Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan előzhetem meg a "testvé...

Hogyan előzhetem meg a "testvérféltékenységet"?

Figyelt kérdés

Kislányom 2 éves és 4 hónapos lesz, amikor jövőre megszületik a kistestvére. Már elmondtuk neki, nagyon várja! Már most azon gondolkodik, hogy mit fog Neki odaadni és mit nem, de olyan is előfordul, hogy valamit félt, amit elvesz tőle a kistvére abban a pillanatban. Hiába mondom, hogy még nincs itt velünk, Ő mondja, hogy de igen, ott van a pociban. Mondom, hogy nem tud kinyúlni és elvenni, de akkor fél, hogy elveszi tőle.

Azt már mondták, hogy a születéskor adjunk valamit a kislányunknak, mintha a testvérétől kapta volna. Tudtok még ilyen praktikákat? Esetleg tapasztalatotokat megosztanátok? Köszönöm!


2007. okt. 31. 07:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
4 gyerekem van.Nálunk hál isten ilyen gondok nem voltak,most,hogy nagyobbak annál inkább:-).Az jó,hogy már tudja ott a pocakba a tesó,bár még ugysem érti.Ha megszületik vonjátok be mindenbe amibe csak lehet.Fürdetésnél vigye oda törölközőt,a pelust,teázásnál vagy etetésnél a cumisüveget,sétálni mentek tolja melletted a babakocsit,érezze,hogy ővé is a tesó,és hogy ő is fontos maradt nektek.Sőt,már most ha veszel neki valamit vezesd rá,hogy kettőt kell venni mert a tesónak is kell.Ha vesztek valamit apicinek kérjétek ki véleményét neki tetszik e,és hogy adja majd ő neki oda.Mire megszületik meg is szokja,és nem lesz irigy és féltékeny.
2007. nov. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsémre nálunk sem volt ilyen.Majdnem 3 volt a nagyobb.Bevontam amibe csak tudtam.Megmoshatta a lábát.Kenhette a fenekét.Oda bújhatott mellénk a fotelba mikor szopizott a pici(Még ha nem is túl kényelmes).De ne erőltesd,hogy segítsen.Azt engedd meg neki amit szeretne segíteni(bizonyos határok között).És dicsérgesd meg a kistesója előtt.Pl:látod,milyen ügyes a tesód!Megmossa a lábikódat.Szeretgessétek együtt a picit.És ha a picit megpuszilod,akkor a nagyot is.

Remélem nálatok is beválnak!

2007. nov. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
97%
Én is msot várom a másodikat, a nagyobbik 3 éves múlt. Sokat beszélek vele a tesóról, közösen mesélünk, énekelünk neki, és mindig hangsúlyozom, hogy mivel ő a nagyobb testvér, neki (is)kell majd vigyázni, tanítgatni, segíteni a tesóját. Van egy mesekönyvünk "Kistestvér születik", nagyon helyes történet, ezt is szívesen olvasgatja velem, és alig várja már, hogy megérkezzen a picur. Egyelőre féltékenykedés nem volt, inkább ő mondja, hogy minden játékát oda fogja adni (ez a korkülönbségből is adódhat). Remélem, így is marad. :-)
2007. nov. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!