Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha idegesek vagy feszültek...

Ha idegesek vagy feszültek vagytok, esetleg szorongtok valamiért bevonjátok-e gyerekeket problémáitokba az ő szintjükön?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kiváncsi, hogy rokoni/munkahelyi feszültség, anyagiak miatt való idegeskedés, akár anya-apa közötti feszültség/vita stb. stb. esetén bevonjátok-e a problémákba a kisgyerekeiteket-nyilván az ő szintjükön- hogy anya-apa miért rosszkedvű stb kinél hogy működik?
2010. aug. 5. 21:04
 1/5 anonim ***** válasza:
39%
Nem,Téged bevontak annak idején,s ha igen,gondolj bele milyen lelki sérülést okoz a gyereknek.Akár saját magát is hibáztathatja a ti dolgotok miatt.
2010. aug. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A körülményektől függ. Ha valamiért idegesebb vagyok,akkor okosabb megmondani a gyerekeknek,hogy most fáradt vagyok, felbosszantottak a munkahelyemen,mint rajtuk tölteni ki a rosszkedvemet. A gyerek úgy is észreveszi,ha valami nincsen rendben a szülővel! Természetesen a koruknak megfelelően.

Az anyagiakat pedig mindig megosztottam velük. Sokszor gmentünk vásárolni együtt. Ilyenkor megbeszéltük,hogy miért veszek meg valamit,mást pedig miért nem. Így tanulja meg,hogy a pénzt bekell osztani és később sem lesz követelőző.

Volt olyan eset,hogy nagyon akart valamit,amire nem volt pénzem. Leültem vele és kiszámoltuk,hogy az általa kért cucc mennyibe kerül,azon a pénzen pl. mennyi kenyeret tudok venni. Választhatott: megkapja a kért cuccot,de amíg az ára "le nem jár" nem eszik kenyeret. Mindig a kenyér mellett döntött,hisztizés nélkül.

2010. aug. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát persze,hogy megbeszéljük vele az ő szintjén!

Apa fáradt,azért volt mérgesebb az átlagnál,tudod sokat dolgozik értünk,de azt is tudod,hogy szeret.

Vagy ez vica-verza Apától,hogy Anya mindenről gondoskodik itthon,hogy minden rendben legyen,ha kér valamit akkor teljesítsétek,hogy jókedvűbb legyen.

Ezzel sztem semmi baj...

És bizony a pénzről is kell egy kis fogalmának lennie,hogy viszonyítási alapja legyen,se ne gondolja,hogy mi mindent megvehetünk,se azt ne gondolja,hogy szegények vagyunk.(az utóbbira már volt példa)

Ha valamit szeretne megvenni,én ahhoz viszonyítok neki,hogy Apa hány órát dolgozik érte.

2010. aug. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
utolsó vok,ja a köztünk lévő feszültséget soha nem szoktuk az orrára kötni.
2010. aug. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez attól is függ, hogy hány éves a gyerek. De valószínűleg nem, csak annyit mondanék, hogy most anya egy kicsit ideges, dühös... de nem rád, valami bánt, de mindjárt rendbe jövök. Oké?

De Vele úgyanúgy beszélnék, foglalkoznék.

2010. aug. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!