Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idősen értette már meg...

Mennyi idősen értette már meg a gyereked, hogy a tetteinek következménye van?

Figyelt kérdés
Pl, ha nem hagyja, hogy felöltöztessem, nem megyünk a játszóra. Ha leveszi a sapkát, hazamegyünk. Ha kitépi a kezét a kezemből és elfut, nem sétálhat, hanem beteszem a babakocsiba. Ha nem eszi meg az ebédet, nem kap mást uzsonnáig és éhes lesz. Stb. Mennyi idősen hatottak rá ezek a szankciók?
2020. okt. 21. 16:32
 1/7 anonim ***** válasza:
33%
7 évesemre sem hatnak, de még a fordítottja sem, a jutalmazásra is magasról tesz
2020. okt. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
2 és fél éves kortól kb.
2020. okt. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%
3 éves lányomnál nem tudom eldönteni. Az 5 éves fiam már tisztában van vele szerintem, legalábbis tudomásul veszi.
2020. okt. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
23%
Nálunk nincsenek ilyen következmények, vagyis amiket te soroltál, azok biztosan nem. Én abban hiszek, hogy mindent elmagyarázok, hogy mit miért kérek és ezzel igazából meggyőzőm. Amíg képtelen volt ezek megértésére, addig nem bűntettem azokkal, amiket mondtál (most sem!) Az meg, hogy ne kapjon enni amikor éhes, hát nem tudom... én is van, hogy pontban akkor nem vagyok éhes, amikor kész a kaja. És akkor mi van? Miért kellene MINDIG pont akkor éhesnek lennie, amikor én elé teszem? Nem is értem az ilyet még felnőttként sem, nemhogy gyerekként... 🤦‍♀️
2020. okt. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
94%
Elhisszük, hogy te ilyen fantasztikus anya vagy, de nem ez volt a kérdés 4-es.
2020. okt. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Gyerekfüggő, kell hozzá az idegrendszeri érettség is. A fiam 4 éves kora körül jött rá, hogy az engedetlenség következményeivel nem jár jól (pl éhesen lefeküdni, visszapakolni mindent a boltban és hazamenni hisztizés miatt, stb.). Borzasztó nehéz volt következetesnek lenni, de megérte, mostmár veszi az adást.

A hugi már másfél évesen felfogta, hogy amit elé rakok azt kell enni, ha ágyba fektetem, akkor aludni kell, és gumivitamin is csak akkor jár, ha szépen összepakol.( Nyilván nála már tapasztaltabb voltam, és mivel lány, könnyebb volt kezelni az ellenállást.)

2020. okt. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az agyi érési folyamat nem teszi lehetővé 6 éves kor előtt (impulzív viselkedés jellemző és tilos ingerelni erőteljes fegyelmezéssel az önkontrollért felelős agykérget), hogy kellő tudatossággal értse a gyermek a következmnyeket általában, bár természetesen a fejlődésük fokozatos és folyamatos, tehát az óvodás is felfog ebből egysmást.


De ez függ a szülei általi nevelés módjától is, attól is, hogy középsúlyos fogyatékkal él-e a gyermek, vagy sem, és függ a temperamentumától például.


Az iméntiek függvényében egyénileg eltérő életkorban a kisiskolás korra alakulHAT ki. Ha addigra se, akkor nevelési probléma állhat a háttérben, és/vagy trauma, és/vagy szorongás, és/vagy sni, és/vagy középsúlyos fogyaték (az utóbbi eset igen ritka, ezrelék%-os nagyságrendű).

2020. okt. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!