Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hol jobb felnőnie egy gyerekne...

Hol jobb felnőnie egy gyereknek? Magyaro. vagy Németországban?

Figyelt kérdés

Most németo.ban élünk, panel.

Magyarban családi házban nőhetne fel ami sokkal jobb.

Viszont otthon belegondolok az iskolába sok rossz történik, támadják, csúfolják egymást a gyerekek. Viszont otthon sztem talpraesettebbek a gyerekek,mint itt a német gyerekek.. Jobban megismerik a természetet.

Van még sok előny ,hátrány. Ti is irhattok. Vélemény?



2020. dec. 19. 07:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%
Mert szerinted a német gyerekek nem csúfolódnak?
2020. dec. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem Németo.-ban is csúfolódnak.



Külföldön az anyanyelvi szintű idegen nyelv miatt jobb, ha màr adott.


Egyébként teljesen mindegy.


Rajtatok múlik, hogy ti mennyire vagytok kiegyensúlyozottak, és hogy nevelitek..

Egy gyereknek mindegy.


Ismerek olyat, ahol a gyerek miatt családiba mentek, a gyerek azóta is visszasírja a panelt..


Szóval nem minden gyerek álma.

Erre nincsenek jó pro-kontra érvek

2020. dec. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
50%

Ezt a családiház dolgot soha életemben nem értettem. Mivel jobb mint a panel? Gyerekként se szerettem, felnőttként se szeretem, cska a gond van vele.


Amúgy meg mindenütt csúfolódnak meg bántják egymást a gyerekek.

2020. dec. 19. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Mi Németországon lakunk, szerintem se hátránya sem előnye nincs itt a gyereknek. Otthon is vannak jó tanárok, rossz tanárok. Na meg a gyerekekről ne is beszèljünk.
2020. dec. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
75%

Attól függ, neked/nektek mi a fontos, de a gyerekek mindenhol egyformán gonoszak tudnak lenni egymással.


Németország mellett szól, hogy kiskorától fogva tudna még egy nyelvet, hogy egy más kultúrában nőne föl és megismerne a magyartól és a némettől különböző kultúrákat is, mivel sok bevándorlót látna és vszleg az se lenne neki idegen vagy fura, ha feketékkel járna egy suliba. Toleránsabb lenne a melegekkel, mindenféle kisebbségekkel. Persze ehhez az is sokat számít, hogy otthon mit lát, de általánosságban véve a német társadalom sokkal el- és befogadóbb, mint a magyarok (mondom, általánosságban).


Németország ellen szól, hogy gondolom a nagyszülők meg a család többi része Mo.-n él, velük így nem alakulna ki olyan "élő" kapcsolat, mintha otthon élnétek. Nem anyanyelvi környezetben nő föl, teljesen más kötelező olvasmányokat, mondókákat, dalokat stb. fog hallani/olvasni stb., mint ami nektek ismerős.


És nyilván ezeken kívül van még számtalan érv mindkét ország ellen/mellett. Mérlegelni kell, hogy ti hol tudtok boldogok lenni, akkor ő is kiegyensúlyozott lesz.

2020. dec. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
86%
Ahol ti boldpgabbak vagytok, mert azt erzi a gyerek is, es az van ra szerintem a legnagyobb kihatassal. Mi jelenleg Nemetorszagban elunk, de Ausztriaba fogunk koltozni, hogy kozelebb legyunk a csaladhoz, mert minket az tesz boldogabba. Igy a nemet nyelvet is megtanuljak. A nagyobbik ovis, mar jol beszeli.
2020. dec. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
69%
hány éves gyerekről beszėlünk? ez fontos .
2020. dec. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
37%
Milyen kérdés ez? Ha a gyerek magyar, akkor Mo-on nőjön fel, ne egy német panelban. Pár évig jó, hogy megtanuljon németül, de utána itthon a helye, a hazájában.
2020. dec. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
72%
3-as nem nagyon szeretheted a természetet, ha ilyet írsz. Csak jobb úgy felébredni, hogy a zöld vesz körül, a fák, hallod a madarakat csicseregni a fán, hát nem sok romantika szorult beléd!
2020. dec. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
27%

9!


De, szeretem a természetet. Ellenben nem élvezem a kötelező kerti munkát és a többit.

2020. dec. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!