Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » HOgyan elözhetem meg, hogy a...

HOgyan elözhetem meg, hogy a gyerekem ne váljon allergiássá?

Figyelt kérdés
Nekem porallergiám van(volt ,mert kezeltük) és a gyerek szobában nagy a por a régi parketta miatt,ettöl a kislányom is allergiás lehet?
2010. aug. 12. 16:19
 1/5 BeerHunter ***** válasza:

Pont attól nem lesz. Régebben azért nem volt ennyi allergiás, mert a gyerekek már egész kis korukban találkoztak minden félével, így megfelelően fejlődött az immunrendszerük.

Nem azt mondom, hogy ki kell rakni a gyereket a szemétdombra, de had csússzon másszon mindenhol, ismerkedjen az allergén dolgokkal.

2010. aug. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az allergia kialakulását nem lehet megelőzni. Persze elővigyázatos lehetsz, de megelőzni nem tudod.

(mint ahogy mondjuk a bárányimlőt sem tudod elkrülni tudatosan)

2010. aug. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 BeerHunter ***** válasza:
:)Bárányhimlő nem allergia. Egyébként attól meg nem célszerű védeni a gyereket, mert túl lehet élni, és többször nem kapja el.
2010. aug. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

a por igenis okozhatja. nem kell midnentől óvni, de a por okozhatja, meg az állatszőr is, élemiszer is, nem megfelelő tisztálkodószer, mosópor, öblítő is.

van endogén allergia is (atópiás), ami azt jelenti hogy ha a családban halmozottan jelen van allergiás rhinitis, pollen ,akármi allergia, akkor előjöhet, száraz bő, ekcematikus foltok formájában, ilyenkor kerülni ekll azt, ami allergizálhat.

2010. aug. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem tudod elkerülni, ha ő olyan alkatú mint te,akkor elő fog jönni sajnos, de lehet, jobban a férjed génjeit örökölte, és akkor semmi gondja se lesz. Persze azért gyakori porszívózás, szellőztetés, esetleg a parketta tetejére laminált padlót tenni, vagy helyett, az kicsit lehet mérsékli a dolgot.

Nálunk nincs a családban mogyoróallergiás és tejérzékeny, de mindkét gyerekemnél ez a helyzet, pedig szoptak 2 éves korukig, tejterméket csak amit a kornak megfelelően lehetett azt adtam nekik, és mégis mindkettő az lett. Remélem kinövik, sajnos ilyen rosz kombinációja a kettőnk génjeinek valahogy, bár mindkét gyerek tényleg gyönyörű, bár nem rám hasonlítanak, inkább az apjukra. :-) Csak reménykedek, hogy most a harmadik nem lesz ételallergiás szintén..

2010. aug. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!