Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mai anyukák, nálatok is más a...

Mai anyukák, nálatok is más a "gyerek KRESZ", mint a hivatalos?

Figyelt kérdés
Nem rég letettem a jogsit és rájöttem, hogy gyerekkoromban néhány dolgot másként követeltek meg a szüleim, mint ahogy az elő van írva. Természetesen azért, mert adott helyzetben számomra úgy volt biztonságosabb. Előfordul ilyen nálatok?

2020. dec. 23. 19:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mire gondolsz?


Nem

Nem más..

De nyilván elővigyázatosabbnak nevelem a gyerekeket, mint amit egy felnőttől megkövetel a kresz

2020. dec. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Bármire. Nem szeretném behatárolni, csak kíváncsi vagyok.
2020. dec. 23. 19:55
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem más és fogalmam sincs mire gondolhatsz. Nekem mident jól tanítottak, bár azóta is változott már a KRESZ, hogy a jogsit szereztem.
2020. dec. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Oké :)
2020. dec. 23. 20:02
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mire gondolsz? Nekem gyerekként annyi volt a kresz, hogy csak járdán biciklizhetek, és a zebrán mindig háromszor kell körbenézni. Aztán 14 évesen meg mentem kismotorra, ott megtanították a szabályokat.
2020. dec. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

például pont ilyenre gondolok, mint amit leírtál, köszönöm. Elvileg ahol biciklivel biztonságos az úttest, ott tilos a járdán biciklizni.


(Ennek ellenére abszolút egyetértek azzal, hogy a gyerek inkább menjen a járdán.)

2020. dec. 23. 20:50
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkoromban (90-es évek) még nem volt jellemző a bicikliút, így az nyilván változott.

De amúgy minden ugyanúgy van.

Zebrán megyünk át, előtte körülnézve.

A lámpás zebránál hiába zöld a lámpa, körül kell nézni, utána lehet lelépni a járdáról.

Bicikliről leszállunk és toljuk a zebrán.

Stb.

2020. dec. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"Elvileg ahol biciklivel biztonságos az úttest, ott tilos a járdán biciklizni."


12 éven aluli biciklizhet járdán, sőt önállóan csak ott, ugyanis közúti közlekedésben önállóan nem vehet részt.

Ha ilyesmit tanítottak, jól tanítottak.

2020. dec. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha átmegyünk az úton, fognia kell a kezemet. Felnőttként majd nem kötelezem erre. 😉
2020. dec. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!