így gondolkodok, de alig várom, hogy napközben nyugodtan tudjunk majd sétálni, parkba menni, kávézni a teraszon :D Este úgy is meglesz a hangzavar és a szétesés, de ez ilyen <3

2020. júl. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
79%
Hát nem tudom mi nem éltük meg akkora traumaként a kezdeti időszakot sőt. Mondjuk akinek hasfájós a babája az lehet masképp gondolja.
2020. júl. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Lehet, nem volt egyértelmű, mit találok nehéznek. A legnehezebb számomra a kialvatlanság, illetve az, hogy egyszerre igényeltek volna mindketten, és valamelyiknek várnia kellett, ami sok esetben sírást jelentett.
2020. júl. 16. 15:33
 7/20 anonim ***** válasza:
47%

Nem azért, hogy túl legyünk rajta, hanem mert így már egész piciként is tudnak együtt játszani. 13 hónap van a 2 nagy között, nekünk ez tökéletes volt. A harmadikkal picit vártunk, ott 2 év van, a 4. megint gyorsan jött. 😊


Azt hozzá kell tennem, hogy bár nem volt problémamentes az eleje, az első hasfájós volt, a 2. szívbeteg, a 3. mintha itt sem lett volna, a 4. megint hasfájós, de az alvókája mindegyiknek szuper. Sosem voltunk kialvatlanok, max fogzás és betegség idején 1-2 napig.

2020. júl. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
8%

6

*Lehet, nem volt egyértelmű, mit találok nehéznek


Ha nem gyeden vagy, hanem folyamatosan melózol mellettük napi 8-10 órát és ellátod a háztartást is-így értettem.

2020. júl. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
64%
Én igen, pontosabban nem csak azért, de azért is. Nagyon kemény két év van mögöttem, de nagyon örülök hogy nem most kell újrakezdenem. Akár 1, akár több baba van otthon, ígyis-úgyis fárasztó. Így kevesebb év összességében. De tènyleg kemény volt, sőt azt hiszem még az lesz a kicsi ovis koráig (most bölcsis, dolgozom).
2020. júl. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
31%

Minden család és gyerek más. Lehet, hogy az első gyerek angyal volt, a második mellett elkezdesz őszülni. Lehet, hogy az első kettő kikészített, a harmadikat meg észre sem veszed, olyan nyugodt lesz.

Az biztos, hogyha stresszes az életetek, anyagi gondok vagy családi konfliktusok miatt, akkor az a gyereknevelésre is rányomja a bélyegét. Itt írja valaki, hogy háztartást vezet, főz, takarít, dolgozik. Namármost a környezetemben két anyát is ismerek, akik kisgyerekkel semmit nem csinálnak, még a gyereket se nagyon viszik játszótérre, kotlanak vele otthon, csak nagybevásárlás van, ami azért is durva, mert gyerekkel az ember azért frissen főz, érnek a gyümölcsök, zöldségek, ezek mégis otthon ülnek a valagukon a gyerekkel, akit csak épphogy mutatóba visznek az utcára. Nekem ez fura, mert én is főztem, vásároltam gyerekestül, hogy friss étel legyen az asztalon a családnak, a gyerek minden nap volt friss levegőn újszülött kora óta, játszótér, programok, mindenre jutott időm. Érezte a hátam, a derekam, a karom, meg a gyerekem is olyan volt, hogy igényelte a szabad természetet és akartam is, hogy élményekben legyen része. Tehát szülői döntés is, hogy alakítod az életed, de a gyerektől is függ, hogy mennyire kiváncsi, aktív, vagy elvan-e otthon a járókájában minden nap. Hogy milyen lesz a gyerek, zsákbamacska, mint ahogy az is, hogy pár év múlva milyen lesz az élethelyzetetek vagy körülményetek. Lehet, hogy teljesen alkalmatlan lesz egy újabb gyermekvállalásra, mégha akarnátok sem, akkor sem lenne alkalmas.

2020. júl. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!