Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mast is ennyire lefaraszt egy...

Mast is ennyire lefaraszt egy tobb (kis)gyerekes csalad ellatasa?

Figyelt kérdés
Most elsosorban a fozesre gondolok. 6an vagyunk, 4 10 ev alatti gyerekkel. Ugy telnek a hetvegek, hogy allandoan fozok. Erre vasarolok, elkeszitem, megesszuk, rendet teszek, es jon az ujabb etkezes. Nagyszulok nincsennek, szoval az nem opcio, hogy naluk egyunk neha, a rendeles es az etterem anyagilag nem fer bele. Ferjem van, hogy hetvegen is dolgozik, ha nem, akkor jatszik a gyerekekkel vagy a haz koruli ferfi melot csinalja, mert abbol is van boven. Akik szinten csak magatokra szamithattok titekez is ennyire leterhel a csalad allando etetese?
2020. nov. 7. 21:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

igen. próbálj egyszerű kajákat készíteni, nem kell túlbonyolítani. főzz előre és tedd a mélyhűtőbe. és a gyerekek is segíthetnek.

a mosogatógép egy áldás lenne nálatok

2020. nov. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Pont ez az. Van mosogatogepunk, napi 3szor megy atlagba. A kajakat is probalom egyszerure venni, de meg igy is piszok sok idot es energiat felemeszt.
2020. nov. 7. 21:36
 3/15 anonim ***** válasza:
54%
A gyerekek nem segítenek? Krumplit pucolni már egy hatéves is tud, sütit pl. gyerekként imádtam csinálni... Mondjuk egy komplett menüt nem kell rájuk hagyni, de hagy segítsenek.
2020. nov. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
67%
Én úgy csinálom, hogy a hét felében kaját rendelünk.
2020. nov. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
12%
3 egyébként vacsira egy rántottát pirítóssal egy 6 éves már össze tud ütni. Nyilván nem minden nap meg azért kell felügyelni, de mégis.
2020. nov. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
52%
Persze, 6 főre nagyon fárasztó főzni, már csak ezért sem vállalnék 4 gyereket, rendelni már nem érdemes ennyi embernek. Esetleg az jutott eszembe, hogy gyerekkoromban ételhordoban hoztunk haza ebédet egy általános iskolából, nem tudom pénzbe került-e, hátha van most is ilyen lehetőség.
2020. nov. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
20%
Fu en nagyon utalom ha valaki ezt kerdezi amit most en fogomk, de oszinten kivancsi vagyok a valaszodra (ha valaszolsz) mindenfele hatso szandek nelkul. Miert vallaltal 4 gyereket kis korkulonbseggel? Az utolso ketto becsuszott es nem akartatok elvetetni? Vagy ikrek lettek? A mai vilagban 0 segitseggel emberfeletti munka lehet, minden tiszteletem. Tenyleg erdekelne miert? Nekem egy van de az is marha nehez nemhogy 4. Amikor vallaltatok pl a ferjed meg nem dolgozott hetvegen? Hogy a kerdesre is valaszoljak Igen engem tuti lefarasztana. Egyutterzek veled bar sokat nem szamit, en egy gyerek mellett is fagyasztok le kajat.
2020. nov. 8. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

És ha egyszerre több napra főznél? Előre lehet nyugodtan 2 napra, illetve az is megoldás, ha előre a mélyhűtőbe elraksz kész, félkész dolgokat, amiket nagyjából csak melegíteni kell, de biztosan feleannyi munkád van vele, mintha előről kezdenéd. A nagyobb gyerekek nyugodtan bepakolhatják helyetted a mosogatógépet, te ahhoz maximum addig kellesz, amíg meg nem tanulnak logikusan pakolni. És amit fentebb írtak, az előkészítésbe is nyugodtan be lehet őket vonni.


Írod, hogy alig végzel az előző étkezés eltakarításával, már jön a következő. Nekem ebből az jön le, mintha nem egyszer ennétek egy nap főtt ételt. Ha rendesen megebédeltetek, akkor vacsira mit esztek? Egy szendvicset egy 6-7 tud magának kenni, a férjed sem mozgássérült, ha hazaér, nyugodtan kiszolgálhatja magát.

2020. nov. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
27%
Mindenki annyit kellett volna vállaljon, amennyit bír. Ez van.
2020. nov. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
81%

Nekem csak két gyerekem van, de én is nagy teherként élem meg ezt a részét a dolognak, mert egyszerűen utálok főzni. Rühellem ezt a napi szinten, kötelezően legyen időre kaja dolgot, de borzasztóan. Eleve már az egy szenvedés, mire megszülöm, hogy mi legyen a kaja, a délelőtt felét meg lehet elcseszni a kotyvasztással. Igyekszem minél egyszerűbb kajákban gondolkodni, de ugye változatosnak is kéne lenniük, meg olyannak, amit a gyerekek is megesznek. De én egy nap egyszer főzök csak, és ugyanaz van vacsira is, ami az ebéd volt. Sőt, ha marad másnapra, akkor egy nap főzést megúsztam. Illetve ha a férjem itthon van, ő főz, mert ő nem utálja. Nagyjából így próbálok kisebb nyűgöt csinálni belőle.

Amit neked javasolnék, hogy kétnaponta főzz nagy adagot, ami másnapra is elég lesz, és akkor nem kell minden nap kínlódni ezzel. Ha esetleg olyan probléma van ezzel, hogy valaki nem óhajtja megenni ugyanazt a kaját másnap, akkor az illető főzzön magának, vagy egyen szendvicset. Azért nehogymár.

2020. nov. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!