Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy beszél egy 4 év körüli...

Hogy beszél egy 4 év körüli gyerek? Milyen játékai vannak, mi érdekli őket? Milyen hiedelmeik, képzeletbeli világuk van?

Figyelt kérdés

Regényt írok, az egyik mellékesebb szereplőm ennyi idős.


Szeretném ha valaki akinek friss tapasztalatai vannak ezzel az életkorral, leírná hogy beszél, viselkedik, gondolkozik egy ekkora gyerek.


Minek hívja a szüleit?


Hisz a Mikulásban, Karácsonyi Angyalban, képzeletbeli barátokban?


Mennyire önálló?


Mennyire érthető a beszéde? Halandzsázik pl játékból? Vannak kitalált szavai, és ha igen, mik?


Van-e kedvenc játéka és ha igen, mi az? Maci, baba, motor?



Köszönöm x



2020. júl. 22. 16:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

Jaj, akkora az eltérés, hogy csak na. pl: Lehet már tiszta a beszéde, de normális ha 5 éves koráig nem az (utána foglalkoznak vele, hogy iskolára oké legyen).

A többi meg...

2020. júl. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igen, ezzel tisztában vagyok.


Ezért kérdezem azokat a szülőket akiknek ekkora gyereke van.


Természetesen nem fogom senki gyerekét 100%ban beleírni, csak viszonyítási alapnak kell.

2020. júl. 22. 16:17
 3/11 anonim ***** válasza:
58%

Teljesen normálisan beszél, angolul és magyarul. Magyarul kicsit raccsol, de nem vészes. Nagycsoportban logopédus foglalkozik majd velük.


Tudja a Mikulásról, Nyusziról, stb, hogy csak mese, de képes ettől még teljesen beleélni magát. Sosem hazudtuk viszont neki, hogy ezek igaziak lennének.


Kitalált szavai már nincsenek. Kitalált nevei vannak a játékainak.


Anyu-apu, mommy-daddy a szülők.


Lehet már vele társasozni (vannak direkt az ő korosztályának való játékok), memoriterezni, szereti a meséket (DVD és olvasva is), mostanában érdeklődik az írás iránt, úgyhogy tanítgatjuk. Énekelget, táncra jár. Biciklizni tanul...


Nem olyan baba már egy négyéves, itt már nagyon kijön a személyiségük.

2020. júl. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
Teljesen folyékonyan és szépen beszél.Anyának és Apának hívja a szüleit. Önállóan eszik, pisil, kezetmos, levetkőzik, cipőjét felveszi. Felöltözésben néha még segíteni kell. Hisz a Mikulásban és a Jézuskában, de képzeletbeli barát és hasonlók nincsenek. Legjobban autózni, legózni szeret, sokat nézegeti a könyveit. Imád medencézni, homokozni, csúszdázni. A gyerekekkel barátságos. Okos, értelmes, korának megfelelően megbízható.
2020. júl. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
31%
Az én válaszom miért is lett lepontozva...?
2020. júl. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
@nem én voltam, de sztem azért mert a gyerek beszél angolul 🙄
2020. júl. 22. 17:59
 7/11 anonim ***** válasza:
42%
És ez bűn? :o
2020. júl. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%

Folyékonyan, választékosan, értelmesen/érthetően beszél. Nem selypít. Néha olyan szavakat használ, hogy meglepődünk, hogy ismeri és jól is használja. Normálisan el lehet vele beszélgetni, akár komolyabb dolgokról is, persze az ő szintjén. Minden felfog, ami körülötte zajlik.

Anyànak és apának hív minket.

Önállóan eszik, iszik, ki is szolgálja magát néha, például enged a csapból a poharába vizet. Egyedül pisil, utána automatikusan kezet mos. Öltözés/vetkőzés általában megy egyedül, de inkább kedv függő, illetve ha sietünk, akkor inkább én öltöztetem, mert ha rá bízom fél órát is szöszöl, amúgy tudja, csak sokszor előadja, hogy nem bírja. A cipőt mindig egyedül veszi fel/le. A gomb és cipzár még nem megy egyedül.

Sokat segít nekem a konyhában is, például panírozni már profin tud, igaz kicsit nagyobb takarítást kell csapni utána, de nem baj😁

Hisz a Mikulásban, Jézuskában, de képzeletbeli barátai nincsenek. Játék közben nagyon élénk a fantáziája, a figuráknak sokszor általa kitalált nevet ad. Bármivel eljátszik. Legutóbb az udvaron két bottal szerepjátékozott, egyik volt az anyuka, a másik a kislánya😅

Szeret társasozni, kártyázni, barbiezni, (de bármilyen figurával nagyon jól elvan, akár állatok, akár babák), legózni, gyurmázni, színezni, festeni, illetve mindent szeret, ami kreatív kézműves dolog, de nagyon érdeklik a számok és a betűk is.

Kint az udvaron is nagyon szeret, most a medence a sláger, de a homokozó az tèlen-nyáron favorit.

Ja és nagyon szereti az állatokat. A kutyával nagyon szeret játszani, a kutya is imádja őt.


Egyet értek azzal, hogy egy négy éves már nem “baba”. Teljesen értelmesek, okosak, ügyesek, nagyon sokmindent felfognak a felnőttek dolgaiból is.

2020. júl. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
86%
Anyának, Apának hívja a szüleit. Hisz a Mikulásban, Jézuskában, húsvéti nyusziban, fognyűvő manókban. Hiszi, hogy a létező legrondább káromkodás a dezoxiribonukleinsav. (Az én jóvoltamból.) Köszönni szokott az utcán a kutyáknak és a macskáknak, szerintem nem lepődne meg különösebben, ha visszaköszönnének. Tud egyedül wczni, kezet mosni, öltözni (bár a trikó nehezen megy). Ezeket mind utálja is csinálni. Nem tisza a beszéde, r nem megy, a c helyett cs-t mond, a s helyett sz-t. Szokott halandzsázni, énekelve is, illetve szavakat vagy neveket kitalálni játék közben. Van egy nagyon fontos alvós állata, aki nap közben is mellette van, néha "beleszól" a játékba. (Pl ül a fiam és legózik, közben az állatka hangján megkérdezi, hogy lesz-e teteje a háznak. Aztán a saját hangján válaszol is.) Ezen kívül a legfontosabb játéka a biciklije, amit nagy becsben tart. (Ebben a korban már a kismotor helyett bicajoznak, sokan pótkerék nélkül. És kétkerekű rollert használnak.) Szeret gyűjtögetni, pl kavicsot, botokat, terméseket. Imádja a bogarakat, hernyókat, gilisztákat.
2020. júl. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
79%

4,5 éves. Még enyhén "selypesen" beszél, idegenek nem mindig értik, de megkésett beszédfejlődésű (volt). Egyébként választékosan, bő szókinccsel.

Önálló? Persze, hogy az, ovira elvárt. Öltözés, vetkőzés, evés. Nyilván noszogatni azt kell.

Anyának, apának hív minket.

Télapó, Jézuska, Húsvéti nyúl ugyanolyan mese számára, mint Hamupipőke vagy a Graffaló. Elhiszi-e? Valószínű. Sejti, hogy a valóságban nincs? Talán. De imádja a könyveket. Tévézni nem szokott, ez szerintem ritka a korosztályában. Nincs tiltva, de kisebbként nem tévéztettük, nem szokott rá. Nagyszülők szoktak mesét kapcsolni, de inkább kér egy könyvet.

Képzeletvilága óriási. Pl: jönnek a szörnyek (árnyékokra), de nem fél. Nagyon jól elszerepjátékozik önmagában. Eljátsza az ovit, orvosos, tűoltós játék, szellemek, varázslók... stb.

Kedvenc játék: hinta, bicikli (még pótkerékkel. Futóbiciklit, motort nem szerette), puzzle. Szeret társasozni (kezdő társasok pl: Süniálom, Kukacvadászat, Grabolo).

2020. júl. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!