Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem örül az anyjának 2...

Miért nem örül az anyjának 2 nap távollét után a 13 hónapos kisfia?

Figyelt kérdés

A kisfiam 13 hónapos, lassan 14. Először utaztam el 2 napra és az apjával volt és a nagyszülőkkel itthon. Jól elvoltak, mint mindig. Apás is már a gyerek, úgy látom.

De mikor megérkeztem és bementem ahol játszott társaságba, háttal ült. Megfordult amúgy is mosolyogva, rámnézett és visszafordult játszani...

Kértem hogy jöjjön, itt vagyok, de semmi.

Aztán mikor felvettem, semmi öröm, csak mutogatott ezt-azt mint atlagba szokott. Letettem a földre és ki akart menni a szobából, sírt hogy nyissam ki az ajtót és ment vissza játszani...

Soha ilyen még nem volt, nem érdeklem azóta se nagyon, hamarabb követel, ordít.

Apjának 2 nap távollét után leesett neki hogy nem volt mellette, napokig nem lehetett kivenni az öléből.

Soha nem bántottam, gyakorlatilag végig mellette vagyok és sokat játszunk, csak akkor van házimunka ha alszik. Nem tudom, miért nem szeret, azóta egyszer már meg is ütött és már egyáltalán nem figyel fel ha rászólok mikor valami veszélyeset vagy tilosat készül csinálni.

Sokáig lesz még ez? Elmúlik?

Ki mit tapasztalt?



2020. okt. 19. 15:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Minket a 1,5 éves le se' szart mikor 3 napig a mamával volt...

Később a 2. is ennyi idős volt mikor műtöttek és nem látott napokig, pedig ő szopizott is még

2020. okt. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
64%

Most jobb lenne ha a gyermeked ki lenne borulva, hogy nem látott 2 napig?

10 napot voltam kórházban nem rég. A 2.5 és a 5.5 évesem ki van fordulva magából úgy megviselte őket. 🤷‍♀️

2020. okt. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyelőre érdekli a nagy világ. Nem vedd magadra, biztos szeret.
2020. okt. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%
Megsértődött, velem ugyanez volt, pár napig volt ilyen.
2020. okt. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Így mutatja, h. megviselte a dolog. Rendeződni fog pár nap múlva.
2020. okt. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kollegám mesélte, ő apuka, hogy mikor céges útra ment és hazaért a kislánya nem engedte hogy esti mesét mondjon neki. Pedig korábban mindig ő mondta. Megsértődött.
2020. okt. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Büntet amiért magára hagytad két napra.
2020. okt. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

15 hónaposan 2 nap távollét után a fiam mikor meglátott elsírta magát és én nem is tudtam megvígasztalni, csak apósom. (Ők hozták őt haza.) Ezután vagy 2 napig teljesen figyelmen kívül hagyott.


5 éves most, nyáron is voltak nagyszülőknél, miután hazajött az árnyékom lett pár napig, állandóan ölelgetett stb. Szóval az ilyen 1 éves kor körüli reakcióból sokat nem lehet kivenni, ne vedd magadra.

2020. okt. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

#2 hozzászóló

Szinte furcsa is lenne, ha nem lenne egy savanyú, magyarosan kötekedő hozzászólás minden kérdés alatt 😀

Felfoghatod a kérdést, ha fel akarnád. Nem akarom, hogy úgy kilegyenek fordulva, mint a tieid annyi távollét után. De anyaként talán picit átérezheted.

Az embernek egy kis öröm, ujjongas, ragaszkodás jólesne első 2 napos távollét után.

Nem is értem hogy a ti helyzeteteket miért vetíted rá az én helyzetemre, nem azt a vegletet kérdeztem, ami nálatok van.

Az bántott amit fentebb írtam, a figyelmen kívül hagyas és az érzéketlen fogadtatás.

2020. okt. 20. 11:53
 10/14 A kérdező kommentje:

Többiek

Köszönöm a gyors válaszokat. Kicsit megnyugtatott, hogy nem a kötődés és érzelmi világában van zavar vagy baj.

Csak a kérdés, anyát miért bünteti, míg apát nem.

Remélem hamar megvaltozik ez, mert ha máskor is ilyen lesz, az nagyon fájna.

2020. okt. 20. 11:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!