Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idősen tud önállóan...

Mennyi idősen tud önállóan lépcsőzni egy kisgyerek?

Figyelt kérdés

4. emeleten lakunk. A terhesség utolsó trimeszterében is alig bírta magam felvonszolni a lépcsőn. Most 14 hónaposan 12 kg gyereket is alig bírom cipelni, főként ebben a nagy melegben.

Terveznénk már a tesót, de nem fogom bírni minden nap vagy akár naponta többször is pocakkal felcipelni a nagyot. 2 évestől már reális, hogy a saját lábán menjen 4 emeletet? Lift nincs


2020. júl. 23. 16:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
2,5 evesen en mar felmentem a panel 4. emeletere anyukam elmondasa szerint, de ha ez gond, akkor en varnek meg a tesoval, mert mire egy dackorszakos gyerek felmegy a laban a negyedikre... 3 evesen is vannak hisztik, de egy akkora gyerekkel joval konnyebb.
2020. júl. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%
16-17 hónaposan tanult meg felfelé lépcsőzni önállóan. Lefelé meg kézenfogva. Másfél éves kisfiam 14kg, nekem is nagy könnyebbség lett 😂
2020. júl. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
26%
A gyerek csak kicsi, de nem buta-ő nagyon nagyon jól tudja mi a kényelmes neki:D Ne hagyd, hogy hülyét csináljon belőled:D Már most is szépen elkezdhetsz vele gyakorolni. Ha meg bedurcázik akkor elindulsz előtte. Fogadjunk, hogy elindul felfelé?:D Nagyon okosak és rafkósók a kicsik..
2020. júl. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
16 hónapos a kislányom, ő mindig vár ha lépcsőhöz ér, ha 2 lépcsőrök akkor is megvárja,hogy valaki odamenjen és fogja a kezét. Felfelé tudna szerintem már menni, de biztonságosabbnak érzi, ha valaki fogja a kezét. Én várnék még a kistesóval, mert szerintem még legalabb 1 év mire talán megy egyedül a lépcsőn.
2020. júl. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
28%
Konkrétan onnantól, hogy járni kezdett már futott / mászott is felfele 1 évesen. 1,5 évesen már simán állva felsétált. Most 2 éves, fut fel a másodikra teljesen egyedül, már kapaszkodni sem hajlandó, nyilván megyek mögötte. Lefele is tud menni de csak kapaszkodva egyelőre.
2020. júl. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%

Oké, mászva is felmegy, de itt most magabiztos lépcsőzés volt a kérdés, nem hasmánt csúszva.


Ha a panel lépcsője a cél, akkor 2-2,5 éves zstem.

2020. júl. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Elég az, ha a kezemet fogva fel tud jönni. Az se baj, ha sokáig tart, csak ne kelljeb cipelni
2020. júl. 23. 19:47
 8/12 anonim ***** válasza:
49%

6-os, nem mászva, hanem normálisan megy fel a másfél évesem.

2-es voltam.

2020. júl. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
54%
Olyan 4 éves lehetett a fiam mikor fel tudott jönni a 4.-re. Tudott lépcsőzni már 2 évesen, de nem bírta megtenni a 88 lépcsőfokot ( igen, megszámoltam). A második emeletnél mindig feladta, mert elfáradt, egy hosszú séta,vagy kiadós játszóterezés után meg pláne. Lefelé nemvolt gond, ott ment simán a 4 emelet.
2020. júl. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A fiam 19honapos kora óta fogja a kezem, úgy megy fel a lépcsőn, és lefelé is. Most 21 honaposan felfelé egyedül is megy, lefelé kézfogás.
2020. júl. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!