Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 napon belül a harmadik foga...

5 napon belül a harmadik foga esik ki? Normális ez a tempó?

Figyelt kérdés

Most lett 5 éves.

Amikor egy hete észrevettük, hogy nagyon mozog az egyik foga, megnézettük fogorvossal, hogy minden oké vele, mert kicsit korainak véltük. A hátsó 6-os maradandók még ki se nőttek.

Akkor mondták, hogy egyszerre 5 foga is mozog, de álmunkban se hittük, hogy ebből 3 tejfog 5 napon belül ki is esik.

A ti gyereketeknél milyen gyorsan potyogtak ki a fogak?



2020. okt. 17. 19:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudom h normális e. De nálunk kb olyan időközönként hullott ki, ahogy annó kinőttek.

Tehát az alsó metsző eset ki először, majd 1 hónap múlva a másik is.

Egyenlőre a többi nem is mozog.

Augusztusban töltötte az 5 évet.

Akkor esett ki az első

2020. okt. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen termeszetes :)

Nagyon kell ilyenkor figyelni, hogy a sebbe ne keruljon semmi, hogy elfertozodjon!

Meg ne sertse fogkefevel stb.

2020. okt. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azt hadd kérdezzem már meg, a fogváltás hogy kezdődött? Nekem 4,5 évesem van, de olyan, mintha nőne az új foga, mintha tolná ki az alsó metszőjét (de még nem látszik semmi, nem is mozog).
2020. okt. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%

Nálunk semmi jele nem volt. Már egy éve mindig előjött nála h "jajj mikor jön már a fogtündér!

Nézd szerintem már mozog a foga

m"

Látta hallotta az oviban a nagyobbaktól.

Ilyenkor mindig megkellett néznem, és elmondani neki, h "ez még nem mozog, türelem"

Aztán egy nap megint kezdődött a "nézd mozog a fogam"

Megnéztem, és TÉNYLEG.

Kb 1,5 hét múlva benne is maradt egy almában.

Már reggel (mert minden reggel ellenőriznem kellett 😄) szóltam neki h óvatosan egyen, mert már nagyon lötyögött, féltem h lenyeli. De kibírta, vigyázott rá 😊

Itthon esett ki végül

2020. okt. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Köszi szépen! :)
2020. okt. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Februárban volt 5 éves, áprilisban esett ki alul 2 foga, de néhány hét különbséggel. Közben észrevettem, hogy hátul már kinőtt plusz 4 maradandó. Azóta semmi
2020. okt. 18. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!