Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csúnya beszéd kezelése?

Csúnya beszéd kezelése?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2,5 éves és ma egyik pillanatról a másikra azt mondta nekem, hogy te hülye. Kicsit ledöbbentem. Nem akarok álszent lenni, nyilván mi is néha elejtünk néhány csúnya szót, de eddig még sose mondott vissza semmit.

Persze tudom, hogy ez még nem tragédia, de azóta többször is mondta nekem főleg akkor amikor valamit nem engedtem meg neki. Eddig ilyen sose volt. Félek, hogy lent a játszin is akár ilyet mond majd egy kisgyereknek.

Hogy kell ezt kezelni? Persze mondtam neki, hogy ilyet nem szabad mondani, mert nagyon csúnya. De úgy látom egyelőre nem értem célt vele..


máj. 15. 18:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad előtte csúnyán beszélni..ha azt latja, hogy ti egymas közt megengeditek eltanulja...ez az utanzas időszaka.
máj. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Figyeljetek jobban oda, hogy mit mondtok a gyerek előtt! Igen, előfordúlhat, hogy másnak is mondani fogja. Nálam az óvódából hozott haza csúnya szót. Elsőre rászóltam és kiakadtam, hogy ezt nem szabad és annál inkább mondogatta, mert látta rajtam, hogy egy tiltott dolog, aztán amikor nem vettem tudomást róla, akkor hagyta abba, mert már nem volt olyan érdekes számára.
máj. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek azt utánozza, amit ti csináltok. AZ nem játszik, hoyg "odafigyeltek, hogy elötte nem mondjatok csúnyákat", a gyerek akkor is hall benneteket, ha nem figyeltek oda. Az egyetlen, ami müködik, hogy ti is leszoktok a csúnya beszédröl. A gyerek részéröl jogos, hogy amit ti csináltok, azt veszi mintának.
máj. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
Azért a "hülye" szót hallani fogja a kiscsoportban is, én már nem is veszem csúnya szónak. Mond majd cifrabbakat később, akkor is ha ti nem beszéltek csúnyán. Már az oviban is mondanak durva káromkodásokat.
máj. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%
Én pld néha mondok ronda szavakat, ha esetleg fültanúja ilyennek akkor lehiggadás után elmondom neki ,hogy anya rondán beszélt mert ideges volt, ez buta dolog volt tőle és ő ne beszéljen így. 6 éves és még sose hallottam rondán beszélni, ha tud is ilyen szavakat nem használja.De nem is napi rendszerességgel hallja tőlem sem.
máj. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha a környezetében nem hall csúnya szót, nem fogja eltanulni. De sajnos az óvodát nem lehet kivédeni. Ott egymástól eltanulják.
máj. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Tényleg nem vagyunk egy káromkodós család, szóval a hülyénél csúnyábbat mi sem szoktunk mondani, sajnos ahogy most is lementünk a játszótérre ott volt egy nagyobb testvérpár akik hülyézték egymást, és most tűnt fel hogy figyelte őket. És velük már korábban is találkoztunk, lehet innen ered.. Ilyenkor mi a helyes hozzáállás? Nem mehetek oda megmondani az összes gyereknek, hogy ne beszéljen így.
máj. 15. 19:40
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Hagyjuk már ezt, hogy a szülőktől tanulja. Bárhol hallhatta, a játszótéren, a boltban. És ez még nem is olyan igazán csúnya szó, fog még ennél csúnyábbakat is hallani. És amelyik hajlamos rá, az mondani is fogja.

Először is el kell neki magyarázni, hogy mit jelent. Hogy ez nem csak egy indulatszó, és megbánt vele titeket. Ha megérti mit jelent, kevesebbet fogja használni. Ha indulatos, azért továbbra is fogja mondogatni. Utána viszont az a legjobb, ha ignorálod.

Le fog róla szokni, remélhetőleg. Egy időben az én fiam is nagyon csúnyán beszélt, majd lefordultam a székről, amikor meghallottam. Aztán valahogy elhagyta.

máj. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk is mondja, a hulye a legkevesebb. Mikor jon a b@zd meg, a k.rv@ es tsa. Az rosszabb. Nalhnk 1 honapig tartott,megunta,ha nem csaptam nagy huhot mar nem volt erdekes mondogatnia. De nem tudja mit jelent, meg is kerdezte mindegyiket...
máj. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egymás előtt ne, ha mástól látta egyszer elmondhatod ez esetleg hogy ez nem egy kedves szó. És ne vedd észre ne figyelj rá fel ha mondogatja, kikopik a szókincséből.
máj. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!