Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet leszoktatni egy...

Hogyan lehet leszoktatni egy 6 évest a hazudozásról?

Figyelt kérdés

A story a következő. A kislányom apukája kitalálta, amikor terhes lettem, hogy vállalkozó lesz, hogy több legyen a pénz+idő, amit velünk tölt. Ez nem sült el jól. 3 évig voltunk utána még együtt, ez idő alatt nem maradt meg neki havi 50-100 ezer Ft-nál több, de nem volt hajlandó változtatni. Sokat veszekedtünk emiatt, és végül meg is csalt. Kb. a megcsalás után 1 évvel lettem annyira erős, hogy szakítsak. Fél évre rá meg is ismertem az igazit, akivel nagyon boldogok vagyunk. A kislányommal is rajonganak egymásért. Anyuéktól a párom házába költöztünk. Jó munkája van mindkettőnknek. Élnénk is boldogan, ha ezt apuka így 2 év után is ne akarná tönkretenni...A lányunkat próbálja felhasználni ellenem. Állandóan szid minket neki, faggatja és, ha valami éppen nem tökéletes, akkor nagyon boldog. Kislányom imádja az apját, és szeretné, ha boldog lenne. Sok rosszat nem tud rólunk mondani, ezért hazudozik. Az elején még csak ilyen enyhe dolgok voltak, hogy kiabálunk vele, most már fenyegetjük, hogy megöljük, a buszon felejtettem, meg a párom bemegy kezet mosni, amikor fürdik...Apuka állandóan fel akar minket jelenteni. Egyszer már volt is erre példa.


A kérdésem az lenne, hogy hogyan tudnám a 6 éves gyereket, aki nagyon meg akar felelni apának lenevelni ezekről a minket negatív fényben feltüntető kitalált storykról? Már félünk, hogy mikor jön a rendőrség vagy a gyámügy...



2020. dec. 21. 22:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%
Hát nem is tudom...Mondjuk beszélni erről a kislánnyal? Vagy szellemi fogyatékos?
2020. dec. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nyilván próbáltam. Azt mondja, hogy azért mondja, hogy apa boldog legyen, meg csak vicc. Megbeszéljük, hogy nem lesz több ilyen, de nem így van.
2020. dec. 21. 22:43
 3/18 anonim ***** válasza:
98%

Szakemberhez kell vinni!

Pszichomokushoz

2020. dec. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem is sérült a kislány, mielőbb vidd el valamilyen szakemberhez.. Pld gyermekpszichologus.
2020. dec. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez sok elvált szülő gyermekénél megfigyelhető, próbál megfelelni ezért direkt rosszakat mond a másikról amiket ő talál ki. Nyilván ez akkor változnak csak ha nem azt látná hogy ki nem állhatjátok egymást az apjával
2020. dec. 22. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
91%
Mondjuk apukával is elbeszélgetnék, hpgy mit ad a gyerek szájába. A fiam is most lett 6 éves és igen állítólag az óvonő minden gyerek fejét lerúgta, de lehet tudni, már amikor mondja, hogy nem igaz. Apuka lehet rátesz még egy lapáttal.
2020. dec. 22. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
87%

Igen azért mondja mert az apa akar ilyeneket hallani es a gyerekek meg akarnak felelni.

Az apával van a gond nem a gyerekkel.


En azt csinalnam hogy megmutatnàm az apának hogy a gyerekek milyenek. Hármasban. Elkezdeném magamrol mondani a gyerek elött hogy nagy az orrom köver vagyok olyan vagyok mint egy vizilo vagy orrszarvu stb aztan kerdezném a gyereket es szerinted? Szerinted is nagy az orrom?

hidd el alá fogja támasztani. Nem azert mert nagy hanem a gyerek azt mondja amit hallani akarnak.

(Ki is probaltam most ezt. 6 évestöl meglerdeztem ugye szerinted nagy az orrom? Bologatot..)de kitalálhatsz barmit. Kinai szemem van ugye? Es stb


Es ezutan a demonstracio utan elmondanàm az apànak hogy TE vagy az aki ilyeneket mondat a gyerekkel.

Kezdj el engem dicsérni akkor a gyerek is örömmel elmondhatja a valosàgot.

2020. dec. 22. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
90%
Mondjuk szimplán közölném apukával hogy ha ilyenekkel tömi a gyerek fejét jelenteni fogod a gyámügyön
2020. dec. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
90%
Mondd meg agyereknek, hogy nem vicc, nem szabad olyant mondani, ami nem igaz, különösen ilyent. Mondd el, hogy ez hazugság, és lehet, hogy apa ettől boldog lesz, de ti nagyon szomorúak, és bajba is kerülhettek. Kérdezd meg tőle, hogy szerinte az jó, ha ti szomorúak vagytok, és szerinte jó e ha apa ennek örül? Fontos, hogy nagyon komoly legyen a beszélgetés, gondolkozzon el róla.
2020. dec. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
29%
9es egy 6 évest nem kellene ilyenekkel terhelni. Ezt a 2 felnőttnek kellene megbeszélni hogy ne a gyereken keresztül szivassuk már egymást mert ezzel csak neki ártotok a legjobban
2020. dec. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!