Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányom 13 hónapos, és hát...

Zsiroka kérdése:

Kislányom 13 hónapos, és hát rossz mint a bűn, de ezzel nem is lenne baj. Viszont bizonyos helyzetekben nem tudom mit tegyek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Amikor valamit "nem szabad", szólok, egyszer, tízszer ötvenszer, de ugyanúgy csinálja tovább. A lakás nagy része már "bababiztos", de azért vannak még csatáink. A kezére ütni nem szeretnék. Látom, hogy ÉRTI amit mondok, néz és közben csinálja tovább. Megőrjít. A fontos dolgokat azért betartja, pl. megmutattam neki a cserépkályha milyen meleg (mikor még nem volt túl forró) és azóta közelít hozzá, és mutatja a kezével, hogy nem szabad. Tippeket várnék gyakorlottabb anyukáktól:) Köszönöm szépen!

2013. nov. 4. 07:23
 1/5 anonim ***** válasza:
41%
Kezdi feszegetni a határokat, ez teljesen normális. Ilyenkor a figyelemelterelés a legjobb módszer, kínálj fel valamilyen más játékot ami érdekes. Célszerű, ha nem az összes játék van mindig előtte, felét elrakni, aztán cserélni, mert minden baba egy idő után ráun ami előtte van.
2013. nov. 4. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%

Hát a következő jó páréved a következetességről fog szólni!! :) Ha mindig következetes vagy, akkor idővel könnyebb lesz..de ne feledd, addig még hátra van egy dackorszak!!!Akkor is muszáj lesz betartatni a szabályokat, hiába csap a kisember óriási patáliát! :)

Nekem egy lassan 3 éves kislányom van, és egy 11 hónapos kisfiam.Mind a kettő hihetetlen kis akaratgép.A lányom már nagyjából kezelhető, de azért nem egyszerű vele..a fiammal meg kezdődnek azok a dolgok, amit leírtál.

Amit az első ír az nagyon jó..ilyen korban még simán ellehet terelni a figyelmét mással.Viszont ha ilyen veszélyes dolgok vannak a lakásban mint forró kályha, akkor nagyon de tényleg nagyon figyelj rá..mert sajnos a kíváncsiság ebben a korban nagyon veszélyes.Tudom mert a családban is eljátszották ezt a kályhás dolgot..mutatták az unokaöcsémnek hogy zsizsi-s, forró..jujj-jujj..aztán még is valahogy átakarta ölelni...a vége az lett, hogy ha melege van az arcán a mai napig piros folt lesz..úgy megégette szegény!! :(

A játékcserélgetést is a mai napig alkalmazom..csak a "fő" játékok vannak elől folyton, a többit cserélhetem hogy változatos legyen..arról nem is beszélve, hogy ha minden ki lenne pakolva, akkor nem tudnánk végig menni a lakáson...

2013. nov. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
Még csak 13 hónapos, ne várj csodákat tőle, még nem érti hogy mért nem szabad. Az odébb lesz hogy szót fogad.
2013. nov. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem elég, ha szólsz. Először szólj rá határozottan, de normál hangerővel. Ha nem áll le, szólj rá erőteljesebben, és ha ez sem használ, fogd meg a kezét és vezesd el onnan, és ekkor tereld másra a figyelmét. Önmagában a figyelemelterelés szerintem kevés akkor, ha az otthonotokban valamitől távol akarod tartani. Nem lesz rögtön eredmény, de pár alkalom után megtanulja. Ha pedig veszélyes dolgot akar csinálni, rögtön húzd el onnan, és pár szóval mondd meg neki azt is, miért nem szabad (pl. ne fogd meg, a sütő forró!). Én vészhelyzetben rá is kiabálok a 14 hónaposomra, már tudja, hogy ez mit jelent, és abba is hagyja, amit csinált. Még sosem csaptam a kezére, sem máshova.
2013. nov. 5. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, próbálkozom. Most az a legújabb, hogy elindul a lépcsőn felfele, még csak nem is a lába elé néz, hanem engem folyamatosan, hogy hogy reagálok...:)

De azért imádnivaló. Mindenkinek köszi mégegyszer!

2013. nov. 6. 06:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!