Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bölcsi dilemma! Beadjam vagy...

Bölcsi dilemma! Beadjam vagy ne? Véleményeket várok! (Lehetőleg normális válaszokat írjatok. )

Figyelt kérdés

A szitu: Kisfiam májusban lett 2éves. Akkor be is írattam bölcsibe, hogy ha sikerül elhelyezkednem, erre gondom ne legyen. Következő hónapban kiderült, jön a kistesó. Most vagyok 13hetes.(Örülünk neki, vártuk.) Februárban szülök. Gondoltam, akkor a bölcsi kihúzva, ha úgyis itthon leszek. Erre anyukámék felvetették, hogy miért nem hordom ennek ellenére. Jót tenne neki, nem olyan kicsi már. Nagy pocakkal én is jobban tudnék pihenni szülésig. Kicsit feltöltődnék. Amúgy van egy 4éves ovis kislányom is.

Szóval ezen most elgondolkodtam. Nem akarok önző lenni, a legjobbat akarom neki. (Egy kis városban élünk, a gondozónők is mondják, hogy hordjam nyugodtan. Itt nincs túltelítettség, nem vennénk el a helyet senkitől.)

Nem tudom, hogyan döntsek. Ha beadom, még akár jól is érezheti magát. De lehet, hogy amúgy is sokat lenne itthon, mert beteg lenne. Ha a kicsi megszületik, könnyebb lenne az amúgy is nehéz első pár hónap, mire belejövünk, itt a nyári szünet és akkor úgyis itthon lenne.

Teljesen tanácstalan vagyok. Kérlek segítsetek (esetleg ha valaki volt hasonló helyzetben) és ne hurrogjatok le, amiért ezen gondolkodok!


2010. aug. 12. 23:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
23%
Ha bírod, akkor hadd legyen otthon, gondolj azokra, akiknek a bölcsi az egyetlen alternatíva, de nincs üres hely.
2010. aug. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
61%

Én szerettem a bölcsit, bár csak néhány hónapot jártam, anyunak 3 éves korom előtt nem sokkal kezdődött a tanév, vissza kellett menni dolgozni, de akkor gondolom más volt a létszám-helyzet, mint ma.

Ártani nem árt neki, kérdés, nem kell-e másnak jobban az a hely. Ha nem mástól veszed el a helyet, jót tesz neki a gyerektársaság, az biztos, de ha másnak jobban kell munka miatt pl. akkor hadd maradjon otthon oviig.

2010. aug. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
15%
Én ajánlom a bölcsit. Testvérem csak oviba fogja beteni és megis látszik hogy a gyerek nincs közöségben a másik 2 testvéremnek a gyerekük bölcsibe jár és normálisabbak mint az amelyik nem jár. Egy gyereknek kell a bölcsi.
2010. aug. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
16%
Maradjon rövidebb idejig, mondjuk hozd el ebéd után, és aludjon már otthon. Később esetleg hagyhatod ott aludni is. Ha nem gond, még ebéd előtt is elhozhatod, így is marad kikapcsolódni néhány órád. Bár ez utóbbinak talán kevesebb értelme van. Beszélj a gondozónőkkel, mit javasolnak. Én ha megtehetném, csak 4-5 órára adnám bölcsibe a gyerekem.
2010. aug. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
15%
szerintem bölcsi,egyrészt neked is kell a pihenés másrészt mire jön a kistesó legalább megszokja
2010. aug. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat és azt, hogy megértitek a dilemmámat! Mint már írtam, nem vennénk el a helyet senkitől, ilyen esetben nem is gondolkodnék ezen.

Arra én is gondoltam, hogy ebéd után akár el is hozhatnám.

Várom a további véleményeket, tapasztalatokat!

2010. aug. 12. 23:58
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nem ártana elvinned, kellenek az új ingerek, az új arcok neki, nem árt ha minél előbb kezd alakulni a szociális érzéke!:)
2010. aug. 13. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
47%
Az első vagyok - ne haragudj, nem olvastam elég figyelmesen a kérdést, természetesen ha ilyen kényelmesen elférnek a bölcsiben a gyerekek, akkor hordd nyugodtan, neked is több időd lesz, ő pedig szokja a társaságot.
2010. aug. 13. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Nem is hittem, hogy ennyi pozitív választ fogok kapni. Még egyszer Köszönöm! Már sokat segítettetek ezekkel a hozzászólásokkal is.
2010. aug. 13. 00:27
 10/17 anonim ***** válasza:
23%
Èn is megpróbálnám.De csak délig!
2010. aug. 13. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!