Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mast is ennyire lefaraszt egy...

Mast is ennyire lefaraszt egy tobb (kis)gyerekes csalad ellatasa?

Figyelt kérdés
Most elsosorban a fozesre gondolok. 6an vagyunk, 4 10 ev alatti gyerekkel. Ugy telnek a hetvegek, hogy allandoan fozok. Erre vasarolok, elkeszitem, megesszuk, rendet teszek, es jon az ujabb etkezes. Nagyszulok nincsennek, szoval az nem opcio, hogy naluk egyunk neha, a rendeles es az etterem anyagilag nem fer bele. Ferjem van, hogy hetvegen is dolgozik, ha nem, akkor jatszik a gyerekekkel vagy a haz koruli ferfi melot csinalja, mert abbol is van boven. Akik szinten csak magatokra szamithattok titekez is ennyire leterhel a csalad allando etetese?
2020. nov. 7. 21:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
91%

Nekem is 4 gyerekem van, 5.5 év van a legkisebb és a legnagyobb között. Nagy adagokat főzök, elég 2 napra, ha úgy adodik, le is fagyasztok 1-2 adagot. Nálunk szigorúan egyszerre eszik mindenki, ezt szokták meg kicsi koruktol kezdve. Nekem sincs segítségem, a férjemmel ketten végzünk mindent. Az ételrendelés szintén nem játszik nálunk, amennyi kaja elfogy, annyit képtelenség lenne rendelni. Én nagyon szeretek főzni. A gyerekeknek kicsi koruk ota be kell segíteniük: terítenek, elrakják a szennyes edényt, berakodnak a hűtőbe (persze csak az egyszerűbb dolgokat), felseprik a morzsákat, kirázzák az asztalterítőt.

Szerintem probáld meg te is bevonni őket amibe csak lehet!

2020. nov. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi csak öten vagyunk. Alapesetben csak magamra főzök hét közben, a többiek esznek ebédet. Hétvégén kell ötünkre.

Aztán jött a tavaszi karantén. Egy idő után azt éreztem, megmakkanok, hogy minden áldott nap főznöm kell, ráadásul olyat, amit mindenki megeszik, és annyit nem tudok, hogy másnapra is maradjon mindenkinek. Rohadt fárasztó volt.

2020. nov. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Hetkoznap en is magamra es a ferjemre fozok elsosorban, de ha eppen olyan az etel termeszetesen kapnak meleget vacsira a gyerekek, de siman eszunk hideget vagy melegszendot, hotdogot stb. is vacsira. Hetvegen nagyobb adagot szoktam a levesbol mindig 2 napig tudunk enni es a masodikbol is ugy terveztem pl. ma foztem porkoltet nokedlivel, ebbol ok holnap is tudunk enni, kedden meg lesz nekunk belole szekelykaposzta. Vagy ha meg marad fozelekfeltet. A leves a tegnapi volt, ez ma elfogyott.
2020. nov. 8. 12:40
 14/15 anonim ***** válasza:
80%
Nyilván attól is függ, hogy hány órát dolgozol mellette. Ha heti 40 órában dolgozol és még hétvégén is robotolsz egész nap, akkor nem csoda, ha kivagy.
2020. nov. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

[link]


Nekem sokat segített ez az oldal.


Illetve, ha van meleg kaja, nem kell azt adni nekik vacsira is. Szoktasd rá őket, hogy a vacsora mindig hideg. Így marad másnapra is meleg étel.


Ami még nekem segített, hogy lehet kelt tésztát is enni ebédre. Pl egy töltött kenyér, egyszerű elkészíteni, és hatalmas adag. Ha duplázol két napra is elég.

2020. nov. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!