Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ennyire kárörvendő lenne egy...

Ennyire kárörvendő lenne egy 5 éves kislány?

Figyelt kérdés

Elmúlt 2 évben és most is szinte az élteti, hogy ha valakinek rossz. Óvodában játsznak és ha őt megtapsolják az normális, de ha mást, akkor meg olyan hisztibe kezd, hogy az valami hihetetlen.



De ha pl valaki tornaórán (oviban) elesik, mert nem tud felugrani a zsámolyra, akkor látszik az arcán, hogy belül örül neki. Amikor ő van soron, akkor neki sikerül és ettől mégboldogabb lesz.


Mesét néztünk és mindig olyan rossz kedve lett, ha a mese végén az álatok boldogan éltek vadász mentesen. És elment duzzogni. De ha a mese főhőse (pl az aprólábban a kongatásnál melléugik akkor örül, hogy rossz neki....


Egy ovónő..


2020. febr. 8. 09:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
25%
Bocs, de ha TÉNYLEG óvónö vagy, akkor keress más pályát, vagy képezd magad!
2020. febr. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
11. ez nem a megfelelő válasz a kérdésre. Miért kéne képeznem magam?
2020. febr. 8. 09:52
 3/18 anonim ***** válasza:
37%
Igaza van az elsőnek. Egy óvónő nem a gyakorin kérdezget, hanem tudja mi okozza, vagy, ha nem, akkor tudja hogyan kell utánanézni.
2020. febr. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
35%
Én is egyetértek az első válaszolóval ...
2020. febr. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
12%

"Óvodában játsznak és ha őt megtapsolják az normális, de ha mást, akkor meg olyan hisztibe kezd, hogy az valami hihetetlen."


Ezt hogy kell elképzelni? Van 25 gyerek és mindig kiakad? Mit mond vagy mit csinál? És te, mint óvónő mit reagálsz?


"De ha pl valaki tornaórán (oviban) elesik, mert nem tud felugrani a zsámolyra, akkor látszik az arcán, hogy belül örül neki. Amikor ő van soron, akkor neki sikerül és ettől mégboldogabb lesz."


Én is örülök, ha valami sikerül, főleg ha látom, hogy nem is olyan egyszerű, mivel nem csinálja meg mindenki. Ez emberi tulajdonság.


De mit látsz az arcán? Mosolyog? Felnőttet is ismerek, aki rosszul reagál le bizonyos szituációkat.

Megint kérdem. Te, mint óvónő mit reagálsz? Hogy mondod el neki, hogy mit érez a másik és mi a helyes reakció ilyenekor?


"Mesét néztünk és mindig olyan rossz kedve lett, ha a mese végén az álatok boldogan éltek vadász mentesen. És elment duzzogni. "


Nem azért duzzogot, mert vége lett? Amúgy oviban tv-t néztek? Miért nem olvasol inkább mesét?

2020. febr. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Ok, ezt hiszitek, de én nem tudom. Na. Olyan nagy dolog? Alsós tanár vagyok, akit "átvezényeltek" óvodába, mert most hiány van. 1 hónapról van szó.


De attól még ovónő (is) vagyok.

2020. febr. 8. 10:23
 7/18 A kérdező kommentje:

5-ös. Kárörvendő. Mosolyog, látni az arcán, hogy örül ha valakinek baja van. Vagy nem sikerül a másiknak valami. Szinte nevet rajta.


És igen, mesét nézünk, projektoron nem tv-n. Az az állatos mese csak az első volt, nem eltt vége, még volt hátra 20 perc. Csak épp úgy voltak, hogy elüldözték a vadászokat.

2020. febr. 8. 10:26
 8/18 anonim ***** válasza:
51%

#7 lehet így próbálja felhívni a figyelmet? Milyenek a szülei? Beszéltél vele?

Pár nap alatt levontad ezt a következtetést? Hogy játszik a többiekkel?

Örülök, hogy nekünk olyan óvónőnk van, aki nem kategorizálja a gyerekeket pár nap után.

2020. febr. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
83%
A gyerekeimnek az egyik unokatesója ilyen. A fiamnàl 8 hónappal idősebb csak, de mindig az ment, hogy bàrmit megfogott a fiam, kivette a kezéből, ha elindult valamiért, ő azonnal utàna. Persze előbb odaért ès nekiàllt vele ő jàtszani. És látszott rajta, hogy élvezi, hogy sír a fiam. A saját húgàval is ilyen volt. Másfél év van csak köztük, de mikor a kicsi felállt a rácsoságyban, vagy fellökte, vagy egyenként fejtette le az ujjacskáit a rácsról, hogy elessen. Fejbevágta mindenfélével, apró dolgokat dugdosott az orrába, szájába. Talán a lányommal volt eddig a legkíméletesebb. De most meg őt ijesztgeti folyton. Sötétben bújócskát akar játszani, meg ijesztő videókat mutat neki. Szóval most is ilyen, hogy már nagyobbak. Nem tudjuk mi sem, hogy miért ilyen.
2020. febr. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
78%
Leszòlhatjàtok a kèrdezőt, de igenis van ilyen. Bàr szerintem nagyon ritka, ha egy gyerek minden szeretet, törődès ès jòakarat ellenère ilyennè vàlik, de sajnos èn is ismerek egy kislànyt. Szò szerint gonosz. Ő màr 9 èves, de picinek is ilyen volt.
2020. febr. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!