Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Étvágytalan a gyerekem....

Étvágytalan a gyerekem. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

2hónapja tart ez az állapot a 3éves lányomnál.

Reggelire talán egy falat, de annak az egyfalatnak a felét is kiköpi.

Tízórai semmi

Ebéd hiába a kedvenceit főzöm akkor se semmi

Se napközben semmi

Se vacsora.. Szó szerint semmi..

Azért húztam 2hónapig ezt az egészet, mert az elején azt hittem hogy azért van, mert inni általában teát, vagy szörpöt, esetleg gyümölcslevet kap és elveszi az étvágyát. Vagy esetleg azért mert elnassol naponta joghurtot, csokit, almát ilyesmit.. De nem így van, mert próbáltam nagyon "kiéheztetni" nem kapott mást csak vizet és semmi édességet nem engedtem de akkor sem evett a főételekből.


Mostanra oda jutottunk hogy 2napja sárga a széklete és ez nagyon megijeszt.

Reggel az lesz az első hogy hívom a gyerek orvost de addig valaki tudna mondani pár megnyugtató szót? Persze csak ha szerintetek nincs nagy baj..



2020. nov. 4. 22:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Sok gyereknek előfordul hogy egyszer felrenyelnek valamit, es utana keptelenek enni, akkora stesszt okoz nekik ez, hogy felnek hogy megfulladnak a szilard dolgoktol. Ebben az esetben gyerek pszichologus es fokozatos vissza szoktatas johet szoba, addig is mindent puresiteni kell (csirkemell, zoldsegek, gyumolcsok, hogy ehen ne vesszen).

De ez csak egy ok lehet. Biztosat gyerekorvos vizsgalat utan tud mondani. Lehetseges hogy pszichológiai eredetű a dolog.

2020. nov. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kétlem hogy félre nyelt volna bármit, hisz a nap 24órájában vele vagyok, én etetem-itatom tehát ez lehetetlen.

Viszont a kisasszonytól tiltva van 2nasi.. Az egyik a csipsz a másik a mindenféle magvak, szárított gyümölcsök..

Igen tudom hogy az utóbbi egészséges hisz mandula, mogyoró, dió, kesudió és akkor aszalt gyümölcsök stb.. Oda van ezekért és kétpofára tömné élete végéig..

Csakhogy ezektől a széklete bogyós lesz ez viszont már nem jó...

Ugy gondolom hogy ez nálla inkább ez a "csak azt eszek ami épp a fogamhoz való" és ezért annyira nem aggódok az evés miatt, de most ez a sárga színű széklet nagyon megijesztett.. Ezért kell azonnal cselekedtem.

2020. nov. 4. 23:38
 3/4 anonim ***** válasza:

A szárított gyümölcs egészséges, a magvak szintén, de azt egy 2 évesnek biztosan nem adnék egészben.

Sok gyerek nem eszik, az enyém sem, el kell viselni.

2020. nov. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem annyira egészben vannak azok.. Ilyen kisebb tasakokban lehet kapni összeválogatva, mint a diákcsemege.
2020. nov. 5. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!