Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért ilyen kárörvendő a...

Miért ilyen kárörvendő a legtöbb kisgyerek?

Figyelt kérdés

Szinte az összes 3-6 éves kisfiú kislány akkor boldog, akkor elhet megvígasztalni, ha valakinek baja esik. és akkor már vigyorog, mosolyog, nevet.

Babakocsiban ül a kislány. az anyja elesik, mert elbotlik a játszótéren a szegélykőben. egyből mindenki odarohan, köztük én is, hogy minden rendben van-e stb stb.. Ahogy kell.. a gyerek meg ott röhög, hogy milyen vicces.

Az én kölykeim is. Bárkinek bármi baja van az vicces. És boldogok lesznek.


2020. aug. 7. 13:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%
Honnan tudná egy babakocsis gyerek megítélni, mit művel az anyja a földön? Az ő szemszögéből ez simán lehet vicces. (Csak zárójelben jegyzem meg, valószínűleg én is mosolyogtam volna.)
2020. aug. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%
Szerinted miért van akkora sikere az olyan műsoroknak meg youtube tartalmaknak, ahol valaki elesik, de a lehető leghülyébben, vagy akármilyen kínos helyzetbe kerül? Ez nem csak a gyerekekkel van így, egy csomó felnőtt is élvezi az ilyen helyzeteket, viccesnek találja. Az egészen pici pedig meg se tudja ítélni, hogy az anyja most megbotlott, azt hiszi, ez játék.
2020. aug. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
52%

Nem azért vigyorognak,mert hogy "de jó hogy elesett legalább fájni fog neki",hanem maga a "mutatvány".


Off:"Az én kölykeim is."

A kutyának vannak kölykei. Ti kutyák vagytok akkor?

2020. aug. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
nem csak arról van szó. érzelmeken is képesek nevetni. egyik gyerek megüti az anyját (azt sem tudom, hogy hogy) és az vicces. Amikor az anya fejéhez vágja a diót és az anya alig bírja visszatartani a sírást, mert annyira fájt neki, az is vicces.
2020. aug. 7. 14:03
 5/15 A kérdező kommentje:
3. pont ebbe sikerült belekötnöd?
2020. aug. 7. 14:04
 6/15 anonim ***** válasza:
26%

5.

Igen,képzeld sikerült,mert borzalamasan irritál,ha valaki a gyereket kölyöknek nevezi,mert a kutyának van kölyke. Erről ennyit.

De egyébként ha nem veted volna észre,a kérdésedre is válaszoltam.

További szép napot.

2020. aug. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
53%

Igen, ezek még a gyerekeknek viccesek, nekem is felnőttként.

Ebben semmi rosszindulat nincs.


A kölyök szó meg tényleg nem szép, emberek vagyunk, nem állatok.

2020. aug. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
48%

Az én gyerekeim soha nem nevettek ilyenen. A fiam inkább aggódva kérdezné, hogy nem történt-e baj, nem fáj-e nagyon. A kislányom odatotyogna megpuszilni, hogy ne fájjon, ahol anya/apa megütötte magát.

És egyébként a rokongyerekeken se vettem észre ilyet. Gyerekem óvodás társain sem.

Kérdező, inkább nézz a tükörbe, hogyan sikerült kárörvendő gyerekeket nevelned!

2020. aug. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém nem nevet rajta, de a többség szerintem igen, ez nem baj, most fejlődik az empátiájuk és valóban titokban sokan röhögnek az elesös videókon felnöttként is, szemtől-szembe nyilván nem, de ez már a nevelés hatása.
2020. aug. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
79%

Szerntem ez az egocentrikus gondolkodással lehet kapcsolatban, ami normális életkori sajátosság. Ráadásul pont 6 éves korig írja a szakirodalom, amit a kérdező le is írt. Magyarul normális. Az én 6 évesem is nevet még azon ami határozottan nem vicces, pl a tesója megüti magát, sőt azt külön viccesnek tartja, ha pl ő okozza (összemennek biciklivel, de ő nem üti meg magát, csak a testvére).


Próbálom mondani neki, hogy ne nevess rajta, mert fáj neki, stb... de valahol felesleges, mert ha ő egyszerűen nem tudja magát a másik helyébe képzelni (mert itt tart életkorilag), akkor nem is elvárható.

2020. aug. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!