Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nincs mostanában "normál...

Miért nincs mostanában "normális" széklete a 2,5 éves kislányomnak?

Figyelt kérdés

Kb 1 hete tart már hogy a kislányomnak bogyós széklete van.

Úgy kezdődött hogy volt 2 nap amikor "alig evett " nem volt az a nyugodt étkezés és ekkor tény hogy sokszor evett piciket de nem annyit mint szokott. De azóta mindem olyan mint előtte.

Sajnos elkezdett bogyós széklete lenni, kemény nehezen jött is neki, fáj. Inni adtam neki többet, tea kakaó rostos joghurt tej víz szilva szőlő lekvár mindent próbáltam. Laevolac szirupot is kapott mikor egész nap semmi nem volt, de ettől se lett csak picit több bogyó.

Doktornő azt javasolta hogy rostos és szilvalekvar.

De semmi se hat.

Glicerines kúpot nem adtam még neki. Viszont arra is gondoltam, hogy a fájdalom miatt tartogatja és ezért lesz ilyen kemény és talán a kúp segítene neki h kijöjjön, csak nem tudom hasmenést kap e tőle.

Úgy aggódom érte mert szegény szenved minden egyes kakilás alkalmával.

Valakinek volt hasonló? Mit javasoltok? Mitől van ez?

Köszönöm!


2020. okt. 25. 21:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Kúp mielőbb.

Utána pedig folytatni ezt az étkeztetést, amit most csinálsz nagyon sokáig, amíg el nem felejti, hogy a kakilás fáj. Most ha még sérül is a kinyomásnál, akkor az napokig fájni fog akkor is, ha puha a végtermék.

Jó esetben ez csak hónapok lesznek, nálunk évek voltak. Találjátok meg azt az ételt, ami székletet csinál neki (nálunk a kefír ilyen) és lazítani a bélsár állagát. Útifű mag héjat is használj, kell pár nap, amíg leér, de utána eredményes (amikor ennyire visszatartja akkor 5-7 nap is lehet, mire a megevett cucc leér, addig látványos hatást nem lehet várni - nálunk a kefír a kivétel, az azonnal megmozgatja a dolgokat).

2020. okt. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Mert volt neki folyamatosan minden nap egy egy bogyó vagy nagyobb is de mind kemény.

Köszönöm a tippet, a kefirt ki fogom próbálni!!

2020. okt. 25. 22:00
 3/3 anonim ***** válasza:

A kakilás nálunk is sláger téma. :/

Zabkását érdemes lehet adni, nálunk nagyon jó és a rostos gyümölcslevek is. Ilyenkor ne egy pohárral adj, akar igyon meg egy egész dobozzal. Tudom sok benne a cukor, ami nem jó, de én már úgy vagyok vele inkabb ez, mint az ökölnyi kaki 5-6 naponta. :(

2020. okt. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!