Beszédprobléma?

Figyelt kérdés
3 éves múlt 1 hónappal a gyermekünk.Mikor beindult a beszéde viszonylag szépen ejtette a szavakat.Mióta mondatokban beszél, azóta a zöme magánhangzót nem mondja szépen.Néha nem is érteni amit mond.Pld a papát szépen mondja papának(p betűvel) de ha már papagájt kell mondani az inkább fafagáj vagy valami ilyesmi.Kell ezzel most kezdeni valamit? Sok ilyen szó van.Kicsit zavar is, főleg hogy az elején viszonylag tisztán ejtett mindent.
2020. dec. 14. 13:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem baj, 5 éves kortól foglalkoznak vele, elvileg felmérik az óvodában.
2020. dec. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%

Négy éves, enyém is idéntől (középsős csoport), jár logopédiára.

Neki az F illetve az Sz-S betűkkel van problémája, hogy még mindig kihallani a H betűs hangzást helyettük kicsit, de már sokat fejlődött.

2020. dec. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem mássalhangzót akartál írni? A p az nem magánhangzó.


Amúgy lehet, csak valami ideiglenes dolog.

2020. dec. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%

Jártunk korai fejlesztésre fél évet. Ott azt mondták ez 3évesen életkori sajátosság.

5éves kortól foglalkozik vele logopédus.

És ahogy írták is, az oviban felmérik.

2020. dec. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igazad van utolsó pedig az éjjel egész jól aludtam😂😂

Viszont remélem ideiglenes.

Nem tudom az számít e, hogy kb 5 hónapja beszél csak.Elotte elvolt pár szóval.

2020. dec. 14. 15:23
 6/8 anonim ***** válasza:
80%
Érdemes logopédushoz vinni, akár magánba. (Jó, lehetőleg a vírushelyzet után, de ne nagyon halogassátok.) Nehéz lesz neki később korrigálni, ha most nem úgy rögzül. A logopédiai foglalkozások nagyon élvezetesek szoktak lenni a gyerekeknek, és bajt nem csinál, az biztos.
2020. dec. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
80%

Nem fizessen senki azért a korai fejlesztésnek, hogy feleslegesen terápiát kapjon. Többet árt, mint használ az indokolatlan terápia.

A korai fejlesztés, akár lolgopédia, hasznos, HA van értelme.


Szakmai tapasztalatból mondom, hogy szerencsére az az eljárás a helyes, ami többségében jellemző a logopédusokra: 3-4 évesen felmérik, és 5 éves kortól kezelik A VALÓBAN KEZELENDŐ gyermekeket (játékos beszédterápia). Nem előbb.


A kapkodás távútra vezet. A túlaggódása a szóülőknek sajnos kapkodáshoz, így károkozáshoz vezet a gyermekükre nézve, holott nyilván az ellentétét szeretnék.


MINDENNEK MEG VAN A MAGA IDEJE. Épp olyan, mint a mezőgazdaságban a gyorstermesztés kára, mennyiségi szempont a minúősgi felett, ami nyilván káros.


Teljesen rendben levő, hoyg az egyik 3-4 éves gyermek még selypít, a másik pösze, a harmadik meg egész szép kiejtéssel beszél már.

Tök mindegy.

Öt évesen szinte minden esetben úgyanolyan szép a kiejtése mindnek.


(Tehát relatíve ritka a négy éves kor FELETTI beszédhiba!

Az "R" hangzó viszont speciális eset, aminek a hibás ejtése semmiféle beszédbroblémát nem jelent 5, 5 és fél éves korig, 5 évesen a logopédus felméri és eldönti, vár-e még az R hangzó korrigálásával, vagy már fejleszti-e az 5 évest ebben a vonatkozásban. És más ejtésprobléma vonatkozásban is, ha szükséges.)


Teljesen természetes, életkori sajátosság tehát a nem tiszta ejtés, öt éves kor előtt. Akkor is, ha lassan változik bizonyos hónapokban a vonatkozó érési folyamat. Ugyanis van, amikor hirtelen változik az adott készség, képesség, főleg a beszédérés tekintetvében.

2020. dec. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
3 és fél éves a fiam, egy éve kezdett beszélni. Tisztán beszél viszonylag de nála is vannak szavak amit nem jól mond. Pl. 'azt mondta' - 'afonta'. Azt, hogy boksz, pár napja mondja jól, eddig boszk volt. Napról napra fejlődik. Mondjuk én sokszor kijavítom, mert szerintem van amit nem jól ért. Pl. huncut a mókus az neki huncuna mókus. Sok ilyen van de inkább tisztán beszél mint nem. Én a helyedben nem aggodnék még.
2020. dec. 15. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!