Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Terveink szerint mikor a...

Terveink szerint mikor a kisfiúnk másfél-2 éves lesz megszületik a kistesója, mire számítsunk?

Figyelt kérdés
Miből kell mégegyet venni, lehet e egy szobában altatni őket, a nagyobbik babánk nem fog e féltékenykedni vagy ebben a korban még nincs ilyen, minden érdekel amire számíthatunk!
2010. aug. 8. 22:21
 1/7 anonim ***** válasza:

ágy mindenképp kell a kicsinek és a nagy is kaphat lassan egy neki valót.

én nem altatnám egy szobában főleg nem az elején hacsak a nagy nem ragaszkodik hozzá.

nálunk a rácsos ágy majd a mi hálónkban lesz... - jövőre tervezzük a tesót akkor 3 éves lesz a lánykánk.-

ha az első gyerek téli volt és ő is majd őszi / téli baba lesz nem kell sok minden ruhanemü de ha nyári akkor a kezdő szett megváltozik hiszen pl. a bundazsák nem születéskor azonnal kell hanem fél éves korában ... ugye érted...


ha a nagy is megkapja a figyelmet akkor nem lesz féltékeny.


nálunk a lány miatt könnyebb lesz mert ő is pelenkázhatja majd a játékbabát mig én a kistesót - már játszottam a gondolattal hogy varrok neki játék pelenkát épp emiatt-

fiú is segithet ebben abban... biztos nem fogod kirekeszteni.


sajnos még csak elméleti szinten tudtam segiteni.

2010. aug. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk 2 éves, és 4 hónapos volt a nagyobbik, mikor érkezett a kicsi.

Egy szobába tettük őket, épp azért, hogy ne legyen abból gond, hogy a kicsi velünk van.

Ez nem okozott gondot, a nagy "vigyázott" a kicsire.

Nem hagytam sírni, soha nem ébresztette fel a nagyot.

Féltékenység így is volt, de kitartással, és főleg következetességgel túl lettünk rajta.

Abban az ágyban aludt a kicsi, amiben a nagyobbik, mert mire megszületett, átköltözött a mostani, "nagy " ágyba.

A nagyobbik nyári gyerkőc, és fiú, a kicsi lány , és téli.

De így sem vettünk pár rózsaszín ruginál, bodykánál többet. Meg sapka, sál, pár kiegészítő.

2010. aug. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

még mindig én...


eszembe jutott hogy kell majd egy akkora szekrény amiben elfér mindkét gyermek ruhája egyszerre. lehet polc is v. bármi de ezen ráérsz gondolkodni.


esetleg akkor kell nagyobb vásárlásra felkészülni ha ellenkező nemü lesz a tesó. de a korai kisbaba létet talán kislányként is kihúzhatja fiúsabb bodykban.. szóval az egész ráér.

tény hogy 2.gyereknek lényegesen kevesebbet kell vásárolni de ez is egyén és pénztárca függő mert el lehet verni 2. gyerekre is ugyanannyi pénzt mint az elsőre csak tök felesleges.


eldugulok..

2010. aug. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha csak terveitek szerint, akkor először várjátok ki, hogy mikor fogan meg egyáltalán a baba, mert ember tervez... A tartós cikkek, mint kiságy, babakocsi stb. nyilván örökölhetők, feltéve hogy a nagyobbiknak már nem kellenek. És ugye itt mindjárt nem mindegy, hogy másfél éves az a baba, vagy mondjuk két és fél, mert akkora jött össze a kistesó. A ruhák örökölhetősége meg elsősorban azon múlik, hogy milyen hónapban születik a baba. Hiába van egy nagy halom párhónaposra való nyári cucc, ha a második baba mondjuk télen születik.
2010. aug. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tapasztalatom szerint a féltékenység annál kevésbé téma, minél kisebb a korkülönbség. Ha másfél-két év, akkor szinte elenyésző, de persze más meg nehezebb, két pelenkás, alig beszélő gyerekkel. Nagyon klasszul, hamar összenőnek, emlékszem a két nagy (korkülönbség 20 hónap) már akkor együtt játszott, kergették egymást, amikor a kisebb még csak mászott, 7-8 hónaposan. :). Ugyanakkor a nagy már épített, kitartóbban játszott, időnként zavarta, h a kicsi rombol. Mi a gyerekszobára tettünk rácsot, a nagyobbik ott nyugodtan játszhatott, a kicsi meg a lakás többi részén cirkált.

4 gyerekem van, mindig tartottam az első időtől, hogyan lesz, amikor megszületik a baba.. Mindig jóval könnyebb volt, mint amire számítottam, mert a kisebbekkel pl sokkal könnyebb volt a nagy már meglévő napirendjéhez igazodni (evés, alvás, séta, hangoskodás... :)) És kb fél év múlva lett nehéz, amikor az aktuális baba már helyváltoztatásra volt képes, és ez a nagyo(ka)t sok mindenben zavarta. De erre jó megoldás, hogy nem a boldogan mászó babát, hanem a nagyokat kell "lezárni".


Hosszú lett...:)

2010. aug. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, még valami: nálunk a babák kb egyéves korukig velünk aludtak, hogy a (gyakori) éjszakai bömbölés és etetés ne zavarja a nagyo(ka)t. Amikor már szépen aludtak és egyébként is felnőttek a tesókhoz, akkor költöztettük össze őket. A negyedik gyerek kétéves koráig két szobában laktunk, úgyhogy nincsen lehetetlen! :) Most hatalmas a lakásunk, de még itt is sokáig volt egy közös hálójuk és egy közös játszószobájuk és ezt nagyon szerették. Bár ez már nem is tartozik a kérdéshez, csak én gondoltam tovább. :)
2010. aug. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. aug. 9. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!