Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi GYEDET fogok kapni, ha...

Mennyi GYEDET fogok kapni, ha jelenleg GYES-en vagyok az első babámmal, és mire megszületik a második baba éppen letelik a GYES? (bővebben lent! )

Figyelt kérdés

Első babámmal brutto 138 E Ft-os fizuval jöttem el! Akkor a maximum GYED-et kaptam!

Azt tanácsolták nekem, hogy GYES alatt menjek el 2-3 hét szabira, a terhesség vége felé, és akkor újra a maximumot fogom kapni! Igaz ez? Vagy mit kell tennem, hogy jó legyen?


2011. márc. 3. 00:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Az első babánál nekem bruttó 135ezer Ft volt a fizum. A második babó pedig a GYES lejárta előtt 6 nappal született. Tehát ugyanabban a szituban voltam mint te.

Én úgy csináltam, hogy a szülés várható időpontja előtt kb. 2 hónappal papíron "visszamentem" dolgozni, és kivettem az első gyerek mellett felgyülemlett szabadságaimat (ez kb. másfél hónap volt), a szülésig fennmaradó pár hetet pedig betegállományban voltam.

A GYED-em jelenleg nettó 67.500 Ft (kerekítve). A TGYÁS összegére már nem emlékszem pontosan, de 70ezer Ft fölött volt valamivel.

Azt azért el kell mondjam, hogy az első GYES alatt nekem emelte a munkahelyem a fizetésemet (inflációkövető emelés), így mire a második babát szültem 155ezer Ft bruttó volt a fizum. Ez nem tudom, hogy számított-e, a második GYED kiszámításánál, mert úgy tudom ilyenkor is az első szüléskor fennálló fizetést veszik figyelembe.

2011. márc. 3. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha 138 ezer bruttó a béred, akkor nem fogod a maximumot kapni, mert a gyed maximuma 156 ezer bruttónál kezdődik.


Viszont valóban vedd ki a szabikat, hogy tudjanak bérjövedelemből számolni, mert ha nincs semmilyen bérezett napod, és a gyes végén szülsz, akkor nem a béred lesz a tgyás-gyed alap, hanem a a minimálbér.


A béremeléseket figyelembe veszik a számításnál, ha gyed alatt szülsz, akkor azért mert a szerződés szerinti béred az alap (amit már emeltek), ha meg kiveszed a szabikat, akkor azért veszik figyelembe, mert akkor meg a szabi alatt kapott értelemszerűen már emelésekkel magasabb bér lesz az alap.

2011. márc. 3. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A GYED maximuma bruttó 109.200,- Ft (a min. bér kétszeresének 70%-a). Még ha a 138 ezerrel számolunk, akkor is max.-ot fogsz kapni. A TGyás-od lesz kevesebb (az előzőhöz képest)ha gyes-ről mész szülni, mert azt hiszem ilyen esetben az is maximalizálva van.
2011. márc. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, butaságot írtál. 138 ezerrel ugyan hogy kaphatna maximális gyedet?

A bruttó 138 ezernek a 70%-a szerintem 96600Ft, vagyis nem 109200.

Kicsit kevered a dolgokat, mert a gyed valóban a min. bér kétszeresének 70%-a, de minimálbér kétszerese nem 138 ezer forint, hanem 156 ezer!

Számolj kérlek, mielőtt félretájékoztatsz:(

2011. márc. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Utolsónak van igaza, ő szakértő is:)
2011. márc. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, sokat segített! :)
2011. márc. 4. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!