Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ovi után hogy telik a délutáno...

Ovi után hogy telik a délutánotok ovis gyerekkel?

Figyelt kérdés
Fél 4 körül szoktam érte menni, 4-re már itthon vagyunk. Elég lassan telik az idő míg vacsora és fürdés lesz. Gyurmázunk, festünk stb.de már unja, egyre többet néz mesét. Ha jobb idő van játszótéren megállunk hazafelé. Faluban lakunk így nincs sok lehetőség.

2020. okt. 19. 17:21
 1/8 anonim ***** válasza:
57%

Mi általában feljövünk (panelban lakunk), és lepakolunk. Utána vagy visszamegyünk a játszótérre, vagy fent maradunk és bekapcsolom a lányomnak a zenét. Ő táncol, énekel a mikrofonját fogva :). 4.5 éves.

Alma zenekart hallgat és Vidám Manókat.

2020. okt. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

Legó, mesélés, kirakó, társas a mindennapi. Néha diavetítőzünk vagy sütünk együtt. Elő szoktam ásni egy-egy olyan játékot, ami rég volt, pl golyópálya, autóinak parkolóház. Nálunk heti kétszer van ovitorna is.

És persze hazafelé bevásárolunk, sétálunk, ha jó az idő, kint maradunk.

Festeni, rajzolni én is szeretek, de a kisfiam sajnos annyira nem.

2020. okt. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%

Nekünk jelenleg káosz az életünk. A nagytesó iskolás lett, felborult a megszokott napirendünk.

16:30kor engedik ki a suliból így a kistesóval várjuk.

Ha külön órája foglalkozása van akkor megvárjuk a folyosón. (Csodálatos 4.5 évessel aki már akkor hulla fáradt)

Jobb esetben 19:30ra hazaesünk, evés, fürdés kicsi mesélés és alszik is. 21:00körül. A naggyal az apja tanul.

A legrosszabb, hogy a nagynak teljesen kiesik a játék, a szabadidő. A kisebb meg szenved mert ő sem tud úgy játszani.

2020. okt. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én azt mondom élvezd ki, hogy lassam telik az idő estig :) sajnos mióta iskolások, 4 után érünk haza, kb 1 órát tudnak szabadon játszani, aztán olvasás gyakorlás, esetleg egy-egy elmaradt feladat vagy szám gyakorlása (amit egyébként szívesen csinálnak), utána meg már vacsora, fürdés, fekvés.

Ovi után (igaz több idő volt, mert nem 4- ig kellett ott maradni) mindig volt mindenre kényelmesen idő, hát én visszasírom, gyakorlatilag alig tudunk játszani.

2020. okt. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Offolom a kérdést, bocsánat, de olvasom, hogy suli után még tabulni kell a naggyal. De miért? Egész napos suli van, nincs idő bent a suliban megírni a leckét, gyakorolni az olvasást, írást, matekot? Az én fiam másodikos, most még egyáltalán nem hoz haza tanulnivalót. Mindent megcsinálnak bent, sőt, gyakorolnak a napközis tanítóval kinek mire van szüksége. Ez így jó. Itthon sosincs tanulás, gyakorlás, max. hétvégén szoktam megkérni, hogy a közös meseolvasáskor olvasson nekünk néhány bekezdést.
2020. okt. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi ovi után uzsonnázunk, aztán önálló játék, utána együtt is játszunk, elsétálunk v biciklizünk valahova. Utána amíg főzöm a vacsit, addig megint egyedül játszik. 7 körül fürdés, vacsora, egy rövid mesenézés vagy olvasás, fogmosás és alvás. heti 1 alkalommal messzebbre is elmegyünk, állatkert, vonatozás, erdő, rokonok...
2020. okt. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azoktól kérdezem akik ovi után nonstop programba vannak a gyerekkel dolgoznak délelőtt? Mikor főznek meg és takarítanak ki? Esetleg az udvart mikor teszik rendbe? Oviig én dolgozom utána hazaesünk és azt se tudom mihez fogjak... komolyan érdekel. Nekem elunja a közös főzést is, nek haladok semmit. Kb fél 5 re érünk haza és 8 kor már fürdés. 3 és fél óra van mindenre.
2020. okt. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Dolgozom, igen. Nem tudom, rám értetted-e, de nem vagyok nonstop programban, minden nap kb 1 órát játszunk ovi után intenzíven. Utána nekem is van dolgom, szokott egyedül is játszani, illetve az apjával is. De mivel a kérdező inkább ötleteket várt, mit tudnának játszani, erre nem tértem ki.
2020. okt. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!